Občas nejde nastartovat

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL, Libang

Odpovědět
nedeto
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 23.05.2013 00:24

Občas nejde nastartovat

Příspěvek od nedeto »

Zdravím,
předem říkám, že už jsem tu jedno téma zakládal, ale bylo zamknuto s odkazem na relé 109 -> které to samozřejmě nedělá...

jedná se o G3 1.9 gt tdi 1z
Občas se stane, že auto nechce nastartovat (problém je 100% v elektrice). Můžu ujet 10km, zdechnut auto a po 2 min. už ho nenastartuju (není pravidlem, někdy mi to neudělá týden). Takhle ho co minutu zkusím protočit a do 10tého pokusu zatím vždycky nastartovalo. Někdy jsem zkusil pohýbat s kontaktama u motoru, někdy s relátkama, ale nikdy jsem nezjistil v čem to je. Palubka svítí normálně, nic se nezda že by bylo KO. Relé č. 109 a 99 se vcelku dost zahřívají, ale mám od každého tři náhradní a výměna nikdy nepomohla.

Auto už nejde nastartovat vždy, když se se zahřeje. Jak jsem psal, výměna relé nepomáhá a jediná možnost byla počkat 2 hod., než všechno vychladlo a mohlo se jet dál. Naposled jsem zkusil připojit + kontakt z baterky na STOP ventil na čerpadle a auto sice nechtělo nastartovat do volnoběžných otáček, ale musel jsem mu pomoct plynem a trochu to protočit. Odpojím kabel od ventilu a můžu jet dál - motor není v nouzáku. Nějaký nápad?
Naposledy upravil(a) nedeto dne 24.12.2014 12:00, celkem upraveno 1 x.
golf mk3 gt tdi / 1z

Uživatelský avatar
Kuny1991
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1280
Registrován: 17.10.2009 21:48
Bydliště: Kynšperk nad VWohří
Kontaktovat uživatele:

Re: Občas nejde nastartovat

Příspěvek od Kuny1991 »

Když ho startuješ a nechce se mu, leze něco z výfuku?
ex GII 1.6 TD 1V CL
now Vento 1.9 TDi 1Z GLX
Daily Octavia 1.9 TDI ALH
Koupím pár dílů na Vento

nedeto
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 23.05.2013 00:24

Re: Občas nejde nastartovat

Příspěvek od nedeto »

Z výfuku neleze nic. Teď to mám trochu vyzkoušené, že když se studený motor zahřeje nad 70° -> musím nastartovat přes + na stop ventil -> potom startuje zas normálně do té doby, než vychladne a znova - studený motor se zahřeje ... -> ...

Od teď vozím multimetr a zkusím proměřit napájení na ventilu, když nepůjde nastartovat a uvidím. Na VAG budu mít možnost dostat se až za měsíc a do té doby bych to chtěl zkusit vyřešit bez něj...
golf mk3 gt tdi / 1z

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: Občas nejde nastartovat

Příspěvek od KOŠŤÁL »

A nenapadla tě třeba souvislost s teplotou vzduchu a vody?
Diagnostika? Nebo se ti za to nechce platit?
Obrázek

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Občas nejde nastartovat

Příspěvek od 11mAjA11 »

Když při startování nejde žádný kouř z výfuku, tak nejspíš při startování nejde nafta do válců.

Což za

1) ovlivňuje počet otáček motoru při startování ( pokud startér neroztočí motor minimálně na 200ot/min. ŘJ nedá pokyn pro vstřik nafty ) - unavený startér, slabá baterka, špatné kontakty - přechodové odpory.

2) kontakty na motorovém svazku kolem čerpadla

3) poškozená ŘJ

4) poškozené vstřikovací čerpadlo (unavené/vyběhané - rozdělovací hlava ,obal), poškozená elektronická část.
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: Občas nejde nastartovat

Příspěvek od KOŠŤÁL »

Já to budu muset začít číst pořádně.. Ten vejfuk jsem neviděl
Obrázek

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Občas nejde nastartovat

Příspěvek od 11mAjA11 »

A já to asi už nevydržím..

:roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

nedeto
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 23.05.2013 00:24

Re: Občas nejde nastartovat

Příspěvek od nedeto »

TO 11mAjA11:

Mě to všeobecně moc nehulí, jedině když to začnu vytáčet do omezovače - pak už z toho něco vyleze. Každopádně dík za rady a budu to řešit.
golf mk3 gt tdi / 1z

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Občas nejde nastartovat

Příspěvek od 11mAjA11 »

Twl. probuďte ho někdo už konečně !!!

NEBAVÍME SE O VŠEOBECNÉM HULENÍ PŘI JÍZDĚ !!!

BAVÍME SE O TOM CO SE DĚJE, KDYŽ SE MOTOR STARTUJE, TZN. KDYŽ TOČÍ STARTÉR A MOTOR TEDY NECHCE NASKOČIT !
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“