AHU 66kw a turbo z 81kw rozdíly, jde to ?

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL, Libang

Zamčeno
Eqwidirium
Řidič
Řidič
Příspěvky: 81
Registrován: 30.07.2013 20:20

AHU 66kw a turbo z 81kw rozdíly, jde to ?

Příspěvek od Eqwidirium »

Zdravím,

mám typ motoru AHU a předešlí majitel mi řekl že je tam turbo z 81kw, popravdě se přiznám nikdy jsem turbo neměl v ruce a ani sem ho na vlastní oči neviděl.
Chci se tedy zeptat jak to poznám že tam mam to turbo z 81kw a jak je to tam předělaný ? turbo z 81 ma naklápění lopatek a 66 nema jaky tam teda musel být upravy ?
Jde mi o to zjistit jestli to tak je a jestli je vše správně udělané, když tak jestli by jste mi mohli poskytnou nějaké obrázky, videa atd. Když nastartuju auto tak mi z výfuku hvízdá decentně turbínka ( je tam sportovní výfuk) díky moc všem za rady a omlouvám se jestli to pusu znova a tema na to tady je ale asi to blbě formuluju pro vyhledávání a za druhé z toho všeho pročtení těch ostatních sem akorát zmatený díky.

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: AHU 66kw a turbo z 81kw rozdíly, jde to ?

Příspěvek od 11mAjA11 »

Tady si to pročti : http://dieselpower.cz/forum/index.php" onclick="window.open(this.href);return false;
Pokud to nebudeš schopen najít, pochopit, a vstřebat, tak už sem nic takového nepiš.
Google je plný obrázků turbodmychadel na dané motorizace (resp. i každý lepší elektronický katalog dílů)..

Turbo na staré 66kw (jaké auto, Golf, Vento, Toledo, Ibiza, Octavia, Passat, atd. ???) (1Z, AHU, AGR,ALE) je obtok
a 81kw je s variabilní regulací naklápěním lopatek.. (jaké auto, Golf, Vento, Toledo, Ibiza, Octavia, Passat,atd. ???) kód motoru neuveden..
Což samozřejmě nevíš, protože ses na to při koupi auta neptal..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Zamčeno

Zpět na „Motory - diesel“