Log motoru AHU - prosím o posouzení

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL, Libang

Odpovědět
Uživatelský avatar
ponyhoof
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 477
Registrován: 01.10.2014 16:15
Bydliště: Praha

Log motoru AHU - prosím o posouzení

Příspěvek od ponyhoof »

Zdravím, potřeboval bych aby někdo posoudil log mého motoru. Ta váha se mi zdá divná a mám prodlevu v plynu - blbě se rozjíždí s tim. Když jí odpojim, tak ta prodleva téměř zmizí - tak to bylo i po vyčištění, než se to asi zase zašpinilo. Co říkáte na zbytek? Třeba regulace turba a tak. Asi to neni uplně moc dobrý log, je to můj uplně první pokus o log. http://uloz.to/xBeBUxzx/log-01-003-011-018-csv

Jinak teplota nafty je asi 45 stupňů, odkud to bere tu teplotu? Z čerpadla? Díky moc :)

Kdyžtak dejte návrh jaké skupiny mám do logu hodit. Zajímá mě to, na čem jsem a co mám popřípadě opravit a vyměnit. Chci aby to bylo dobrý :)
Golf IV GTI TDI PD150
EX: Golf III TDI

Uživatelský avatar
Kuny1991
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1280
Registrován: 17.10.2009 21:48
Bydliště: Kynšperk nad VWohří
Kontaktovat uživatele:

Re: Log motoru AHU - prosím o posouzení

Příspěvek od Kuny1991 »

Máš na zkoušku jinou MAF? Případně místo ní hoď diodu na test a udělej log znovu (příště loguj skupiny 003,010 a 011, nebo pokud budeš držet plnej plyn po celou dobu tak stačí 003 a 011). Z logu je vidět, kdy až ti nafouká požadavek (2500rpm), což je hodně pozdě, musí to jet jak šnek :mrgreen: Navíc pokud odpojíš MAF tak ti motor jede v nouzáku :good:
Teplotu nafty si ŘJ bere ze snímače v čerpadle :)
ex GII 1.6 TD 1V CL
now Vento 1.9 TDi 1Z GLX
Daily Octavia 1.9 TDI ALH
Koupím pár dílů na Vento

Uživatelský avatar
ponyhoof
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 477
Registrován: 01.10.2014 16:15
Bydliště: Praha

Re: Log motoru AHU - prosím o posouzení

Příspěvek od ponyhoof »

No ono to jako šnek právě nejede :D to letí jak sviň. Takže jak mám postupovat? Co mam udělat? MAF nemam jinou. Turbo tlačí. Po dálnici v klidu vyžvejknu dvě kila. Když je vlhko, jedu na 1 a zmáčknu plyn na zem, tak se to nad 1900 otáček utrhne a hrabe až někam k 3800 a pak hodim za 2 a zahrabe to a pak dojde síla. Nemůže být vadný čidlo tlaku? Kde ho najdu? Co mam teda dělat? Má to být 66kw - nemůžou tam být vstřiky z 81kw? Jede to jak blázen právě.

Ten graf - měřil jsem celkem 13 sekund.. Za 13 sekund jsem to rozjel na trojku z 1300 otáček a 34km/h na 96km/h. Na to, že se to "skoro" podtočilo tak to neni tak špatný výsledek. Samozřejmně do mírnějšího kopce. Ten test byl bez powerboxu! Se kterym jezdim běžně :D :blush:
A teď si představ, jak to jede když řadíš hezky od jedničky. Dokonce mi přišla pokuta z radaru, kde jsem si podřadil, přidal a chtěl předjet auto co jelo 80. Jel jsem za nim v normální vzdálenosti. Jak jsem začal manévr, tak vedle něj mi naměřili 97km/h a už byl průser. :D
Takže to jede asi až moc dobře
Golf IV GTI TDI PD150
EX: Golf III TDI

Uživatelský avatar
ponyhoof
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 477
Registrován: 01.10.2014 16:15
Bydliště: Praha

Re: Log motoru AHU - prosím o posouzení

Příspěvek od ponyhoof »

Co teda? Mam vyměnit regulaci turba?
Golf IV GTI TDI PD150
EX: Golf III TDI

Uživatelský avatar
Kuny1991
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1280
Registrován: 17.10.2009 21:48
Bydliště: Kynšperk nad VWohří
Kontaktovat uživatele:

Re: Log motoru AHU - prosím o posouzení

Příspěvek od Kuny1991 »

Ne, regulace nevypadá zle, jestli nemáš druhou váhu, vyzkoušej maf off (diodu). A k powerboxu se snad už radši ani nevyjadřuju :mrgreen:
ex GII 1.6 TD 1V CL
now Vento 1.9 TDi 1Z GLX
Daily Octavia 1.9 TDI ALH
Koupím pár dílů na Vento

Uživatelský avatar
ponyhoof
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 477
Registrován: 01.10.2014 16:15
Bydliště: Praha

Re: Log motoru AHU - prosím o posouzení

Příspěvek od ponyhoof »

S tim powerboxem to jezdí fakt dobře - předchozí majitel s tím jezdil, já už s tim najel přes 8000km a pohoda.
Přílohy
power2.JPG
power1.JPG
power.JPG
power3.JPG
Golf IV GTI TDI PD150
EX: Golf III TDI

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“