Golf AFN je líný

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL, Libang

Uživatelský avatar
statix12
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4303
Registrován: 07.09.2008 22:41
Bydliště: bilina u teplic

Re: Golf AFN je líný

Příspěvek od statix12 »

mozny je vsechno .... prolez podltlaky .... casto napul odejde stop velntil .... cerno bilej valecek .... pokud mas cistou regulaci mel bys s tahlem zahejbat i kdyz vi vrazis hadicku do tlamy a nasajes ... at ti to nekdo nakopne a koukej jestly ta ticka od banky jde nahoru ...

pavlo_s
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 29.03.2015 14:40

Re: Golf AFN je líný

Příspěvek od pavlo_s »

Tak jsem tu zase. turbo bylo venku, regulace rozhejbána, vše vyčištěno, zkráceno táhlo od baňky, výsledek žádný. Spodek tomu chybí, přitom tam jsou 764 spičky, měl jsem i diodu před váhou, přijde mi, že auto ani moc nehulí. Hlavní problém je ten, že po nastartování nezajede táhlo do baňky celé, ale jen zhruba 3/4. Když turbo napojím napřímo na vývěvu, tak táhlo zajede celé. zkoušel jsem ji několik N75 ventilů - bez rozdílu. Napadá někoho něco? Díky

Uživatelský avatar
jirkaTDI
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2072
Registrován: 29.08.2009 00:54
Bydliště: JihlaVWa
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf AFN je líný

Příspěvek od jirkaTDI »

A s tou diodou místo váhy ti to už před tím někdy jelo normálně? A co predvstrik na čerpadle, je ok?
Golf mk1 mTDI
Golf mk3 GTI 20 jahre
Ibiza Cupra 20VT
Audi A2 1.4 16V
Volvo V70 II D5

pavlo_s
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 29.03.2015 14:40

Re: Golf AFN je líný

Příspěvek od pavlo_s »

Předvstřik je ok, mírně nad modrou čárou, ne, s tou diodou to jezdí pořád stejně se zapojenou váhou.

pavlo_s
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 29.03.2015 14:40

Re: Golf AFN je líný

Příspěvek od pavlo_s »

log
http://leteckaposta.cz/418032078" onclick="window.open(this.href);return false;

pavlo_s
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 29.03.2015 14:40

Re: Golf AFN je líný

Příspěvek od pavlo_s »

Potřebuju vyřešit to táhlo, aby zajíždělo nadoraz, v tom bude celý problém.

Uživatelský avatar
Kuny1991
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1280
Registrován: 17.10.2009 21:48
Bydliště: Kynšperk nad VWohří
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf AFN je líný

Příspěvek od Kuny1991 »

Ta turbína má teda brutální nástup nechápu jak to může být vespod líný. Jseš si jistej že ti nikde neuniká podtlak, ikdyž máš nový podtlaky?
ex GII 1.6 TD 1V CL
now Vento 1.9 TDi 1Z GLX
Daily Octavia 1.9 TDI ALH
Koupím pár dílů na Vento

Uživatelský avatar
P4V3LS
Řidič
Řidič
Příspěvky: 169
Registrován: 03.11.2012 10:14
Bydliště: Trutnovsko, Náchodsko

Re: Golf AFN je líný

Příspěvek od P4V3LS »

Já vážně nevím. Prostě mi pořád přijde, že tomu chybí spodek :( Moje bývalá 66 se 764kama byla teda od spodu mnohem ostřejší, hrabala ještě na dvojku, při rychlým přeřazením i na trojku. Tohle AFNko si zahrabe na dvojku, ale jen při rychlým přeřazením a podlaze, občas, když je dobrej vzduch, prohrábne mírně i dvojku ve vyšších točkách, ale jsem furt na zimákách.

Pořád mě nenapadá, proč se nechce to táhlo zatáhnout až na doraz. Někdy mi i přijde, že má táhlo tak trochu vůli, nahoru i dolu. Jak mile to zapojím natvrdo, táhlo je na dorazu, vůli nemá žádnou. Ventily jsem zkoušel asi 2, beze změny. Aktuátor by snad měl být v pořádku, protože podtlak jsem zkoušel udržet asi minut a v pohodě. Když byl šnek venku, tak ani nedrhla a chodila pěkně čistě. Samotná regulace v turbu taky.

Podtlak by snad utíkat nikde neměl, nenapadá mě teda ani už kde. Teď jsem ve fázi, že už jsem odpojil i zásobník podtlaku a mám zapojenou jen čistě N75, filtr box, turbo a na vývěvu. Černobílej ventil, co jde na podtlaku od vývěvy, byl na pikaču, tak jsem ho rozebrat, vyčistil a už zase funguje. Chcípací ventil jsem pro jistotu "vykastroval" a taky beze změny. diagnostika nenapíše žádnou chybu. Vstřiky mám seřízený na 190 bar a hlavní na 300 bar. Váhu mám vyčištěnou, šlape snad dobře. Když dám diodu před váhu, začne to o něco víc hulit, ale že by tam byl nějaký markantní rozdíl, na který jsem byl u jinejch aut zvyklý, to není.
VW Vento 1.9 TDi, 66kW, *1994

Uživatelský avatar
statix12
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4303
Registrován: 07.09.2008 22:41
Bydliště: bilina u teplic

Re: Golf AFN je líný

Příspěvek od statix12 »

zdar heled taky mam 81 764 vstriky cip a hrabe na trojku se taky nekonaj .... auto jede ale nez zabare turbo chvily trva ... nejlip napojit budicek na tlak a koukat kolik zatahne ...

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“