Klepání nových hydroštelů po startu.

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL, Libang

Odpovědět
Uživatelský avatar
Petr9408
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 01.11.2013 21:33

Klepání nových hydroštelů po startu.

Příspěvek od Petr9408 »

Ahoj hledal jsem ale nic podobneho jsem nenašel.
Mám problém na svým ventu TDI 1Z mám asi 500km po výměně hdroštelů. Měnil jsem je proto, že ráno po startu klepaly asi 5 vteřin.. Jenže i po výměně to nepřestalo.. Není to cvrlikání ale jsou to takové tvrdé rany.
Čistil jsem sací koš ale to nepomohlo. Měřil jsem tlak mazání a po startu když klepou tak hlava je bez tlaku až cca po 3 vteřinách vyletí na cca 3,2 baru na volnoběch.. Nemůže být k.o olejové čerpadlo?
Děkuji za odpovědi.

Uživatelský avatar
Alpinet
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 202
Registrován: 18.09.2011 13:47
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepání nových hydroštelů po startu.

Příspěvek od Alpinet »

Určitě bych zkusil nové olejové čerpadlo,samotnému mi to taky dělá a čerpadlo mam už rok přichystané :D , jaký olej používáš?
Golf III Variant 1.9 TDI 81KW AFN Kat-Off, Egr-Off,P764 9?kw?

Uživatelský avatar
Petr9408
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 01.11.2013 21:33

Re: Klepání nových hydroštelů po startu.

Příspěvek od Petr9408 »

Ahoj čerpadlo jsem vyměnil ale dělá mi to pořád.. Olej použivám castrol magnatec 10w40 olej dělam po 10 000 km.. Myslím si, že budou lágry na klice k.o a tam se strácí tlak kterej jde do hlavy jinak si to neumím vysvětlit..

Uživatelský avatar
Petr9408
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 01.11.2013 21:33

Re: Klepání nových hydroštelů po startu.

Příspěvek od Petr9408 »

Nikdo nic???????? :( :(

Uživatelský avatar
BADBOYSFAMILY
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4709
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha Picco
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepání nových hydroštelů po startu.

Příspěvek od BADBOYSFAMILY »

no a jakej máš jinak tlak oleje za tepla/studena ? To že se ztrácí tlak na klice je možný, ale to je ojedinělý....Pak už ti ty hydra normálně fungujou jen ti to dělá ty 3 vteřiny teda ?

Uživatelský avatar
Petr9408
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 01.11.2013 21:33

Re: Klepání nových hydroštelů po startu.

Příspěvek od Petr9408 »

Meril za studena 3,2 za tepla nevim..vymenil jsem i zpetny ventil co drzi tlak v hlave kterej je v drzaku olej.filtru..ale stejne to nepimohlo.. ze zacatku to byly 3 vteriny.. ted uz je to 6 a zhorsuje se to.. ja uz fakt nevim.. klika to bejt ndmuze protoze na mazani kliky a hlavy je kazdej kanal zvlast.. to jsem se docetl v prirucce jak na to... takze si uz fakt nevim rady

Uživatelský avatar
Petr9408
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 01.11.2013 21:33

Re: Klepání nových hydroštelů po startu.

Příspěvek od Petr9408 »

Po klepani slysim jak nejaky zdvihatko jeste klepe tak jako prvni start po vymene acca po 2minutach behu se motor sklidni a je v pohode.. pak zase staci aby hodinu stal a zase zaklepe tak na 1sekundu.. proste v klidovym rezimu se strati tlak . Jeste dodam ze to zaclo klepat jak mi to cca pul roku stalo.

Uživatelský avatar
shrekPce
Profík
Profík
Příspěvky: 1126
Registrován: 25.10.2012 08:51
Bydliště: Pardubice - Brno

Re: Klepání nových hydroštelů po startu.

Příspěvek od shrekPce »

Hele me to taky za studena klepe cca 3-4s nez se tam dostane olej...nijak moc to neresim, motor padi pekne :-) vymackal si z hydrostelu ten konzervacni olej?

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“