TDI 66kW - Černý dým a syčení po přidání plynu

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL, Libang

Odpovědět
Alan2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 24.06.2013 23:32

TDI 66kW - Černý dým a syčení po přidání plynu

Příspěvek od Alan2 »

Zdravím.. Mám golf 1.9 66kw, když přidám plyn auto kouří (černý dým) a strašně syčí.. Procházel jsem hadice, vlnovec.. Nikde nic nemůžu najít.. Mrknul jsem aj na turbo.. Vůle že by se vyklali lopatky tam není.. Ale hned za turbem je olej a celý sání je taky od oleje.. Hledám od kud může jít to syčení..napadlo mě regulační ventil tlaku turba.. Nemůže to syčet kdyby třeba byla prasklá ta blána..

Uživatelský avatar
M@rty
Profík
Profík
Příspěvky: 1058
Registrován: 29.12.2008 14:32
Bydliště: Olomouc City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od M@rty »

Projdi pořádně všechny tlakové hadice.muže byt prasklá

Odesláno z mého GT-I9506 pomocí Tapatalk
Volkswagen Golf: je vyráběn od roku 1974 a oslavován jako ikona. Auto, po kterém byla pojmenována nejen třída vozidel, ale také celá generace automobilů - generace Golf.

999KE
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 12.02.2015 06:05

Příspěvek od 999KE »

Ja som to robil tak, všetky som dal dole, zablendoval, a otlakoval (2 bar)

Uživatelský avatar
BADBOYSFAMILY
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4709
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha Picco
Kontaktovat uživatele:

Re: Turbo

Příspěvek od BADBOYSFAMILY »

Hodně často odcházely ty hadice od turba co vedou od něj nad sáním do cooleru, těch jsem vyměnil nespočet....když se to nafouklo, tak se roztáhne a začlo to foukat.... nebo cooler...ale ten vydrží dost

Alan2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 24.06.2013 23:32

Re: Turbo

Příspěvek od Alan2 »

Sundal jsem hadici sání před coolerem a sičí to stejně.. Bez toho aby tam byl tlak.. Takže to musí být jinde.. Snad jedině něco s tím turbem.

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Turbo

Příspěvek od 11mAjA11 »

twl tak snad na vzduchovém vedení vidíš kde se tvoří mastné místo ne ???
Pokud je netěsný systém stlačeného vzduchu bude to blejt přes tu díru olej ven, pokud přetlak na ovládání turba tak to je jednoduché protože tam je minimum hadiček.

A nakonec bude asi lepší s tím k někomu zajet kdo tomu rozumí..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Alan2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 24.06.2013 23:32

Re: Turbo

Příspěvek od Alan2 »

Právě jsem odpojil hadici sání.. Tím pádem tam nemůže být tlak když vzduch valí ven.. A stejně to syčí.. Myslím spíš ten regulační ventil.. Nevím jak přesně funguje. Ale jestli to nemůže dělat prasklá blána

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Turbo

Příspěvek od 11mAjA11 »

Jo mozková..
Víš vůbec jak ten systém funguje ???
Napsat mám Golf 1.9 66kw je sice pěkný, ale napsat kód motoru, rok výroby atp. to už je problém.
Nikde není napsáno jestli je to originál, nebo se v tom někdo vrtal a předělával třeba právě ono turbo..
Očividně nemáš ani tušení jak ten systém funguje, jak probíhá regulace turba, kde je tlakový okruh vzduchu (jestli je pouze pro plnění motoru nebo i pro ovládání regulace turba), atd atd...
Zajěď k někomu kdo ví co má hledat a jak to má fungovat, ušetříš si práci, čas, hloupé dotazy a poznámky..

Navíc je to tu už popsáno tak nechápu jak moc složité je trochu hledat..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“