Trhanie motoru na voľnobehu.

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL, Libang

Odpovědět
MartyDK
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 24.05.2016 12:47

Trhanie motoru na voľnobehu.

Příspěvek od MartyDK »

Zdravím vospolok.
Mám taký problém, že golfík začal na voľnobehu trhať, akoby vynechával. Nevie niekto čím by to mohlo byť? Jedná sa o 1.9TD AAZ. Najskôr to robilo len občas, také jemné trhnutie, ale dnes ako som dojazdil a zastavil pred domom, tak už to bolo značne citelné. Mám pocit, že sa to zhoršuje. :( Pokiaľ mám zaradenú rýchlosť a jazdím tak ide plynulo, netrhá. Robí to len na voľnobehu, keď stojím na križovatke alebo tak.
Nemá s tým niekto skúsenosť? Za všetky rady vopred ďakujem.

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Trhanie motoru na voľnobehu.

Příspěvek od 11mAjA11 »

Vstřiky, čerpadlo, kolo na klice.. mnoho toho může ovlivnit chod motoru, ale pokud sebou škube, tak to může být kapající vstřikovač..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

MartyDK
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 24.05.2016 12:47

Re: Trhanie motoru na voľnobehu.

Příspěvek od MartyDK »

Ďakujem za odpoveď. Čo som čítal na fórach, tak veľa ľudí písalo, že to môžu byť vstrekovače. Skúsim ich obzrieť a prečistiť aspoň. Ja sa moc nevyznám, ale skúsim s tým zájsť za kamarátom, snáď mi pomôže. Nevieš, alebo hocikto, nejaký postup pri tom čistení? V živote som to nerobil, tak neviem, že či to zvládnem sám, alebo na to treba odborníka. Ešte som čítal, že je dobré dať vif aditívum do nafty na prečistenie. Kolo na kľuke myslíš remenicu? Lebo tá bola menená spolu s rozvodmi pred 8K km.

MartyDK
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 24.05.2016 12:47

Re: Trhanie motoru na voľnobehu.

Příspěvek od MartyDK »

Tak teraz som zistil, že pravdepodobne to budú tie trysky. Auto na voľnobehu ide už len na 3 valce a ide ho zadusiť a za výfukom, keď som popridával som našiel čierne jazero. Takže pravdepodobne bude jedna tryska v háji. Alebo sa mýlim?

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Trhanie motoru na voľnobehu.

Příspěvek od 11mAjA11 »

Asi bych k tomu přivolal někoho kdo tomu trochu rozumí, tak na dálku to nelze určit a jako laik nevíš pořádně co a jak dělat.Kolo na klice sice mohlo být vyměněné, ale co ta dosedací plocha pro něj? Byl daný nový šroub bez lepidla a dotažené tak jak má být (okolo 360Nm jestli se nepletu)?
Trysky vytáhnout asi půjde, ale doma na stole s tím stejně nic neuděláš, maximálně uvidíš jestli není upálená špička, musí se to dát do testeru vstřiků, protlačit naftou při jakém tlaku se otevírají a jak rozprašují, případně jestli po rozprášení neukapává dále.
Doma sám to bez nějakého vybavení neodzkoušíš.
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

MartyDK
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 24.05.2016 12:47

Re: Trhanie motoru na voľnobehu.

Příspěvek od MartyDK »

Zháňam zánovné vstreky, pretože budúci týždeň potrebujem ísť na aute do Brna do školy, tak keď ich zoženiem skúsim ich s kamarátom vymeniť a dúfam, že problém sa vyrieši. To s tým šróbom, dotiahnutím a dosadacou plochou veru neviem, dával som to robiť do servisu tie rozvody. Ale nepripadá mi to ako keby to robila tá remenica/voľnobežka alebo ako sa to správne povie. Ale to je iba môj odhad neznalého. Každopádne dúfam, že to bude tá tryska. Ďakujem mimochodom za rady :).

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Trhanie motoru na voľnobehu.

Příspěvek od 11mAjA11 »

A sezen si pod ty trysky nove tesneni at se hned nepodfouknou a neupali.
Pripadne se daji pouzit puvodni jen je potreba je malinko pres kulicku z loziska napruzit zpet aby mely trochu predpeti.
Mam fotky u sebe v tematu nekde na zacatku jak ta podlozka vypada a co se prihodi kdyz se napruzeni trochu prezene..
To jen pro info co je potreba jeste navic krom trysek.
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

MartyDK
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 24.05.2016 12:47

Re: Trhanie motoru na voľnobehu.

Příspěvek od MartyDK »

Vďaka za radu. Už som prišiel na to čo tomu je. Trysky boli v poriadku, našťastie som nové nekupoval. Dnes sme ich premerali a všetky pekne rozstrekovali okolo 150barov. Ale keď sme išli merať tlaky a vybrali tie podložky pod vstrekmi čo sú, tak tá jedna tam bola zapečená a nechcela ísť ani von. Ona bola podfúknutá a to kvôli tomu, že pod ňou na hlave je kus vylomený ako keby :/ Prikladám aj fotografiu. Je to tam okolo celé aj od sadzí ako to podfukovalo. Neviete niekto či sa s tým dá niečo robiť, či niekto takto opravuje hlavy? Alebo rovno novú? :(
Přílohy
13313946_1204041822942097_726312216_o.jpg

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Trhanie motoru na voľnobehu.

Příspěvek od 11mAjA11 »

To je na výměnu hlavy..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

MartyDK
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 24.05.2016 12:47

Re: Trhanie motoru na voľnobehu.

Příspěvek od MartyDK »

Tak nakoniec po 2 mesiacoch som vymenil celý motor a auto pekne jazdí :-). 11mAJA11 ďakujem za rady, tému môžeš locknúť alebo zmazať.

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“