Jaká je teplota spínání ventilátoru chladiče?

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL, Libang

Odpovědět
insomnic
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 26.05.2016 14:34

Jaká je teplota spínání ventilátoru chladiče?

Příspěvek od insomnic »

Ahoj, nenašel jsem zde odpověď na následující otázku. Zajímalo by mě, jaká je teplota, při které se má sepnout ventilátor chladiče?

Jde mi o to, že co mám asi 8 měsíců traktor 1.9D 48KW, ještě jsem nepřistihl ventilátor, aby se točil. Běžně mi budík ukazuje teplotu na 80°, kde se stabilně drží a jen při dlouhé zátěži (táhlý kopec na dálnici apod.) vyleze těsně ke 100°. Vařit nezačne, ale začne si ulevovat pouštěním teplého vzduchu do kabiny. Na parkovišti jsem dostal motor na 90° a ventilátor stále nespínal.

Za dva měsíce mě čeká cesta do Rumunska a zpátky, tak bych chtěl předejít tomu, abych případně někde v koloně vařil. Pokud by někdo měl případně tip, jak funkčnost otestovat, budu taky rád.

Předem díky za odpověď a omlouvám se, pokud jde o duplicitní téma.

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Jaká je teplota spínání ventilátoru chladiče?

Příspěvek od 11mAjA11 »

čidlo do chladiče stojí pár korun to bych teda koupil při nejhorším nové.
Funkčnost sahary stačí ověřit propojením kabelů na čidlu na chladiči ventilátor se musí rozběhnout.
Teplotu přesně teď nevím, ale když ručka dosáhne do červeného pole tak by sepnout měla.
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“