Voda, pára z větráku. 1.9TD

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL, Libang

Odpovědět
Acron
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 08.12.2016 11:23

Voda, pára z větráku. 1.9TD

Příspěvek od Acron »

Zdravím, budu vděčný za jakoukoliv radu ohledně mojeho problému.

Na mém 1.9TD se začala dít zvláštní věc. Začal jsem pozorovat úniky chladičky, je to docela dost poslední dobou z maxu to spadne na min tak během 20km. Není ale nikde vidět žádný únik, kolem vodní pumpy nic, z hadic taky nic. Hadice jsou natlakované tak akorát, vodu to netlačí do motoru, bublinky to nedělá, takže hlava se múže zavrhnout taky. Když tomu dám čoudy zastavím a sleduju jestli to někde dole nekape tak nic.

Děje se ale to, že pokud jedu do ostřejší zatáčky třeba na kruháči, tak vpravo u spolujezdce dole z větráku se ozve zasyčení a dovnitř se nahrne brutální smrad a zamlží se okna. Zkusil jsem ten ventilátor odpojit od konektorů jestli se to změní, ale opět sem najel do zatáčky a teďka místo syčení vytekla na podlahu z větráku voda + zamlžili se zase okna i když byl větrak odpojen.

Dále auto docela dost topí, do táhlejšího kopce není problém se dostat na 110. Pokud v takovédle teplotě vypnu motor a otočím klíčkem do první polohy, vyfoukne se z věracích otvorů pára s jemnou vůní fridexu.

Předpokládám, že teda ten ůnik kapaliny je někde do větracího systému? Třeba chladič vody v háji? Může s tím souviset i to, že auto tak topí? (zatím jsem měnil jen čidlo jestli není v háji, termostat a pumpu jsem zatím nekontroloval)

Díky moc za jakékoliv info.

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: Voda, pára z větráku. 1.9TD

Příspěvek od pino.t »

Častá závady, prasklý radiátor topení. Musíš palubovku ven, a z topení ho vyndat, nic náročného, jen to zabere dost času.
Můžeš v motorovém prostoru odpojit dvě hadice co jdou do kabiny a místo nich dát propoj, aby voda cirkulovala.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Acron
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 08.12.2016 11:23

Re: Voda, pára z větráku. 1.9TD

Příspěvek od Acron »

pino.t píše:Častá závady, prasklý radiátor topení. Musíš palubovku ven, a z topení ho vyndat, nic náročného, jen to zabere dost času.
Můžeš v motorovém prostoru odpojit dvě hadice co jdou do kabiny a místo nich dát propoj, aby voda cirkulovala.
Bylo to jak říkáš, dneska jsem to rozhodil a chladič plesnivej a tekl. Kompletně celej vzduchovej systém ve vodě. Nevěděl by jsi prosím, čím mám nahradit ten materiál co je nalepenej na klapkách protože totálně promočenej. Vypadá to na nějaký jemný molitan, nebo se dá použít něco jiného?, Co tak chápu tak to žádnou větší funkci nemá, propouštět vzduch to taky nemá jen ho zabrzdit, takže by stačilo nalepit třeba slabý koberec aby v klapkách nebyli díry?

Díky.

Uživatelský avatar
Hmotak
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 332
Registrován: 01.11.2009 21:45
Bydliště: Třešť

Re: Voda, pára z větráku. 1.9TD

Příspěvek od Hmotak »

Acron píše:
pino.t píše:Častá závady, prasklý radiátor topení. Musíš palubovku ven, a z topení ho vyndat, nic náročného, jen to zabere dost času.
Můžeš v motorovém prostoru odpojit dvě hadice co jdou do kabiny a místo nich dát propoj, aby voda cirkulovala.
Bylo to jak říkáš, dneska jsem to rozhodil a chladič plesnivej a tekl. Kompletně celej vzduchovej systém ve vodě. Nevěděl by jsi prosím, čím mám nahradit ten materiál co je nalepenej na klapkách protože totálně promočenej. Vypadá to na nějaký jemný molitan, nebo se dá použít něco jiného?, Co tak chápu tak to žádnou větší funkci nemá, propouštět vzduch to taky nemá jen ho zabrzdit, takže by stačilo nalepit třeba slabý koberec aby v klapkách nebyli díry?

Díky.
Ja jsem daval Mirelon .
VW Golf III TDI oem+ #LP3G
ex: VW Golf III TDI gt2052v,race 520,12mm,fmic - 202hp
ex: VW Golf III JOKER
ex: VW Golf II GTD
ex: VW Golf II 1.6

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: Voda, pára z větráku. 1.9TD

Příspěvek od pino.t »

Taky bys mohl zkusit najít nějaké tenké pásky milotanu, nebo podlaháři používají mezi podlahové kazety u zdvojených podlah podobný materiál, který je navíc z jedné strany samolepící, případně filc.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“