vymena vodni pumpy

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL, Libang

Odpovědět
Uživatelský avatar
chip1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: brnoooooooooooo

vymena vodni pumpy

Příspěvek od chip1 »

zdarec. Chtel bych se zeptat. jestli jako laik jsem schopen si vymenit vodni pumpu sam na aute. nebo stim radsi do servisu.Auti mam vw golf3 1.9Tdi.Nechce se mi zbytecne vyhazovat penize,pokud bych to zvladnul.Musim jeste menit brzdovku(mam abs-takze tam si moc netroufam) a napichnout na pc.To uz necham na nich.

Uživatelský avatar
lister
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4934
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Gross Maispitz

Příspěvek od lister »

není tdi jako tdi, třeba na 1Z si pumpu vyměníš sám a ještě se u toho jednou rukou můžeš rejpat v nose, ale na jinejch tdičkách je pumpa hnaná rozvoďákem a tam už bych se do toho nepouštěl..
lister ví hodně o MegaSquirtu a nebojí se zeptat.

Golf MK1 16V ITB COP MegaSquirt2 189HP Quaife Tramont TY2
'92 Corrado MoonlightBlue 9A říznutý ABF, 2x výfuková vačka a MegaSquirt2..

Master
Pilot
Pilot
Příspěvky: 734
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Master »

lister píše:není tdi jako tdi, třeba na 1Z si pumpu vyměníš sám a ještě se u toho jednou rukou můžeš rejpat v nose, ale na jinejch tdičkách je pumpa hnaná rozvoďákem a tam už bych se do toho nepouštěl..
Nejsem si jisty, ale nemaji 1Z, AHU i AFN jeste pumpu na klinaku? Pak od novejsi generace (ALH, AHF atd.) uz ma pumpu na rozvodech...

Uživatelský avatar
Kindlik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 173
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kindlik »

Master píše:
lister píše:není tdi jako tdi, třeba na 1Z si pumpu vyměníš sám a ještě se u toho jednou rukou můžeš rejpat v nose, ale na jinejch tdičkách je pumpa hnaná rozvoďákem a tam už bych se do toho nepouštěl..
Nejsem si jisty, ale nemaji 1Z, AHU i AFN jeste pumpu na klinaku? Pak od novejsi generace (ALH, AHF atd.) uz ma pumpu na rozvodech...
myslím že máš pravdu , mám AFN a nemám pumpu součástí rozvodů

Uživatelský avatar
cobreti
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od cobreti »


Uživatelský avatar
boost
Člen klubu
Příspěvky: 387
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BECHYNĚ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od boost »

Vodní pumpa je pod rozvodama a je hnaná šesti-drážkovym řemenem, stejně jako altík. Aspoň tak je to u motoru 1Z, kterej sem komplet generálkoval. Takže pokud chceš měnit vodní pumpu doma, budeš muset zmáknout i rozvody.
Stavební firma, stavebniny http://www.snn.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
cobreti
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od cobreti »

Já mám Golf III, 1,9 TDi rok výroby 1996 a tam mám pumpu hnanou klínovým řemenem.

Uživatelský avatar
boost
Člen klubu
Příspěvky: 387
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BECHYNĚ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od boost »

na klínovym řemenu mám jenom servo. Na ty 6-ti drážce mám altík, vodní pumpu. A ta vodní pumpa zasahuje konstrukcí pod zadní dekl rozvodů. Proto většina lidí mění tu pumpu když dělá rozvody.
Stavební firma, stavebniny http://www.snn.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
cobreti
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od cobreti »

Já mám na klíňáku servo a vodní pumpu, na šestidrážce mám klimu a altík.
Přílohy
4.jpg
4.jpg (53.97 KiB) Zobrazeno 2095 x
3.jpg
3.jpg (61.7 KiB) Zobrazeno 2095 x
2.jpg
2.jpg (56.79 KiB) Zobrazeno 2095 x
1.jpg
1.jpg (26.21 KiB) Zobrazeno 2094 x

Uživatelský avatar
Myš
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2051
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Náchodsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Myš »

lister píše:není tdi jako tdi, třeba na 1Z si pumpu vyměníš sám a ještě se u toho jednou rukou můžeš rejpat v nose, ale na jinejch tdičkách je pumpa hnaná rozvoďákem a tam už bych se do toho nepouštěl..

tak tuhle výměnu mělo moje autí o víkendu a dělal to známej automechanik přes ten rozvodák atd. a co sem koukela tak docela pakárna

Uživatelský avatar
cobreti
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od cobreti »

Tak koukám jako blázen. Posílal jsem úplně jinou fotku a místo toho je tam nějakej spojler. Takovou fotku vůbec nemám, tak jak se to tam ocitlo?
Posílám znovu tu, co tam měla být.
Přílohy
1.jpg
1.jpg (78.95 KiB) Zobrazeno 2042 x

Uživatelský avatar
chip1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: brnoooooooooooo

Příspěvek od chip1 »

Dik moc za rady,a hlavne za ukazkovou prezentaci i s fotografiemi. Asi se na to vrhnu.Dam vedet jak to dopadlo.

Uživatelský avatar
boost
Člen klubu
Příspěvky: 387
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BECHYNĚ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od boost »

Hoši, tak já na to šel uplně jinak. Fakt sem to dělal přes rozvody. A nevyndaval sem celý to těleso i s termostatem, ale jenom pumpu. Třeba je to u motorů s klimatizací jinak. A hlavně mě tu vodní pumpu žene 6-ti drážkovej řemen a ne klíňák jak píšete. A je to motor 1Z. :-)
Stavební firma, stavebniny http://www.snn.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Master
Pilot
Pilot
Příspěvky: 734
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Master »

boost píše:Hoši, tak já na to šel uplně jinak. Fakt sem to dělal přes rozvody. A nevyndaval sem celý to těleso i s termostatem, ale jenom pumpu. Třeba je to u motorů s klimatizací jinak. A hlavně mě tu vodní pumpu žene 6-ti drážkovej řemen a ne klíňák jak píšete. A je to motor 1Z. :-)
Ja osobne jsem prispevku myslel klinakem ten drazkovy remen... neuvedomil jsem si, ze je tam jeste opravdovy klinovy na servo
Vec se ma ale tak, ze u novejsi generace TDI je vodni pumpa hnana rozvodovym remenem a ne tim zminovanym drazkovym.

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“