Golf III 1,9 GTD AAZ - hvízdá TURBO

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL, Libang

Odpovědět
Uživatelský avatar
libuna
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 24.02.2006 21:02

Golf III 1,9 GTD AAZ - hvízdá TURBO

Příspěvek od libuna »

Zdravím, chtěl bych se zeptat na vaše zkušenosti s tímto motorem a to zda při zatížení za jízdy je slyšitelný v kabině zvuk TURBA (od kolika otáček TURBO hvízdá)
měřil někdo tlak turba?
případně jaké máte zkušenosti s turby GARRETT a KKK

Uživatelský avatar
Martas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martas »

že u turbo motoru turbína hvízdá bývá celkem normální :) ne, vážně podle toho jak je auto utlumený tak moc je to slyšet ale myslim že to že ho slyšíš je normální.
Mě třeba u AFN 81kw je slyšet při zátahu zhruba někde od 1200ot/min tak do 2000,-ot./min
Obrázek

Uživatelský avatar
Martas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martas »

ale zase pokud slyšíš syčení spíš než hvízdání, a je to dost intenzivní, mužeš mít někde prasklou trubku, mě už se to stalo.
Obrázek

Uživatelský avatar
Žížal
Pilot
Pilot
Příspěvky: 740
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Žížal »

Já turbo neslyším, ale zkusím vypnout rádio a pak ti řeknu 8)

Občas je splyšet když ventu naložím jak se roztáčí turbína, taky jak je to studené tak je to pro mě omezovač...

Origo turbo na TD má tlačit kolem 0,8atm v seriovém nastavení - kolik je max se zeptej na DieselPoweru ale obecně někde do 1,2atm. Jezdím na 1,2atm a je to fajn
Golf real car, real fast

Uživatelský avatar
boost
Člen klubu
Příspěvky: 387
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BECHYNĚ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od boost »

Zrovna u tohohle motoru moc slyšet neni. Tlačí málo a je to poměrně hlučnej motor. Ani u 1Z neni až tak moc slyšet. U AFN už si zapíská jak říká MARTAS, je regulovatelný.
Stavební firma, stavebniny http://www.snn.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Davwe
Profík
Profík
Příspěvky: 929
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Davwe »

boost píše:Zrovna u tohohle motoru moc slyšet neni. Tlačí málo a je to poměrně hlučnej motor. Ani u 1Z neni až tak moc slyšet. U AFN už si zapíská jak říká MARTAS, je regulovatelný.
Otec ma AAZ, turbo slyset je a ten motor je tissi nez TDI v GIII... ale je to asi kus od kus, jeho motor je 100% OK, kolikrat kdyz v Praze vedle sebe slysim taxikarsky vento, tak to je peknej traktor :)

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“