Otáčky motoru 1.9TD

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL, Libang

Odpovědět
vasfire
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 27.09.2007 15:16
Bydliště: Praha, Sev. Čechy
Kontaktovat uživatele:

Otáčky motoru 1.9TD

Příspěvek od vasfire »

Zdravím. Nechtěl sem zakládat další vlákno, ale opravdu sem odpověď diskuzi nenašel. Včera sem u svého G3 1.9 TD (rv.93) identifikoval nějakej problém..Najednou se zvýšily otáčky(Asi tak na 1400?) nejdřív sem si pomyslel jako že sytič seklej nekde u čerpadla nebo něco, ale přes kvalt sem je sundal na normalní hladinu kolem 1000 a normálně držely, po přidání plynu se po pomalém klesání ustálily zase někde kolem těch 1300-1400. PO ctvrt hodině jízdy už to zase nedělalo.. Nevíte co to bylo, popřípadě co to je?.. Díky za info od těch , kteří tomu narozdíl ode mě rozumí..

Uživatelský avatar
KaCzaba
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2254
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Scania 620psů
Kontaktovat uživatele:

Re: Otáčky motoru 1.9TD

Příspěvek od KaCzaba »

mrkni na vuli lanka.tohle mi casto dela n amotorkach takovy ptakoviny s otackama,treba spatne padaji a tak,a je jenn mala vule na lanku plynu,popripadne muzes mit suche,roztrepene lanko.zkousels to i rucne na pace plynu na cerpadle?pridat a kdyz budou vyssi tak rukou ubrat?muze ti fakt viset jen lanko nebo mit malou vuli.taky jsou uz nizsi teploty,coz by mohlo delat to zatuhnuti lanka...a taky to treba muze byt neco jinyho.ale tohle jsou kraviny,na ktery se muzes hned a sam jednodusse podivat
motor?to je ta vec co ma vic jak 4 valce?

vasfire
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 27.09.2007 15:16
Bydliště: Praha, Sev. Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Otáčky motoru 1.9TD

Příspěvek od vasfire »

Jasně.. kapotu sem samozřejmě zdvihl a okoukl to.. Lanko to neni.vůle má dost a vrací se..Dneska se totiž opakovalo to stejné..
Ale už sem o něco chytřejší..
Dělá to tak až od 70°C motoru...

Uživatelský avatar
Žížal
Pilot
Pilot
Příspěvky: 740
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: Otáčky motoru 1.9TD

Příspěvek od Žížal »

máš manuální, nebo automatický "sytič"? Jestli máš automat tak se podívej jestli se nespouští kdy nemá - pak by to asi bylo čidlo.
Golf real car, real fast

vasfire
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 27.09.2007 15:16
Bydliště: Praha, Sev. Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Otáčky motoru 1.9TD

Příspěvek od vasfire »

no právě že manuální... a ten funguje jak má..
Další poznatek ze včerejška a dneška..
včera.. S přibývající teplotou padají otáčky pomaleji a pomaleji až kolem tý 70ky zůstanou na těch 1400...
Dnes: ujeto 100km a nic to nedělá co by nemělo.. (naprosto normální) mi to hlava nebere... Sem zvědav zítra... :roll:

vasfire
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 27.09.2007 15:16
Bydliště: Praha, Sev. Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Otáčky motoru 1.9TD

Příspěvek od vasfire »

.

Uživatelský avatar
doctor
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 296
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Otáčky motoru 1.9TD

Příspěvek od doctor »

Jedni dobu mi to taky dělalo,nalil sem tam takovej ten sajrajt na pročištění palivového systému pro diesely,a bylo to OK. Ale poslední dobou mi to už zase začíná dělat,někdo mi řikal že to může bejt čerpadlo,nevim no,budu to časem taky muset řešit.... :?
I love oldskool !

vasfire
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 27.09.2007 15:16
Bydliště: Praha, Sev. Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Otáčky motoru 1.9TD

Příspěvek od vasfire »

Neznáte někoho z Phy kdo by měl během tejdne čas se na čerpadlo podívat? (opravit, popřípadě ješě seřídit vstřiky) Za rozumný peníze.. Díkys za každej tip..

vasfire
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 27.09.2007 15:16
Bydliště: Praha, Sev. Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Otáčky motoru 1.9TD

Příspěvek od vasfire »

Tak konečně se mi povedlo závadu diagnostikovat.. Je vůle v tom hlavním mechanismu na přidání plynu, jak vede dolu do čerpadla.. Trochu kolem něj už rosí nafta.. Takže dnešní otázka.. Co tam bude zapotřebí vyměnit a co to bude stát?.. díky chlapi..

Uživatelský avatar
slexx
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Benešovsko

Re: Otáčky motoru 1.9TD

Příspěvek od slexx »

Zdravím.
Mě se děje u golfíka něco podobného. Volnoběh se mi zvednul z 850ot na 1000ot.
A ještě mám jednu věc v háji. Na čerpadle úplně nahoře je takový odtok z čerpadla a ten mi teče víc než by měl. Protože vše pod ním je mokré od nafty. Kape to jenom,když přidám otáčky. A ještě jsem si všimnul,že když odpojím takovou malou vzduchovou hadičku,co vede od turba k čerpadlu,tak přidám a nic nekape..
Ta hadička tam asi žene vzduch,aby to čerpadlo dalo víc nafty,když běží turbo.
A měl bych konečně dotaz. Myslíte,že když vyměním ten ventilek,co pouští naftu ven,pomůže to? Nebo je vevnitř vháji nějaká membrána? A možná to bude kurvit i ten volnoběh.. :(

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“