Výměna vodní pumpy

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL, Libang

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ondrus84
Řidič
Řidič
Příspěvky: 173
Registrován: 25.10.2007 11:30
Bydliště: Rosice u Brna
Kontaktovat uživatele:

Výměna vodní pumpy

Příspěvek od Ondrus84 »

Zdar chlapi,
Tak jsem přijel dnes večer domů a před bránou mi začalo svítit hladový oko na nedostatek vody.
Takže jsem zajel do garáže a po zvednutí auta na hever jsem z hrůzou zjistil,že mi chčije vodní pumpa.
A teď přijde dotaz. Dělal už to někdo???? Potřeboval bych hlavně vědět na kolika šroubech a jak je tam to vodní čerpadlo zhruba přichycené.To kde je a jek se k němu zhruba dostanu to vím,ale potřeboval bych vědět,co všechno je nutný sundat dolů a co popřípadě sundávat nemusím,abych to nedělal nějak složitě.
VENTO 1,9 TDi 66kw.(vodní pumpa mimo rozvody)
Kamna for life

Uživatelský avatar
Ondrus84
Řidič
Řidič
Příspěvky: 173
Registrován: 25.10.2007 11:30
Bydliště: Rosice u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna vodní pumpy

Příspěvek od Ondrus84 »

Zdar chlapci, tak má oprava skončila. Nic jsem neopravil,akorát jsem si dělal zbytečnou práci.
Sundal jsem oba dva klínové řemeny.oddělal servo pumpua nakonec zjistil,že i když vodní pumpa u 1.9TDi 66Kw je mimo rozvodový řemen,tak se přesto musí sundat včetně napínací kladky,aby se člověk dostal k výměně samotné pumpy.
Takže jsem složil věci zpět a ítra mi to udělá člověk který už s tím má zkušenost. Možná se zeptáte: Tak přoč si tu kladku neoddělal a neudělal to???
Odpověď je snadná. Dokud se opravuje okolí rozvodu bez nutností s nimy hýbat, tak spravuju,ale jakmile se to týká rozvodům tak má práce končí.
To je asi jediná věc které se bojím na autě a obzvláště u Dieselu.
Kamna for life

Uživatelský avatar
jhn
Závodník
Závodník
Příspěvky: 696
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ml. Boleslav

Re: Výměna vodní pumpy

Příspěvek od jhn »

tak to jsem myslel, že víš, že je pumpa u tdiček v rozvodech!?
ICQ: 236-929-455, e-mail: jhn.s@post.cz

Uživatelský avatar
Ondrus84
Řidič
Řidič
Příspěvky: 173
Registrován: 25.10.2007 11:30
Bydliště: Rosice u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna vodní pumpy

Příspěvek od Ondrus84 »

ona není v rozvodech.Je mimo,ale aby si se k ní dostal tak musíš sundat rozvoďák a kladku.
Kamna for life

Uživatelský avatar
jhn
Závodník
Závodník
Příspěvky: 696
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ml. Boleslav

Re: Výměna vodní pumpy

Příspěvek od jhn »

no já tdi nemám ale vždycky čtu že každej mění rozvody i s vodní pumpou, že je to lepčejší, páč pak musíš hejbat z rozvodama
ICQ: 236-929-455, e-mail: jhn.s@post.cz

Uživatelský avatar
Ondrus84
Řidič
Řidič
Příspěvky: 173
Registrován: 25.10.2007 11:30
Bydliště: Rosice u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna vodní pumpy

Příspěvek od Ondrus84 »

To jo u 4Golfa,bory a dalších modelů už se to mění s rozvoˇákem,jenže tady je to udělaný blbě. Vodní pumpa a servo jsou tažený jedním řemenem,Klima a altík druhým a rozvody 3řemenem. jenže uchycení vodní pumpy je pod krytem rozvodového řemene,který je přidělanej na hlavní hřídeli.Která se musí oddělat aby si ten kryt oddělal. Takže je to horší jak kdyby si měnil rozvody.Každopádně si myslím dle stavu vodní pumpy,že tam bude jeeště původní. a to se není čemu divit po 293tis kilometrech
Kamna for life

Uživatelský avatar
jhn
Závodník
Závodník
Příspěvky: 696
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ml. Boleslav

Re: Výměna vodní pumpy

Příspěvek od jhn »

no tak to se fakt není čemu divit...
ICQ: 236-929-455, e-mail: jhn.s@post.cz

Uživatelský avatar
k_lada
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna vodní pumpy

Příspěvek od k_lada »

Teď jsem četl na dieselpower že se ta pumpa nechá vyměnit i bez toho abys musel sundavat rozvody. Prej se musí vyndat komplet pumpa i s tělem ve kterým je termostat. A až potom když to máš venku, tak z toho těla odšroubuješ tu pumpu. Možná že jsem to napsal blbě, protože přesně nevím jak je to na motoru přišroubovaný, ale takhle nějak to tam psali :-)

Uživatelský avatar
bRG
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1346
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna vodní pumpy

Příspěvek od bRG »

takhle jak pise K_lada to jde u delat na benzinu,sundas altik odendas celej drzak altiku popripade i sklimou.odsroubujes 4 srouby a sundas celou vodni pumpu a z toho potom oddelas jen tu jednu cast s remenickou a s vrtulkou na druhy strane.ale nevim jak je to s dizlem jestli to je stejny to nevim,mluvim z vlastni zkusenosti s benzinem.

Uživatelský avatar
Ondrus84
Řidič
Řidič
Příspěvky: 173
Registrován: 25.10.2007 11:30
Bydliště: Rosice u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna vodní pumpy

Příspěvek od Ondrus84 »

Tak chlapi.Už to mám hotový nechal jsem to udělat odbornou rukou,tady kořen co dělá Volkswageny mi to přehodil.Dokonce mi zkontroloval i vstřiky a seřídil čerpadlo.
Kamna for life

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“