Potřeboval bych RADU

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL, Libang

Horak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 25.11.2007 21:21

Potřeboval bych RADU

Příspěvek od Horak »

Zdravím klubáky. Potřeboval bych radu od zkušenějších. Asi před 2-3 měsíci jsem dělal těsnění pod hlavu, včetně zarovnání hlavy atd. Olej ,rozvody, prakticky skoro vše. Od té doby mi auto po delším stání při startu bíle dýmilo, nebyl to kouř ale opravdu dým. Tak jsem to dával za vinu tryskám. Abych doplnil mám GOLF 3 TD r.v. 92. Teď jsem koupil nové trysky od motorpalu vyměnil je, spolu s tím jsem měl prasklou přírubu na vodu na hlavě kde mi odkapávala voda, tak jsem ji vyměnil také. Nastartuju a vše ok. Pak auto hodinu stálo, přijdu, nastartuju a opět dým... jsem z toho nemocnej. přijedu domů a voda taky trochu zmizla. nechci tu vodu dávat za vinu prasklému těsnění pod hlavou když bylo teď měněno. Je pravda že mi teď držáky trysek trochu ukapávají,budu muset znovu vyndat a přitáhnout, dvě mi navíc trošku praskly takže možná i vyměnit. Ale to přece tím nemůže být. Byl jsem i na seřizení čerpadla, bylo celkem dost rozhozené po rozvodech ale po seřízení beze změny. Tak já už fakt nevím čím by to mohlo být. Strašně mě to štve, to těsnění pod hlavou nechám na poslední chvíli. Může to být třeba olejem, taky mi trochu ubyde ale dnes jsem zjistil kudy a budu to řešit. Jo a kdyby náhodou, tak ten dým po mírném zahřátí vozu a po pořádném protáhnutí zmizí a už se neobjeví... Budu moc vděčný za každou radu!!!!

Uživatelský avatar
yurik
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1513
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Potřeboval bych RADU

Příspěvek od yurik »

biely dym znamena, ze je vo valcoch voda...moze to robit aj prasknute tesnenie pod hlavou
Obrázek

Horak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 25.11.2007 21:21

Re: Potřeboval bych RADU

Příspěvek od Horak »

a může to být i něco jiného než prasklé těsnění pod hlavou?

Uživatelský avatar
KaCzaba
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2254
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Scania 620psů
Kontaktovat uživatele:

Re: Potřeboval bych RADU

Příspěvek od KaCzaba »

nebo praskla hlava
motor?to je ta vec co ma vic jak 4 valce?

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Potřeboval bych RADU

Příspěvek od napster »

Horak píše:a může to být i něco jiného než prasklé těsnění pod hlavou?
Teoreticky ti to může žrát i olej,nebo vodu.

Horak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 25.11.2007 21:21

Re: Potřeboval bych RADU

Příspěvek od Horak »

KaCzaba píše:nebo praskla hlava
Z toho jsem měl strach. ale hlava před těmi 3 měsíci byla na tlakové zkoušce a vše ok. a je to Pan MISTR co mi dělal tu hlavu, jezdí za ním lidi z daleka kvůli hlavám. Že by se zmílil, je to přece jen člověk..já fakt netuším

Horak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 25.11.2007 21:21

Re: Potřeboval bych RADU

Příspěvek od Horak »

napster píše:
Horak píše:a může to být i něco jiného než prasklé těsnění pod hlavou?
Teoreticky ti to může žrát i olej,nebo vodu.
jak jsem napsal, už mám skoro potvrzené že to papá vodu, ještě se uvidí, o tom oleji je to spekulativní. Ztrácí se, ale na zemi je vždy loužiččččččka. Těžko říct jestli vše vykape nebo si to autíčko taky spapá. A nevím jestli to nebylo těma tryskama, ale mělo to velkou spotřebu, tou velkou myslím velkou. 8-9l a to jezdím hodně po dálnici s chladnou nohou na těch 130 konstant.. Ted po výměně trysek jsem ještě neměl možost změřit spotřebu.

Uživatelský avatar
yurik
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1513
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Potřeboval bych RADU

Příspěvek od yurik »

no keby mu to palilo olej tak dym by bol cierny a nie biely
Obrázek

Uživatelský avatar
k_lada
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Potřeboval bych RADU

Příspěvek od k_lada »

yurik píše:no keby mu to palilo olej tak dym by bol cierny a nie biely
Já jsem byl vždycky přesvědčenej o tom že když je dým černý tak je tam moc nafty nebo málo vzduchu, když je dým bílý (vodní pára) tak to žere vodu, když je modrý tak olej, a když je takovej šedej tak je blbej předvstřik nebo žhavení.
Jestli to tak není tak mě opravte, rád se dozvím nové věci.

Uživatelský avatar
ron
Profík
Profík
Příspěvky: 952
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Potřeboval bych RADU

Příspěvek od ron »

k_lada píše:
yurik píše:no keby mu to palilo olej tak dym by bol cierny a nie biely
Já jsem byl vždycky přesvědčenej o tom že když je dým černý tak je tam moc nafty nebo málo vzduchu, když je dým bílý (vodní pára) tak to žere vodu, když je modrý tak olej, a když je takovej šedej tak je blbej předvstřik nebo žhavení.
Jestli to tak není tak mě opravte, rád se dozvím nové věci.
není co opravovat, máš recht
Golf a Polo - naše VW rodina
golf však stále ve výstavbě
teď navíc ještě polo s batohem - Cordoba SX....a přibyl další golf - tentokrát IV.

Horak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 25.11.2007 21:21

Re: Potřeboval bych RADU

Příspěvek od Horak »

Tak Vám pánové děkuji za rady. v pátek s autem sjedu na test a uvidím co mi řeknou.

Stug
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2272
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Potřeboval bych RADU

Příspěvek od Stug »

Dej vědět jak to dopadlo :wink:
©©©© A6 C4 Avant, 2,5TDi 103kw. VW Polo 86cf 1,4D. VW Golf Mk I 1,6D. Bmw E46 2.0d.

Uživatelský avatar
ŠAFA
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 239
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Potřeboval bych RADU

Příspěvek od ŠAFA »

Pokud by bylo v háji těsnění nebo prdlá hlava bude voda v oleji nebo naopak (na měrce nebo víčku bílý hajzl) Jinak auto jede normálně??
:: ŠAFA ::
BMW e36 328i Touring
VW Golf IV 1.6
/ex: Golf III 1.8, Golf II GTI 16V, Polo 6N 1.4/

Uživatelský avatar
k_lada
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Potřeboval bych RADU

Příspěvek od k_lada »

ŠAFA píše:Pokud by bylo v háji těsnění nebo prdlá hlava bude voda v oleji nebo naopak (na měrce nebo víčku bílý hajzl) Jinak auto jede normálně??
Tohle ale nemusí bejt vždy, jen pokud to praskne mezi vodníma a olejovýma kanálkama. Pokud to praskne mezi jedním z nich a spalovacím prostorem, tak to vylítá výfukem ven.

Uživatelský avatar
k_lada
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Potřeboval bych RADU

Příspěvek od k_lada »

Teď jsem si ještě vzpomněl že když se dělalo těsnění pod hlavou na škodovkách tak se správně měla hlava po několika desítkách kilometrů dotáhnout, kvůli tomu že si občas sedla. Nevím jak u VW, ale co když je tohle podobnej případ, prostě byla ta hlava špatně dotažená a když si to sedlo tak přestala těsnit?

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“