Vypadává otáčkoměr

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL, Libang

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jarynek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 24.02.2006 21:02

Vypadává otáčkoměr

Příspěvek od Jarynek »

Mám problém s výpadky otáčkoměru u Venta 1,9TD r.v.95. Stává se, že při jízdě začne kmitat a poté přestane ukazovat uplně. Doprovází to blikáni kontrolky mazání (tlak je pri tom ok,čidla sepnuté) Někdo tvrdí, že muže být vadný výstup W z alternátoru nebo na budíkách tištěný spoj. Nestalo se to už někomu? Kabeláž vypadá ok.

Uživatelský avatar
Žížal
Pilot
Pilot
Příspěvky: 740
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Žížal »

Tak jak to popisuješ bych viděl chybu někde v uzemnění, zkus zkontrolovat konektory palubky a případně odpor/napětí zemnícího drátu palubky vůči baterce. Taky by to mohlo haprovat pokud je neideální uzemnění motoru.
Golf real car, real fast

Uživatelský avatar
Jarynek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Jarynek »

No tak kostry a konektory jsou ok, tak nevim. V okolí neni žádný pořádný autoelektikář. Je to dost nepříjemný, když při jízdě to přestane fungovat.

Uživatelský avatar
TNT
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4309
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kdesi na jihu :)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TNT »

Dela to alternator,zacina ti odchazet nejspis diodovej mustek nebo neco v altiku..Prestane davat singal do budiku,ktery pak ukazujou otacky.Tim padem zacne blikat i kontrolka mazani,kdyz se jakoby netoci motor.... :wink: ..Ale problem muze bejt mozna i jinde,me se stalo tohle... 8)

Uživatelský avatar
Jarynek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Jarynek »

Tak mi ho promerily a je tam nejaky nestabilni napeti na vystupu, ja zkousel jen dobijeni. Asi to bude ten mustek. 1300,- :cry:

Uživatelský avatar
TNT
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4309
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kdesi na jihu :)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TNT »

Jarynek píše:Tak mi ho promerily a je tam nejaky nestabilni napeti na vystupu, ja zkousel jen dobijeni. Asi to bude ten mustek. 1300,- :cry:
Ja koupil tenkrate starsi celej altik za 2K,vycistil,promazal,jsem spokojenej... :wink:

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“