1.9 TD občas nejde chcípnout

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL, Libang

Odpovědět
Uživatelský avatar
jkjirka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Dobříš

1.9 TD občas nejde chcípnout

Příspěvek od jkjirka »

Čau, chci jenom potvrdit moje podezření na špatný pístní kroužky....když se ten motor vytočí trochu víc, tak už nespadne na volnoběh, ale drží cca 2500 otáček a z vejfuku se valí modrej dým, smrdí jak když spaluje motorák....zkoušel jsem odpojit hadici mezi turbem a sáním a dělá to pořád. Může se dostávat olej do spalovacího prostoru ještě někudy jinudy než přez kroužky? Teď v zimě nijak extra moc nechytá, ale nastartovat se dá...dík

Uživatelský avatar
KaCzaba
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2254
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Scania 620psů
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.9 TD občas nejde chcípnout

Příspěvek od KaCzaba »

muze ti litat kolem ventilu voditky.kamosovi to delal motor 1.6D.mel plny sani oleje,a chciopl normalne,ale pak nastartoval a hned to vylitlo na plnej.tak chcipal prez kvalt.komedie dost :D ale projevovat se to muze ruzne.takze tot dalsi moznost a treti je prez turbo.taky to poleze do sani
motor?to je ta vec co ma vic jak 4 valce?

Uživatelský avatar
jkjirka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Dobříš

Re: 1.9 TD občas nejde chcípnout

Příspěvek od jkjirka »

když jsem odpojil hadici mezi turbem a sáním, tak by se mělo turbo vyloučit? nebo ne? je totiž v dost špatnym stavu, má vůli na osičce asi 1mm:) občas fouká, občas se zasekne

Uživatelský avatar
jkjirka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Dobříš

Re: 1.9 TD občas nejde chcípnout

Příspěvek od jkjirka »

tohle teda jde vždycky chcípnout klíčkem, naštěstí

Uživatelský avatar
KaCzaba
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2254
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Scania 620psů
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.9 TD občas nejde chcípnout

Příspěvek od KaCzaba »

jkjirka píše:když jsem odpojil hadici mezi turbem a sáním, tak by se mělo turbo vyloučit? nebo ne? je totiž v dost špatnym stavu, má vůli na osičce asi 1mm:) občas fouká, občas se zasekne
zatim :D takze az nepujde,tak uz vis co s tim.kvalt a bez spojky hned na brzdy :mrgreen:
jinak sice hadici odpojis,ale v sani muze byt porad olej ktery se postupne spaluze.a nemas problem nekde jinde,ve vedeni plyn lanka nebo na cerpadle?uz to tu nekdo resil taktez na TD tusim.a pak napsal,ze na to prisel.uz nevim co to bylo.neni to tak davno,tak to pohledej
motor?to je ta vec co ma vic jak 4 valce?

Uživatelský avatar
yurik
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1513
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.9 TD občas nejde chcípnout

Příspěvek od yurik »

no ja by som povedal, ze ti turbo natlacilo olej do IC stlaceneho vzduchu, odkial sa ti dostava do sania a potom hori vo valcoch, co sa prejavuje zvysenim otacok a tym, ze motor ide a nejde zhasnut...modry dym z vyfuku ma v tom len utvrdzuje...chce to druhe turbo a druhy IC...inak bacha na to, aby ti tam raz nenatlacilo toho oleja vela a aby ti nevyleteli otacky do cerveneho a neposkodil si si motor
Obrázek

Uživatelský avatar
boost
Člen klubu
Příspěvky: 387
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BECHYNĚ
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.9 TD občas nejde chcípnout

Příspěvek od boost »

Ale tyhle TD mezichladiče neměli takže pokud máš odpojený sání od turba tak by to turbo bejt nemělo.
Stavební firma, stavebniny http://www.snn.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
yurik
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1513
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.9 TD občas nejde chcípnout

Příspěvek od yurik »

boost píše:Ale tyhle TD mezichladiče neměli takže pokud máš odpojený sání od turba tak by to turbo bejt nemělo.
aha to som nevedel, pardon
Obrázek

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.9 TD občas nejde chcípnout

Příspěvek od napster »

jkjirka píše:Čau, chci jenom potvrdit moje podezření na špatný pístní kroužky....když se ten motor vytočí trochu víc, tak už nespadne na volnoběh, ale drží cca 2500 otáček a z vejfuku se valí modrej dým, smrdí jak když spaluje motorák....zkoušel jsem odpojit hadici mezi turbem a sáním a dělá to pořád. Může se dostávat olej do spalovacího prostoru ještě někudy jinudy než přez kroužky? Teď v zimě nijak extra moc nechytá, ale nastartovat se dá...dík
modrej dým signalizuje,že to papká oil.Nejspíš přes kroužky.Ty otáčky:Zasekává se ti lanku od plynu já jsem to všechno prostříknul silikonem a už to mam OK.Jinak chcípej t jako já ve škole Iveco dám tam šestku a pustim spojku :lol:

Uživatelský avatar
jkjirka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Dobříš

Re: 1.9 TD občas nejde chcípnout

Příspěvek od jkjirka »

tak IC to opravdu nemá, lanko se urč. nezasekává. ještě zkouknu, jestli to neni kombinací špatnýho lanka+ turba, to turbo mán vůli na osce snad milimetr a tlačí vždycky akorát při rozjezdu, pak se najednou zastaví, náhle klesne výkon a už to jede bez turba do příštíhop rozjezdu, nebo poklesu otáček.... ale když jsem sundal tu hadici, tak jsem s tim bez turba najel tak 5km, to uiž by se snad všechen nahromaděnej olej ze sání spálil...

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“