TDi nedrží volnoběh a kouří

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL, Libang

Uživatelský avatar
Painkiller
Člen klubu
Příspěvky: 861
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

TDi nedrží volnoběh a kouří

Příspěvek od Painkiller »

Nazdárek, už jsem tu dlouho nebyl :oops: Kluci poraďte - před čtrnácti dnama mě začalo TDičko (66kw) na volnoběh jakoby malinko poškubávat, bylo to víc při studeným motoru ale celkem to šlo znát i při teplým.Tak jsem se před týdnem objednal do diesel servisu -jdu v pátek.Píšu sem jestli jste se už s tím někdo nesetkal.Celkem s tím šlo jezdit(jezdil jsem poslední týden jen v opravdu nutných případech, to auto mám rád - má málo najeto a opravdu nechci nic zničit), ale dneska po nastartovíní už to cukání je fakt extrém a na volnoběh jde z motoru šíleně šedýho kouře...
Jinak motor jede úplně jako dřív, žádný pokles výkonu necítím,nekouří (aspoň mám pocit) když překročí kolem 1500ot a kouří (dost) jen při málo sešlápnutým plynu (lechtání při jízdě z kopce za někým apod.).V poslední době jsem zazanamenal docela úbytek oleje, takže mám pocit že skrz turbo jde olej do motoru - má někdo jiný názor?
P.S. btw, do trubek od turba k mezichladiči jsem nekoukal, možná kouknu zítra, tam by se to asi poznalo...?

Uživatelský avatar
phobos
Řidič
Řidič
Příspěvky: 102
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: TDi nedrží volnoběh a kouří

Příspěvek od phobos »

Olej bud propousti turbo nebo gufera na ventilech a nebo je motor tak volitanej a jde to kolem krouzku.Trubky k IC ma mastny vetsina TDIcek zaklad je co ukaze VAG.

Uživatelský avatar
Painkiller
Člen klubu
Příspěvky: 861
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: TDi nedrží volnoběh a kouří

Příspěvek od Painkiller »

phobos píše:Olej bud propousti turbo nebo gufera na ventilech a nebo je motor tak volitanej a jde to kolem krouzku.Trubky k IC ma mastny vetsina TDIcek zaklad je co ukaze VAG.
Nene, motor je ok, aspoň pokud považuješ za ok něco přes 120tkm (znám jeho historii).Tipuju spíš to turbo, to se může stát asi kdykoliv...(?) když jde olej kolem kroužků tak je to většinou při brždění motorem apod - to se chová jinak.

Uživatelský avatar
Jindrs
Pilot
Pilot
Příspěvky: 749
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: TDi nedrží volnoběh a kouří

Příspěvek od Jindrs »

Painkiller píše:
phobos píše:Olej bud propousti turbo nebo gufera na ventilech a nebo je motor tak volitanej a jde to kolem krouzku.Trubky k IC ma mastny vetsina TDIcek zaklad je co ukaze VAG.
Nene, motor je ok, aspoň pokud považuješ za ok něco přes 120tkm (znám jeho historii).Tipuju spíš to turbo, to se může stát asi kdykoliv...(?) když jde olej kolem kroužků tak je to většinou při brždění motorem apod - to se chová jinak.
kdyz jde olej okolo krouzku tak je jdno jestli brzdis motorem nebo ne.Jestli ti jde olej pres turbo tak ti to cukat nebude pojede to normalne.Skubani bych videl bud hnuty rozvody,cerpadlo,vstriky.To ze ti to bere olej je bud gufera ventilu,turbo,krouzky nebo ti nekde tece(lina)
..servis vsech vozidel,diagnostika koncernu(pro klubaky zdarma)..
..jak se o koně postaráš - tak tě povozí..
..musis slyset jak ten motor pod kapotou seveli pak se s tim da i litat :-D..

Uživatelský avatar
Painkiller
Člen klubu
Příspěvky: 861
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: TDi nedrží volnoběh a kouří

Příspěvek od Painkiller »

Jindrs píše:kdyz jde olej okolo krouzku tak je jdno jestli brzdis motorem nebo ne.Jestli ti jde olej pres turbo tak ti to cukat nebude pojede to normalne.Skubani bych videl bud hnuty rozvody,cerpadlo,vstriky.To ze ti to bere olej je bud gufera ventilu,turbo,krouzky nebo ti nekde tece(lina)
no s tim olejem si nejsem uplne jistej, dlouho jsem ho nekontroloval, ma pred vymenou a dolyval jsem neco pres pul litru.Jisty je hlavne to ze to sedive kouri a hazi na volnobeh - zhorsuje se to posledni dva tydny (mozna tri), to bych na rozvody nerekl.To by byla rychla smrt...

Andre
Řidič
Řidič
Příspěvky: 150
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: TDi nedrží volnoběh a kouří

Příspěvek od Andre »

Nejspíš kolo na klice...

Uživatelský avatar
iconek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mělník

Re: TDi nedrží volnoběh a kouří

Příspěvek od iconek »

jo jo,s tím kolečkem na klice mám i já špatný zkušenosti......naštěstí to dopadlo tak že auto přestalo jet ůplně ale kolečko se nepřetočilo

Uživatelský avatar
pitrsss
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 419
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: klášterec nad ohří
Kontaktovat uživatele:

Re: TDi nedrží volnoběh a kouří

Příspěvek od pitrsss »

taky to vidim na to kolečko ,minulej tejden jsem řešil to samý

Uživatelský avatar
Painkiller
Člen klubu
Příspěvky: 861
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: TDi nedrží volnoběh a kouří

Příspěvek od Painkiller »

pitrsss píše:taky to vidim na to kolečko ,minulej tejden jsem řešil to samý
jako řemenice na klice?? To bych neřekl...to by jelo blbě i v otáčkách-rozvody jsou poznat hodně.Tipuju spíš že kape jedna tryska -nedrží zavřená, proto to je tak markantní na volnoběh a v otáčkách kdy ty její cykly zavřeno(kdy kape)/otevřeno jsou mnohem kratší tak to není tak znát...Uvidím zítra u Dojáčka :cry: Trošku se bojim tý palby

Uživatelský avatar
iconek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mělník

Re: TDi nedrží volnoběh a kouří

Příspěvek od iconek »

no,mi se to kolečko projevovalo tak že ráno špatný starty,bílej kouř....při jízdě to občas přestalo táhnout,stačilo ubrat plyn a zase přidat a chvíli to jelo zase normálně,než to umřelo ůplně.koukni na řemenici jestli ti nehází,připoj VAG a zkontroluj předvstřik.Ale je možná závada i nějaký trysky,jak píšeš.....kdo ví

Uživatelský avatar
kuchy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hranice na Moravě

Re: TDi nedrží volnoběh a kouří

Příspěvek od kuchy »

Zdarec, měl jsem na autě stejný příznaky jako ty, na volnoběh to běželo jakoby na 3 válce a bylo to čím dál horší, z výfuku šel šedej dým, ale jinak to jelo normálně. Tak jsme vyndali trysky ty byly v pořádku, a teť mám u čerpadláře čerpadlo, tak zatím nevíme. Kuchy.

Uživatelský avatar
Painkiller
Člen klubu
Příspěvky: 861
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: TDi nedrží volnoběh a kouří

Příspěvek od Painkiller »

Tak já už vím...jeden válec nemá vůbec kompresi, tzn že nepálí - odtud ten kouř...Jsem z toho pěkně na mrtvici, za týden jde hlava dolů a uvidí se čim to je.Buď je podpálenej ventil, nebo kroužek na pístu, nenapadá mě čim to může být - s Golfem zacházim jak v rukavičkách, koupil jsem ho od dobrýho kamaráda a znám jeho historii (tohle je první závada za tři roky co ho mám já a předtím taky neměl žádný problémy).Trošku mě to vyrazilo dech :(

Uživatelský avatar
phobos
Řidič
Řidič
Příspěvky: 102
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: TDi nedrží volnoběh a kouří

Příspěvek od phobos »

Jak jsi psal ze mas i ztraty oleje tak bych to videl na ty krouzky nebo uz jsem videl i pist KO pak to huli z merky oleje kazdopadne hlava dolu a zjistit proc se to stalo.

Uživatelský avatar
Painkiller
Člen klubu
Příspěvky: 861
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: TDi nedrží volnoběh a kouří

Příspěvek od Painkiller »

phobos píše:Jak jsi psal ze mas i ztraty oleje tak bych to videl na ty krouzky nebo uz jsem videl i pist KO pak to huli z merky oleje kazdopadne hlava dolu a zjistit proc se to stalo.
no...z měrky to hulí i z víčka oleje :? zajímalo by mě jak to vznikne :x

Uživatelský avatar
phobos
Řidič
Řidič
Příspěvky: 102
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: TDi nedrží volnoběh a kouří

Příspěvek od phobos »

No mozná to bude pist staci kdyz tece vstrik a je propalenej hned dokud se nesunda makovice tak ti nikdo nerekne vic.

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“