TDI 81kw - turbo, please help!

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL, Libang

Odpovědět
Uživatelský avatar
Martas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

TDI 81kw - turbo, please help!

Příspěvek od Martas »

Kdysi dávno tu o tom někdo psal.
Můj problém spočívá v tom že když roztáhnu auto na dálnici občas (poslední dobou víc než občas) vypadne jakoby výkon, neslišim a necejtim záběr turba. Když jsem mluvil se známým servisákem říkal že tohle dělá zanesený turbo karbonem a sračkama. Nevim kdo ale někdo tu kdysi psal že mu to dělalo a pak tedy turbo vyčistil. Nemáte někdo zkušenosti, jak to udělat nejlíp? Díkes!
Obrázek

Uživatelský avatar
hugo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 282
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hodoninsko

Re: TDI 81kw - turbo, please help!

Příspěvek od hugo »

Na dieselpower.cz je postup

Uživatelský avatar
Martas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: TDI 81kw - turbo, please help!

Příspěvek od Martas »

hugo když už tě vidim, řešim teď přední brzdy...
dal jsem nový desky, očistil a nalakoval třmeny, nechal stočit kotouče, ale avšak, jeden kotouč je nejspíš zkroucenej. Takže jsem objednal u pikačanový kotouče ale nejsem si uplně jistej tim rozměrem abych pravdu řekl...doufám že máme 288mm na autě. třmeny mam ATE
Obrázek

Uživatelský avatar
LiborG3
Pilot
Pilot
Příspěvky: 729
Registrován: 16.12.2007 15:53
Bydliště: Brno

Re: TDI 81kw - turbo, please help!

Příspěvek od LiborG3 »

A v kolika otáčkácha při jakým plynu ti to dělá??
DieselPower
I like Turbo :mrgreen:

Na náhrobní kámen mi vytešte: Místo srdce sem měl motor...!

Uživatelský avatar
Martas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: TDI 81kw - turbo, please help!

Příspěvek od Martas »

LiborG3 píše:A v kolika otáčkácha při jakým plynu ti to dělá??
tak to ti asi nepovim, často to zpozoruju až po chvilce, prostě vypadne a už pak netočí. Musim zastavit nechat zchladit a vypnout motor.
Ale dělá to jen když je pod plynem - plnej
Obrázek

Uživatelský avatar
Jirke
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Kralove
Kontaktovat uživatele:

Re: TDI 81kw - turbo, please help!

Příspěvek od Jirke »

Martas píše:
LiborG3 píše:A v kolika otáčkácha při jakým plynu ti to dělá??
tak to ti asi nepovim, často to zpozoruju až po chvilce, prostě vypadne a už pak netočí. Musim zastavit nechat zchladit a vypnout motor.
Ale dělá to jen když je pod plynem - plnej
No tak presne tohle se mi na oktavce TDi stalo kdyz upadla trubka od turba - cidlo tlaku v potrubi pak hodilo nouzovej rezim a auto jelo tak na 50% vykonu, mozna i min..

Uživatelský avatar
LiborG3
Pilot
Pilot
Příspěvky: 729
Registrován: 16.12.2007 15:53
Bydliště: Brno

Re: TDI 81kw - turbo, please help!

Příspěvek od LiborG3 »

No mně dělá auto takovou zvláštnost on si tak spokojeně klepe do 1800ot. pak ztichne a 2100ot. mě to najednou narve do sedačky a ozve se start boeingu 747..... :D
DieselPower
I like Turbo :mrgreen:

Na náhrobní kámen mi vytešte: Místo srdce sem měl motor...!

Uživatelský avatar
hugo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 282
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hodoninsko

Re: TDI 81kw - turbo, please help!

Příspěvek od hugo »

Martas píše:hugo když už tě vidim, řešim teď přední brzdy...
dal jsem nový desky, očistil a nalakoval třmeny, nechal stočit kotouče, ale avšak, jeden kotouč je nejspíš zkroucenej. Takže jsem objednal u pikačanový kotouče ale nejsem si uplně jistej tim rozměrem abych pravdu řekl...doufám že máme 288mm na autě. třmeny mam ATE
Jo 288x25mm. Ja daval nove kotouce i desky ATE a stejne to trochu hazi :158:

S tim turbem - zkontroluj vsechny hadice (airbox-turbo-IC-sani), podtlakove hadicky(od vyvevy k rj, k regulaci turba a k egr)-tam byva casto problem...

simo 001
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 28.09.2007 20:45

Re: TDI 81kw - turbo, please help!

Příspěvek od simo 001 »

Ja som mal sharana 1,9tdi 66kw a robilo mi to iste ako nahle sa to dostalo do urcitych otacok hned sa to dalo do nudzoveho rezimu.Tak sme to napojily na pocitac a vypisalo to bud je neaka hadica derava,potom este neake 2 ventily alebo turbo.TAK som dal vymenit vsetky hadice furt to robilo to iste potom sme vymenili tie ventili ale furt to iste.Tak nakoniec sme vymontovali turbo .Znami ho rzobral a zistil ze su ohnute lopatky.Tak ho zrepasoval a odvtedy auto fungovalo jak malo.

Uživatelský avatar
bubak
Řidič
Řidič
Příspěvky: 131
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: TDI 81kw - turbo, please help!

Příspěvek od bubak »

V nabídce služby najdi andreho ten ti pomůže dokáže to udělat i na počkání. Sám bych do toho našel. Až dorazim domu tak ti hodim link na diesel forum. Turbo to ale taky nemusí bejt je tam toho víc třeba podtlaková regulace a nebo ventil n75.
Mrkněte se na naše pejsky http://bordeauxska-doga.wz.cz/index.html" onclick="window.open(this.href);return false;" target="_blank

Uživatelský avatar
bubak
Řidič
Řidič
Příspěvky: 131
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: TDI 81kw - turbo, please help!

Příspěvek od bubak »

Tak tady je ten link mrkni na to ale jak řikám já bych sám do toho nešel http://dieselpower.cz/forum/viewtopic.php?t=1874

A ještě ti přidám ten link na andreho http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=46&t=10023
Mrkněte se na naše pejsky http://bordeauxska-doga.wz.cz/index.html" onclick="window.open(this.href);return false;" target="_blank

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“