Turbo - pískot!

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL, Libang

Odpovědět
Smallpuck
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 25.09.2007 11:45
Bydliště: Rumburk

Turbo - pískot!

Příspěvek od Smallpuck »

Chlapi poraďte, nevíte někdo proč mi někdy píská turbo a někdy ne? Na výkonu to ani nepoznám, tak asi funguje. Jen někdy( teď častěji) vůbec nepíská! Není to nějaká předzvěst konce turba? Nebo něco jinýho? Poraďte pleas :roll:
VW Golf GT TDI 81kW

Uživatelský avatar
Tomášek
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9666
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lovčovice u Jemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Turbo - pískot!

Příspěvek od Tomášek »

Smallpuck píše:Chlapi poraďte, nevíte někdo proč mi někdy píská turbo a někdy ne? Na výkonu to ani nepoznám, tak asi funguje. Jen někdy( teď častěji) vůbec nepíská! Není to nějaká předzvěst konce turba? Nebo něco jinýho? Poraďte pleas :roll:

nam u okty i u G3 taky pohvizdava turbo.. ale porad.. a ten zvuk miluju :)

Smallpuck
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 25.09.2007 11:45
Bydliště: Rumburk

Re: Turbo - pískot!

Příspěvek od Smallpuck »

Tomasek píše:
Smallpuck píše:Chlapi poraďte, nevíte někdo proč mi někdy píská turbo a někdy ne? Na výkonu to ani nepoznám, tak asi funguje. Jen někdy( teď častěji) vůbec nepíská! Není to nějaká předzvěst konce turba? Nebo něco jinýho? Poraďte pleas :roll:

nam u okty i u G3 taky pohvizdava turbo.. ale porad.. a ten zvuk miluju :)
Díky za radu :mrgreen:
VW Golf GT TDI 81kW

Uživatelský avatar
k_lada
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Turbo - pískot!

Příspěvek od k_lada »

Mě to dělá taky. Začalo to asi po 300 km, když jsem se vrátil loni z dovolený v Itálii. A dělá to jenom když je venku chladno, když bylo těch pár teplých dní, tak to bylo podstatně tižší. Možná že to s tou Itálií ani nemá spojitost, spíš bych řekl že to je tím chladnem, protože akorát když to začalo na podzim dělat, tak zrovna spadly teploty pod deset stupňů. Mám najeto 200 tis., já sám jsem najel asi 20 tis. a turbo bude asi původní. IC je trošku od oleje, ale za těch 20 tis. se to nezhoršilo a olej se nijak zásadně neztrácí, tak to zatím neřeším. A nějaký změny ve výkonu nebo spotřebě nepozoruju.

Smallpuck
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 25.09.2007 11:45
Bydliště: Rumburk

Re: Turbo - pískot!

Příspěvek od Smallpuck »

k_lada píše:Mě to dělá taky. Začalo to asi po 300 km, když jsem se vrátil loni z dovolený v Itálii. A dělá to jenom když je venku chladno, když bylo těch pár teplých dní, tak to bylo podstatně tižší. Možná že to s tou Itálií ani nemá spojitost, spíš bych řekl že to je tím chladnem, protože akorát když to začalo na podzim dělat, tak zrovna spadly teploty pod deset stupňů. Mám najeto 200 tis., já sám jsem najel asi 20 tis. a turbo bude asi původní. IC je trošku od oleje, ale za těch 20 tis. se to nezhoršilo a olej se nijak zásadně neztrácí, tak to zatím neřeším. A nějaký změny ve výkonu nebo spotřebě nepozoruju.
No já to právě neslyšim vůbec nebo zase krásně hvízdá. Dneska jsem nastartoval a nic, ujel 10Km a nic. Pak jsem jel zpátky a u baráku když jsem couval při parkování, tal to zase krásně hvízdalo. :) Že by to bylo tou zimou? A to IC to myslíš asi intercooler, tak to máš od oleje v kterých přesně místech?
VW Golf GT TDI 81kW

Uživatelský avatar
k_lada
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Turbo - pískot!

Příspěvek od k_lada »

U mně je nejvíc slyšet to hvízdání když jsou teploty pod 10 stupňů a motor je studenej, jakmile se motor ohřeje, tak je to trošku tižší. Ale když je venku třeba 20, tak může bejt motor úplně vychladlej a neslyším skoro nic. Olej tam mám 10W40 Castrol Magnatec. Jj IC myslím intercooler je skoro celej zvenku špinavej od oleje a jak je na něm připojená ta hadice (teď nevím jestli od turba nebo do sání), tak tam tudy to prosakuje. A občas je pod autem v těch místech pár kapek oleje, ale mezi výměnama oleje jsem nemusel dolejvat skoro nic, takže to není nic zásadního. Ta příruba s hadicí je k IC přišroubovaná asi dvěma šrouby a pod tím by mělo bejt nějaký gumový těsnění, možná bude špatný, ale říkám si že je lepší aby ten bordel vytejkal pod auto, než aby mi to šlo do motoru.

Uživatelský avatar
motorV
Řidič
Řidič
Příspěvky: 187
Registrován: 04.04.2008 09:49
Bydliště: Orlová (Ostrava)
Kontaktovat uživatele:

Re: Turbo - pískot!

Příspěvek od motorV »

Taky mi píská turbo, nemam sice TDi,ale TD 55kw,ale turbo by melo byt stejne.
Taky me to trosku znervoznuje. auto mam cca tyden, tak nemuzu posoudit zadne zmeny na vykonu... ale dela to porad, pripomina mi to zvuk jak kdyby za mnou jela zachranka.... takove pískání...zacne to cca v 2tis/ot...
VW Passat 3BG 1.9TDi 4Motion
VW Golf I 1.6GTi

Uživatelský avatar
snXa_
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 249
Registrován: 21.02.2008 22:45
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Turbo - pískot!

Příspěvek od snXa_ »

motorV píše:Taky mi píská turbo, nemam sice TDi,ale TD 55kw,ale turbo by melo byt stejne.
Taky me to trosku znervoznuje. auto mam cca tyden, tak nemuzu posoudit zadne zmeny na vykonu... ale dela to porad, pripomina mi to zvuk jak kdyby za mnou jela zachranka.... takove pískání...zacne to cca v 2tis/ot...
jj v 2tis./ot zacnou turba tlacit..jen se bojim kdyz ti to nekdy dela nekdy ne tak jestli nemas lozisko v prdeli nebo velkou vuli na lopatkach toho turba
Život je na nic nasleduj intinkt VW

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“