Problém se startováním

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL, Libang

Odpovědět
Uživatelský avatar
flegmos
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Problém se startováním

Příspěvek od flegmos »

Zdravím borci. Mám 1,9 D, 47kW, r.v. 93, zhruba před měsícem jsem večer přijel a ráno už jsem nenastartoval. Od té doby nastartuju jen když je tepleji. Na podzim jsem měnil rozvody. Vyzkoušel jsem vyměnit žhavičky, ale problém je že šly jen tři, čtvrtá nejde povolit. Problém pořád přetrvává. Poradí někdo se stejnou zkušeností :cry: ???

Uživatelský avatar
boost
Člen klubu
Příspěvky: 387
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BECHYNĚ
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém se startováním

Příspěvek od boost »

Ahoj borče, já myslim že to bude ta 4-tá žhavička. Ale neni to stoprocentní. Každopádně bych jí vyměnil a pak bych to zkusil. Zkus to povolit na ohřátym motoru.
Stavební firma, stavebniny http://www.snn.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
flegmos
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém se startováním

Příspěvek od flegmos »

Díky za tip, nejsi první kdo to vidí obdobně, tak snad to bude ono.

Uživatelský avatar
Wintidy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 16.02.2008 20:42

Re: Problém se startováním

Příspěvek od Wintidy »

Mám obdobný problém, v teple to startuje a v zimě ne. Zkus se podívat, jestli, když ti to nejde nastartovat a pak zase jo, jestli se ti mění autočas na displeji hodin. Mě to vždy vynuluje čas, resp. začínám od 12 hod.
Můj problém - všiml jsem si (pouze za mrazu ), že mezi starterem a motorem je nepatrná meze. Ve tmě bylo dokonce vidět jiskření. Nešlo to nastartovat. Svíčky v pořádku, baterka OK, tak snad ten starter. Ale bohužel jsem už nestihl od té doby větší zimu, aby mi to okoukli v servisu a když tak poradili co s tím.
Mám Golfa s baťohem, ale že se do něj vejde
VW Vento; VW Bora Variant

Uživatelský avatar
flegmos
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém se startováním

Příspěvek od flegmos »

Startér je v pořádku, právě že jsem ho odrovnal a tak jsem ho musel nechat spravit. Ještě jsem nestihl vyměnit tu čtvrtou svíčku, tak prozatím doufám že to je tou čtvrtou svíčkou.

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Problém se startováním

Příspěvek od vwCharlie »

v nejhorším když ti nepůjde,tak ji úplně jednoduše odzkoušíš zkoušečkou.Když ji dáš na plus a na svíčku,tak musí svítit. Nebo jestli máš průtokové kleště,tak změř odběr ampér při žhavení na přívodním kabelu. Ale z hlavy ti teď neřeknu kolik odbírá jedna žhavička ampér,u D/TD odebírá jedna 8A.

priwi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 191
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Meziboří
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém se startováním

Příspěvek od priwi »

Taky mi to na začátku zimy začalo dělat... 2 žhavičky byly po smrti. Po výměně je to v pohodě 8)

Uživatelský avatar
Dejmall
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Portland, OR
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém se startováním

Příspěvek od Dejmall »

Zdravim, i ja se ode dneska podkavam s obdobnym problemem. Mam 1,8 benzin 66kw, je to cerstve po mneneni vyfuku. Jsem s tim prijel ve ctvrtek a dnes v nedeli uz to nechyta. Toci to ale poradne, jsem vymenil svicky (kabeli mam rok stare), ti puvodni byli od benzinu takze asi smes se podava. Po vymene nic, je mozne ze to pocasi njak neblaze ovlivnuje, nwm je to uz muj 2-hy golf a vsim jsem ze maji takovu nachylnost blbnout pri vkem pocasi. Jsem docela amter tak prosim o radu zkusenejsi. Co s tim mam zkusit provist?

tak jsem zkusil i jiskru na svicku, haze v poho, nenapada nikoho nic? pls?

dalsi edit: tak baterka jiz je K.O. a zjistil jsem ze mam prasklou gumovu podlozku pod vstrikovaci jednotkou (vypada spis jako njakej plašt) a odtud se mi prosakuje benzin. Nemuze to byt tim?

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“