Cvakání v motoru 1.9 tdi

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL, Libang

Odpovědět
Uživatelský avatar
bembas
Závodník
Závodník
Příspěvky: 641
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlín

Cvakání v motoru 1.9 tdi

Příspěvek od bembas »

Kupoval jsem auto s tím,že v motoru cvaká některé olejové nadzvedátko.V servisu řekly,že je lepší vyměnit všechny,to je 8 kusů.Cena cca 280 kč kus.Dnes dojdu do servisu,a zjistil jsem,že jsem vyhodil 3 000 kč z okna.Nebylo to tím.Co to může dělat?Vstřiky,čerpadlo?Zítra chci jet do Bosche,ale mám strach z ceny.Poradíte?
VW Sharan 1.9 Tdi 4motion
VW touareg 3.0Tdi 176kw

Uživatelský avatar
boost
Člen klubu
Příspěvky: 387
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BECHYNĚ
Kontaktovat uživatele:

Re: Cvakání v motoru 1.9 tdi

Příspěvek od boost »

he, od bosche mám doma auto 14 dní a nedoporučoval bych. Po výměně skoro celýho čerpadla mi řekli že motor necuká, ale to je jinej příběh. Zkoušel si jestli třeba necvaká jenom N75 na AGR ventil? jenom ho odpoj (při pohledu do motor. prostoru vlevo za airboxem), třeba to přestane. Ale když cvaká tak to neni závada!
Stavební firma, stavebniny http://www.snn.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
bembas
Závodník
Závodník
Příspěvky: 641
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlín

Re: Cvakání v motoru 1.9 tdi

Příspěvek od bembas »

Zítra nechám vymontovat vstřiky,a nechám je změřit,a pak se uvidí
VW Sharan 1.9 Tdi 4motion
VW touareg 3.0Tdi 176kw

franta1969
Řidič
Řidič
Příspěvky: 108
Registrován: 01.03.2008 21:07
Bydliště: Kynšperk nad Ohří

Re: Cvakání v motoru 1.9 tdi

Příspěvek od franta1969 »

kolego dej vědět co to je,mám stejný problém,někdy cvaká jindy ne :cry:
A ještě se chci zeptat,když za chodu motoru sundáš víčko oleje(to jak se olej dolejvá) a dáš tam ruku nad něj jestli máš ruku ohozenou od oleje.Já jo.Ale koukal jsem u forda TD a olej mi na ruku nestříkal.Když mi přidal na plynu tak mi to mírně přisávalo ruku,u toho forda taky i když u druhýho olej nestříkal ale ruku se mi snažil odfouknout nad tím olejovým víčkem otevřeným.Kdo poradí.


VW Golf III 1.9TDi
Vaše auto má vždy větší spotřebu než auto téže značky kohokoli druhého.

Uživatelský avatar
bembas
Závodník
Závodník
Příspěvky: 641
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlín

Re: Cvakání v motoru 1.9 tdi

Příspěvek od bembas »

franta1969 píše:kolego dej vědět co to je,mám stejný problém,někdy cvaká jindy ne :cry:
A ještě se chci zeptat,když za chodu motoru sundáš víčko oleje(to jak se olej dolejvá) a dáš tam ruku nad něj jestli máš ruku ohozenou od oleje.Já jo.Ale koukal jsem u forda TD a olej mi na ruku nestříkal.Když mi přidal na plynu tak mi to mírně přisávalo ruku,u toho forda taky i když u druhýho olej nestříkal ale ruku se mi snažil odfouknout nad tím olejovým víčkem otevřeným.Kdo poradí.


VW Golf III 1.9TDi
Zítra zkusím sundat to víčko,a dám vědět,co to dělá.A k tomu cvakání,dělalo mi to i na ventu 1.9 td,nalil jsem do nafty přípravek na čištění vstřiků,a přestalo to.Teď čekám na úterý,kdy nechám vytáhnout vstřiky,a povezu je na test.Doufám že to bude něma.A ještě jeden poznatek.Odvezl jsem auto ze servisu,kde dělali ty nadzvedátka,a na druhý den jsem chtěl někam jet.Nastartoval jsem,a zůstal jsem hledět jak puk,z výfuku bíločerný dým,a motor jel jako by na tři válce.Jen vím,že dělal něco s diagnostikou,a že tam nastavoval nějaké jiné hodnoty.V úterý budu chytřejší.Doufám teda
VW Sharan 1.9 Tdi 4motion
VW touareg 3.0Tdi 176kw

franta1969
Řidič
Řidič
Příspěvky: 108
Registrován: 01.03.2008 21:07
Bydliště: Kynšperk nad Ohří

Re: Cvakání v motoru 1.9 tdi

Příspěvek od franta1969 »

to jsem zvědavej jak dopadneš,jinak taky se mi zdá,že startuje na tři,divně se klepe a je línej než se rozjedu.Tak se uvidí.Snad to dobře dopadne,držím ti palce 8)
Vaše auto má vždy větší spotřebu než auto téže značky kohokoli druhého.

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“