teplota motoru 1.9 TD

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL, Libang

Odpovědět
Uživatelský avatar
passatb3
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 24.02.2006 21:02

teplota motoru 1.9 TD

Příspěvek od passatb3 »

Jaká má být správně teplota motoru při běžných provoních podmínkách. Mě se pohybuje po zahřátí někde mezi 85C(kopec dolů) až 95C(stoupání...). Při jízdě kolem 100 km je tak 90 až 92. Při posunování v koloně, nebo delším stání na volnoběh se teplota po cca 5 min. vyšplhá zhruba na 88 a pak sepnou větráky. I v Zimě!!! Je to OK??? Voda neubývá, termostat je novej. Např. u Oktávy atd se drží pořád na 90 ať se jede jak se jede.
Jak jste na tom u stejnýho motoru VY?

Uživatelský avatar
snXa_
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 249
Registrován: 21.02.2008 22:45
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: teplota motoru 1.9 TD

Příspěvek od snXa_ »

passatb3 píše:Jaká má být správně teplota motoru při běžných provoních podmínkách. Mě se pohybuje po zahřátí někde mezi 85C(kopec dolů) až 95C(stoupání...). Při jízdě kolem 100 km je tak 90 až 92. Při posunování v koloně, nebo delším stání na volnoběh se teplota po cca 5 min. vyšplhá zhruba na 88 a pak sepnou větráky. I v Zimě!!! Je to OK??? Voda neubývá, termostat je novej. Např. u Oktávy atd se drží pořád na 90 ať se jede jak se jede.
Jak jste na tom u stejnýho motoru VY?
Hmm podle me je to OK ale s tou zimou se mi to nezda me se to ani nehne.. si udelej z prepinace zapinani vetraku manualne :wink: a ukazujou ti budiky dobre?
Život je na nic nasleduj intinkt VW

Uživatelský avatar
passatb3
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: teplota motoru 1.9 TD

Příspěvek od passatb3 »

jenm poupravím, že větráky spínaj tak v 98 a ne 88C :oops:
Budíky jsou 100pro OK

Uživatelský avatar
boost
Člen klubu
Příspěvky: 387
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BECHYNĚ
Kontaktovat uživatele:

Re: teplota motoru 1.9 TD

Příspěvek od boost »

Já za sebe a za svý bejvalý vento TD můžu říct že teplota mi hrozně rychle vylezla na 90 stupnu a pak se ani nehla. V zimě držela a v létě to nikdy nepřelezlo a větráky mi běžely i když sem měl 90. Ale tvoje auto bych řek že je v pořádku, protože G TDI co mám teď to dělá přesně tak.
Stavební firma, stavebniny http://www.snn.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
jkjirka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Dobříš

Re: teplota motoru 1.9 TD

Příspěvek od jkjirka »

Takhle se projevuje když už má potíže se uchladit normálně, měl jsem to u 1.6 D, teplota mi taky takhle kolísala, namontoval sem chladič z 1.6 TD (větší a hlavně čistší) a od tý doby se teplota držela pořád na stejnym místě i bez větráku.

Uživatelský avatar
passatb3
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: teplota motoru 1.9 TD

Příspěvek od passatb3 »

zatím to řešit nebudu, chladící systém jsme 2x proplachovali čističem, kapalina vyměněná, těsnění pod hlavou starý cca 4 měsíce (kovový) + spínací čidlo... Jedině pak asi namontovat manuální spínač větráků.

Uživatelský avatar
snXa_
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 249
Registrován: 21.02.2008 22:45
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: teplota motoru 1.9 TD

Příspěvek od snXa_ »

passatb3 píše:zatím to řešit nebudu, chladící systém jsme 2x proplachovali čističem, kapalina vyměněná, těsnění pod hlavou starý cca 4 měsíce (kovový) + spínací čidlo... Jedině pak asi namontovat manuální spínač větráků.
jj skus to no..ale je to divny s tou teplotou..
Život je na nic nasleduj intinkt VW

vw.vento
Řidič
Řidič
Příspěvky: 192
Registrován: 25.03.2008 18:41
Bydliště: Momentálně Liberec

Re: teplota motoru 1.9 TD

Příspěvek od vw.vento »

Já mám obdobný problém, ale mě se teplota pohybuje kolem 110 stupňů.Termostat mám novej, čidlo, těsnění pod hlavou a budíkama to taky není.Fakt myslíte, že to dělá chladič??

Uživatelský avatar
snXa_
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 249
Registrován: 21.02.2008 22:45
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: teplota motoru 1.9 TD

Příspěvek od snXa_ »

vw.vento píše:Já mám obdobný problém, ale mě se teplota pohybuje kolem 110 stupňů.Termostat mám novej, čidlo, těsnění pod hlavou a budíkama to taky není.Fakt myslíte, že to dělá chladič??
Mozna je zasesenej.. nebo si udelej paralelni zapinac vetraku :wink: taky si ho necham udelat :)
Život je na nic nasleduj intinkt VW

vw.vento
Řidič
Řidič
Příspěvky: 192
Registrován: 25.03.2008 18:41
Bydliště: Momentálně Liberec

Re: teplota motoru 1.9 TD

Příspěvek od vw.vento »

Tak jsem propláchnul chladící soustavu a vyměnil větrák.Měl jsem tam jenom jedem, tak jsem tam dal dva.Už je to lepší ale teplota stále kolísá!!A chladič se mi zdá čistej!!Asi to vyřešim tim spínačem větráku..

Uživatelský avatar
Unihero
Profík
Profík
Příspěvky: 930
Registrován: 02.11.2007 12:17
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

Re: teplota motoru 1.9 TD

Příspěvek od Unihero »

jen takový detail, mě ještě nikdy nesepl větrák? a nikdy jsme ještě nevařil:-)

vw.vento
Řidič
Řidič
Příspěvky: 192
Registrován: 25.03.2008 18:41
Bydliště: Momentálně Liberec

Re: teplota motoru 1.9 TD

Příspěvek od vw.vento »

Tak to mě na Golfu taky nesepnul, ale to Vento to má nějaký posraný!!

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“