V motoru divně rachotí

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL, Libang

Uživatelský avatar
NeoGenX
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1771
Registrován: 04.01.2008 19:54
Bydliště: Ostravwa

V motoru divně rachotí

Příspěvek od NeoGenX »

Zdravím Vás. Nedávno jsem byl na výměnu rozvodů. Po výměně nebylo slyšet z motoru ani "Ň". Krásně jel. Po několika dnech ježdění když šlápnu ve volnoběhu na plyn pustím, otáčky jdou dolů a linou se mi z motoru divný zvuky. Co by to mohlo být. Borec v servisu co rozvody měnil říkal že je to altík ale mě se zdá že to jde z rozvodů. Prosím poraďte je to hnusnej zvuk
VW Golf Sportsvan 2017; 2.0 TDi 110kW R-Line

dzonnek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 10.04.2008 21:53

Re: V motoru divně rachotí

Příspěvek od dzonnek »

a co to dělá vrže to nebo jak???

Uživatelský avatar
NeoGenX
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1771
Registrován: 04.01.2008 19:54
Bydliště: Ostravwa

Re: V motoru divně rachotí

Příspěvek od NeoGenX »

No je to divnej zvuk...nevim k cemu to prirovnat...je to vicemene tkove vrzani no...v nizkych otackach je to nejhorsi...tech 1000-2000 ...
VW Golf Sportsvan 2017; 2.0 TDi 110kW R-Line

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: V motoru divně rachotí

Příspěvek od PlusOne »

NeoGenX píše:No je to divnej zvuk...nevim k cemu to prirovnat...je to vicemene tkove vrzani no...v nizkych otackach je to nejhorsi...tech 1000-2000 ...
Nějaké ložisko, nebo vodní pumpa...taky se mi ozývaly různé pazvuky, při výměně rozvodů zjistili, že vodní pumpa byla KO, tak jsem nechal rovnou vyměnit i drážkovej řemen, a OK...

Uživatelský avatar
NeoGenX
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1771
Registrován: 04.01.2008 19:54
Bydliště: Ostravwa

Re: V motoru divně rachotí

Příspěvek od NeoGenX »

Ale u me bylo vse v pohode...trochu to piskalo (jako rozvodak)...tak jsem nechal udelat vymenu...po vymene vsechno v pohode anin hlasek z podkapoty...a po cca tydnu tyhle zvuky...a primo z casti motoru kde je schovanej rozvodak
VW Golf Sportsvan 2017; 2.0 TDi 110kW R-Line

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: V motoru divně rachotí

Příspěvek od napster »

jj.Nebo kladky. Nebo moc napnutej řemen,nebo je volnej.Achmed tušim taky měnil komplet rozvody,ale už si nepamatuju,kolik ho to stálo,když ho nastartoval,tak mu to taky pískalo :lol:
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
colorconceptGT
Závodník
Závodník
Příspěvky: 535
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SR EAST METROPOLITAS (SR-KE)
Kontaktovat uživatele:

Re: V motoru divně rachotí

Příspěvek od colorconceptGT »

daj dole vsteky remene okrem rozvodu samo zrejme a skus to tak...ked to nebude robit tak nasadzuj potupne a zistis ktora cast to robi a potom uz len pokus omyl... no ak si vymenil iba rozvodove prvky a nie aj vodnu pumpu pokial je v rozvode tak....je to jasne

Uživatelský avatar
NeoGenX
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1771
Registrován: 04.01.2008 19:54
Bydliště: Ostravwa

Re: V motoru divně rachotí

Příspěvek od NeoGenX »

Jedna se o motor 1.8 66kW kod motoru ADZ. Takze muzu ja sam sundat ty remeny? krome rozvodaku...jakym zpusobem...a myslite ze by to mohla byt vodni pumpa? To myslim ne...spis je to kovovej rachotici zvuk
VW Golf Sportsvan 2017; 2.0 TDi 110kW R-Line

Uživatelský avatar
RadoDX4
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 01.11.2007 17:41

Re: V motoru divně rachotí

Příspěvek od RadoDX4 »

ked mne odisla vodna pumpa to bol hrho, piskot ale zistil som co to je az ked mi z motora zacala striekat cez kryt rozvodov voda uz to bolo jasne kupil som novu pumpu za nejakych 1000,- Sk za pol dna vymenil a je setko krasne tichucke inak som si na zaciatku myslel ze je to alternator podla piskania ale ako som zbadal vodu bolo setko jasne

Uživatelský avatar
NeoGenX
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1771
Registrován: 04.01.2008 19:54
Bydliště: Ostravwa

Re: V motoru divně rachotí

Příspěvek od NeoGenX »

A kdyz teda sundam vsechno ostatni (krome rozvodaku) tak se nic nestane? A muzu to udelat sam? Co vsechno je treba? Abych teda zjistil zda je to skutecne od rozvodaku
VW Golf Sportsvan 2017; 2.0 TDi 110kW R-Line

Uživatelský avatar
vento
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: LiBereC
Kontaktovat uživatele:

Re: V motoru divně rachotí

Příspěvek od vento »

já bych to resil tam kde to delali tam na tom mas aspon zaruku.kolik jsi dal za ty rozvody?
http://www.baterky-levne.cz Přivezu vám autodoplnky z DE ,nakupuji také na e-Bay

Uživatelský avatar
NeoGenX
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1771
Registrován: 04.01.2008 19:54
Bydliště: Ostravwa

Re: V motoru divně rachotí

Příspěvek od NeoGenX »

no uz si to presne nepamatuju ale mam dojem ze nejak pres 2000,- ... vim ze 1500,- si vzal za praci...
VW Golf Sportsvan 2017; 2.0 TDi 110kW R-Line

Uživatelský avatar
Tomik007
Řidič
Řidič
Příspěvky: 104
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ricany u Prahy
Kontaktovat uživatele:

Re: V motoru divně rachotí

Příspěvek od Tomik007 »

Vodni pumpa...delalo mi to neskutecny pazvuky asi tyden a nez jsem to odvez do servisu tak se vodni pumpa odporoucela uplne a ja mel po dautem louzicku... :oops:

Uživatelský avatar
NeoGenX
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1771
Registrován: 04.01.2008 19:54
Bydliště: Ostravwa

Re: V motoru divně rachotí

Příspěvek od NeoGenX »

A jak nejlip zjistim jestli je pumpa v haji zelenem?
VW Golf Sportsvan 2017; 2.0 TDi 110kW R-Line

Uživatelský avatar
colorconceptGT
Závodník
Závodník
Příspěvky: 535
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SR EAST METROPOLITAS (SR-KE)
Kontaktovat uživatele:

Re: V motoru divně rachotí

Příspěvek od colorconceptGT »

dole remen ten co je na pumpe pokial ovsem nieje v rozvode a nastartovat....ked zvuky prestanu tak je to jasne alebo vodna ale servo... servo malo kedy....pokial je v rozvode tak to iste akurat nestartovat a rukou otocit ked sa to v nej vsetko melie a vydava zvuky tak je to jasne....pumpu dreba riesit pri rozvodoch pokial je na rozvodovom remeni a nie dodatocne nic neusetris akurat das znovu servisu za zborku rozborku...

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“