Nafta všude po motoru - VYŘEŠENO

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL, Libang

Uživatelský avatar
gurys
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 26.10.2007 12:44
Bydliště: Kunčice pod Ondřejníkem (okres Frýdek-Místek)
Kontaktovat uživatele:

Nafta všude po motoru - VYŘEŠENO

Příspěvek od gurys »

Zdravím,
včera jak sem vezl kámoše domů, tak po tom co sem ho vyhodil doma se podíval jestli sem mu nepřejel jeho koču. Naštěstí ne, ale z motoru mi tekla nafta. Otevřu kapotu a u vstřikovacího čerpadla, v blískosti rozvodového řemene mi od někud slzela nafta.
DSC00813.JPG
A tak před týdnem jsem měl autko doma na fošnách a co nevidím v zadu za motorem jak je sací a výfukové potrubí taky nafta :cry: blok motoru byl potečený.
Auto sem měl nedávno u mechanika :pila: co to měl řešit a najednou tohle. Nevím si rady čím by to mohlo být a odkud by mohla eventuélně slzet. Vstřiky jsou v pořádku i přepady
Je to VW Golf 1,9 TD
Prosím o radu a pomoc jsem maximálně zoufalý a začínám to vzdávát. Dokonce uvažuju o tom, že se svého VW rychle střepu a koupím japonce nebo něco jinčího
Naposledy upravil(a) gurys dne 14.06.2008 22:55, celkem upraveno 3 x.

Uživatelský avatar
Stepix
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1726
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: C.Budejovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nafta všude po motoru

Příspěvek od Stepix »

mno, mě tekla nafta u vstřiků, nebo to můžou být i přepady... nech to uschnout, nastartuj a koukej odkud to vzlina

Uživatelský avatar
gurys
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 26.10.2007 12:44
Bydliště: Kunčice pod Ondřejníkem (okres Frýdek-Místek)
Kontaktovat uživatele:

Re: Nafta všude po motoru

Příspěvek od gurys »

Po dnešní projížďce mi slzela nafta u vstřikovacího čerpadla, ale zato ze zadu jak je sací a výfukové potrubí od tama taky :cry: Nevím si rady čím by to mohlo být. Jak startuju, motor se převalí a chytne - uplně bezvadné starty. Ale ten smarad z nafty i po krátké jízdě třeba do obchodu mě děsí. A opět k našemu nejbližšímu mechanikovi s tím jet se mi nechce, zas spousta peněz v prd.... a vyřešené nic :wow:

Uživatelský avatar
gurys
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 26.10.2007 12:44
Bydliště: Kunčice pod Ondřejníkem (okres Frýdek-Místek)
Kontaktovat uživatele:

Re: Nafta všude po motoru

Příspěvek od gurys »

Kluci prosím zoufale o pomoc :kap: už na mě doléhá naprostá bezradnost :budo: nafta mi z toho kape jak olej z ruského buldozéru :old:
Prosím aspoň o malinkatou radu čím a kde by to mohlo být :thk:

Uživatelský avatar
Stepix
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1726
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: C.Budejovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nafta všude po motoru

Příspěvek od Stepix »

to může bejt cokoliv, to chce vidět... takhle akorát proleješ naftu, v pondělí to vezmi do servisu a bude klid.

Uživatelský avatar
gurys
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 26.10.2007 12:44
Bydliště: Kunčice pod Ondřejníkem (okres Frýdek-Místek)
Kontaktovat uživatele:

Re: Nafta všude po motoru

Příspěvek od gurys »

Stepix píše:to může bejt cokoliv, to chce vidět... takhle akorát proleješ naftu, v pondělí to vezmi do servisu a bude klid.
To je právě to co už mě nebaví :lol: Autko sem tam měl celkem už 2x.
Za první opravu jsem dal 8 000,- (komplet rozvody, ložiska do kol+zadní osky nabojů a zadní pakny brzd) a to neudělali vše co jsem chtěl.
Za druhou opravu co měli údajně řešit to slzení nafty jsem dal 850,- za přezkoušení vstřiků a hodinu práce kdy se prý pídili po tom proč to tam slazí a teče. Výsledkem toho bylo, že na nic nepřišli.
Proto už mě to přestalo bavit a skouším to tady. Všecky peníze co jsem měl na opravu motorky jsou v tahu a jak to tak vidím můžu oprášit :velo: a hotovo :lol:

Uživatelský avatar
georges
Řidič
Řidič
Příspěvky: 131
Registrován: 31.10.2007 18:52
Bydliště: někde na JaMajce (okolo Brna)
Kontaktovat uživatele:

Re: Nafta všude po motoru

Příspěvek od georges »

no jediná rada co mě napadá, vem hadru a kolem čerpadla to pořádně vysuš, pak to nastartuj a pozorně se dívej odkud to začíná vzlínat...a přidávej si... nic jinýho takhle přes komp nejde vymyslet...
vemto s rychléma pruhama a požíračem kovu

Uživatelský avatar
gurys
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 26.10.2007 12:44
Bydliště: Kunčice pod Ondřejníkem (okres Frýdek-Místek)
Kontaktovat uživatele:

Re: Nafta všude po motoru

Příspěvek od gurys »

Dneska sem se na to podíval ze spodu vcelku jsem se zděsil. Tak dávám aspoň pár fotek zesmrkleného motoru a bordelu co lítá z výfuku. Tipoval bych to na vstřikovací čerpadlo v pytli. Jo a nevíte jak rozhýbat tu klapku (co je v turbu u vyústění na výfuk) co je napojená táhlem na takovou tu bandasku co do ní jde hadička z turba?? Omlouvám se za laitské výrazy. Tuším, že doma s tím nenadělám vůbec nic, tudiš asi pojedu potřetí do servisu, ale tentokrát jinde. Jo a nafta vzlíná na čerpadle přesně u toho šroubku co je na prvním foto v mém prvním příspěvku.
DSC00821.JPG
DSC00822.JPG
DSC00823.JPG
DSC00824.JPG
DSC00825.JPG
DSC00826.JPG
Kouří černě
Kouří černě

Uživatelský avatar
georges
Řidič
Řidič
Příspěvky: 131
Registrován: 31.10.2007 18:52
Bydliště: někde na JaMajce (okolo Brna)
Kontaktovat uživatele:

Re: Nafta všude po motoru

Příspěvek od georges »

gurys píše:Dneska sem se na to podíval ze spodu vcelku jsem se zděsil. Tak dávám aspoň pár fotek zesmrkleného motoru a bordelu co lítá z výfuku. Tipoval bych to na vstřikovací čerpadlo v pytli. Jo a nevíte jak rozhýbat tu klapku (co je v turbu u vyústění na výfuk) co je napojená táhlem na takovou tu bandasku co do ní jde hadička z turba?? Omlouvám se za laitské výrazy. Tuším, že doma s tím nenadělám vůbec nic, tudiš asi pojedu potřetí do servisu, ale tentokrát jinde. Jo a nafta vzlíná na čerpadle přesně u toho šroubku co je na prvním foto v mém prvním příspěvku.
tak zasviněný to máš od toho čerpadla, to je celkem normální že se to dostane za motor a že ti lítají saze z výfuku, to je taky normální, máš přece diesela :wink:
skuz dotáhnout ten šroub (nevím kerej myslíš), jeden je přívod nafty (ten větší) a druhej (imbus) asi přepad ...
u toho většího bych skusil dat ještě nové těsnění-kroužek (hlinik/měd)
vemto s rychléma pruhama a požíračem kovu

Uživatelský avatar
LiborG3
Pilot
Pilot
Příspěvky: 729
Registrován: 16.12.2007 15:53
Bydliště: Brno

Re: Nafta všude po motoru

Příspěvek od LiborG3 »

To snad nemyslíš vážně že si ten mechanik vezme peníze když závadu neodstraní.....??
To za prvé.....
Jinak zkus zkontrolovat hadičku kterou se to vrací od palivovýho filtru do nádrže..... já sem zrovna měnil jí i s palivovým filtrem tak mi to chcalo včera ze zadu na blok.......
DieselPower
I like Turbo :mrgreen:

Na náhrobní kámen mi vytešte: Místo srdce sem měl motor...!

Uživatelský avatar
bembas
Závodník
Závodník
Příspěvky: 641
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlín

Re: Nafta všude po motoru

Příspěvek od bembas »

Tu tyčinku,co vede z plechovky od turba vyháknia rozhýbej,nebo skus foukat nebo sát do té hadičky,co vede do té plechovky.Mělo by to chodit,jestli ne,tak je to špatné.Pak jedině rozhýbat,nebo jako v mém případě vyměnit turbo
VW Sharan 1.9 Tdi 4motion
VW touareg 3.0Tdi 176kw

Uživatelský avatar
gurys
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 26.10.2007 12:44
Bydliště: Kunčice pod Ondřejníkem (okres Frýdek-Místek)
Kontaktovat uživatele:

Re: Nafta všude po motoru

Příspěvek od gurys »

bembas píše:Tu tyčinku,co vede z plechovky od turba vyháknia rozhýbej,nebo skus foukat nebo sát do té hadičky,co vede do té plechovky.Mělo by to chodit,jestli ne,tak je to špatné.Pak jedině rozhýbat,nebo jako v mém případě vyměnit turbo
Jo vyzkouším jak říkáš, dík za radu :ura1:

Uživatelský avatar
gurys
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 26.10.2007 12:44
Bydliště: Kunčice pod Ondřejníkem (okres Frýdek-Místek)
Kontaktovat uživatele:

Re: Nafta všude po motoru

Příspěvek od gurys »

gurys píše:
bembas píše:Tu tyčinku,co vede z plechovky od turba vyháknia rozhýbej,nebo skus foukat nebo sát do té hadičky,co vede do té plechovky.Mělo by to chodit,jestli ne,tak je to špatné.Pak jedině rozhýbat,nebo jako v mém případě vyměnit turbo
Jo vyzkouším jak říkáš, dík za radu :ura1:
Nehýbe se:cry2:. Je to jak šutr. Rozhýbat by to šlo asi jen sundáním turba dolů že? Nebo sundáním výfukové roury? Je k něčemu potřebná ta klapka nebo co to vlastně je :pila: ? Díky za rady

Uživatelský avatar
bembas
Závodník
Závodník
Příspěvky: 641
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlín

Re: Nafta všude po motoru

Příspěvek od bembas »

Ta baňka je na regulaci turba,já jsem měl prasklou membránu uvnitř,a padalo to pořád do nouzáku.Jelo to do max 110km/h,pak to přestalo táhnout a jelo to hůř než holý diesel.Nejlépe to vytáhnout ven,vyháknout tu tyčinku a hýbat a hýbat
VW Sharan 1.9 Tdi 4motion
VW touareg 3.0Tdi 176kw

Uživatelský avatar
gurys
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 26.10.2007 12:44
Bydliště: Kunčice pod Ondřejníkem (okres Frýdek-Místek)
Kontaktovat uživatele:

Re: Nafta všude po motoru

Příspěvek od gurys »

bembas píše:Ta baňka je na regulaci turba,já jsem měl prasklou membránu uvnitř,a padalo to pořád do nouzáku.Jelo to do max 110km/h,pak to přestalo táhnout a jelo to hůř než holý diesel.Nejlépe to vytáhnout ven,vyháknout tu tyčinku a hýbat a hýbat
Tak ta klapka by byla rozpohybována :ura1: . Zhodil jsem dolů z turba akorát výfukový svod, postříkal speciálním sprejem tu část co se hýbe a cca za 5 minut se začala hýbat. Akorát mi příde to že to jde vcelku těžko jakoby tomu zamezovala pružina v té baňce(regulátoru tlaku turba) takže rukou s tím pohnu akorát tak maximálně do jedné třetiny jejího plného otevření.Dále to rvát rukou se bojím, abych něco neohnul nebo nepodělal. Nevíš jak by se měla cca ta klapka hýbat? Díky za další případné rady

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“