TDi netáhne - vyřešeno

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL, Libang

Odpovědět
Uživatelský avatar
kubiczek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 553
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: DěČín city
Kontaktovat uživatele:

TDi netáhne - vyřešeno

Příspěvek od kubiczek »

Vento TDi rok 95 motor 1Z. Při jízdě na pátej kvalt při 2.500ot spadne výkon (citelný škubnutí) a motor jede jakoby bez turba. Otáčky pak už nejdou víc jak 2.500 (na pětku). Na ostatní kvalty jde bez problémů motor vytočit i přez 3.000 otáček i potom spadnutí výkonu. Pokud s autem zastavím a vypnu motor na víc jak 20 minut tak potom auto jede zase vcelku dobře.
Auto je celkově línější. Rozjíždí se jakoby z těžka a motor duní (myslim že bude někde díra ve vejfuku). Zdá se mi velká spotřeba. 15 litrů jsem vyjezdil po 70km. Palivový, vzduchový filtr jsem měnil. Motor kouří řekl bych v normálu. S autem jsem najel zatím 4.000 km a olej v motoru neubývá.
Už se mi to jednou stalo a stačilo vyměnit palivověj filtr a auto jezdilo zase chvíli dobře. Teď to nepomáhá.

edit: Hadičky sem okoukl. Zdaj se vpořádku. Nikde nic prošoupanýho nebo vypadlýho.
Naposledy upravil(a) kubiczek dne 28.06.2008 19:31, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: TDi netáhne

Příspěvek od Bastard »

kubiczek píše:Vento TDi rok 95 motor 1Z. Při jízdě na pátej kvalt při 2.500ot spadne výkon (citelný škubnutí) a motor jede jakoby bez turba. Otáčky pak už nejdou víc jak 2.500 (na pětku). Na ostatní kvalty jde bez problémů motor vytočit i přez 3.000 otáček i potom spadnutí výkonu. Pokud s autem zastavím a vypnu motor na víc jak 20 minut tak potom auto jede zase vcelku dobře.
Auto je celkově línější. Rozjíždí se jakoby z těžka a motor duní (myslim že bude někde díra ve vejfuku). Zdá se mi velká spotřeba. 15 litrů jsem vyjezdil po 70km. Palivový, vzduchový filtr jsem měnil. Motor kouří řekl bych v normálu. S autem jsem najel zatím 4.000 km a olej v motoru neubývá.
Už se mi to jednou stalo a stačilo vyměnit palivověj filtr a auto jezdilo zase chvíli dobře. Teď to nepomáhá.

edit: Hadičky sem okoukl. Zdaj se vpořádku. Nikde nic prošoupanýho nebo vypadlýho.
Hoď to na VAG. Při té spotřebě to vypadá, že ti padá motor do nouzáku...

Uživatelský avatar
bembas
Závodník
Závodník
Příspěvky: 641
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlín

Re: TDi netáhne

Příspěvek od bembas »

Padá do nouzáku,ale zarážející je ta spotřeba.Normálně bych ti poradil klasiku,ventil n75,zkontrolovat hadičky(hlavně tu k řídící jednotce) a baňku na turbu jestli chodí(odpojit hadičku na ventilu jak jsou ty barevné hadičky,tu,co vede do baňky,a zkoušet sát a foukat a pozorovat jestli se hýbe ta tyčinka v ní)
VW Sharan 1.9 Tdi 4motion
VW touareg 3.0Tdi 176kw

Uživatelský avatar
kubiczek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 553
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: DěČín city
Kontaktovat uživatele:

Re: TDi netáhne

Příspěvek od kubiczek »

Sem to hodil i na dieselpower forum a raděj mi taky hadičky a N75. Hadičky sem okoukl a vypadaj dobře. Zkusim jednu po druhý vyndat a profouknout. Na VAGu sem byl a nic to nevyhodilo ale přišlo mi že ten dotyčnej s tim moc neuměl. Mám dva kontakty od kámoše na mechaniky v Děčíne tak to zítra zkusim jestli budou mít čas.
Mimochodem sem měl zafixováno, že když to spadne do nouzáku tak to nejde víc jak 2000ot ? Mě nepomůže vypnutí/zapnutí klíčku. Musí to stát dýl bez motoru. Příde mi jak kdyby tam při těch 2500ot sepla nějaká ochrana turba a pustila tlak kolem nebo nevim. Moc se v tom nevyznám. Sem zvyklej na starou atmosféru :)

#bembas: K tý baňce. To je toto ?
2271_Obraz002_2.jpg
2271_Obraz002_2.jpg (12.22 KiB) Zobrazeno 976 x
A ta hadička k řídící jednotce to je ta jak vede skrz stěnu mezi motorem a kabinou nalevo u filtru nafty ?

Uživatelský avatar
bembas
Závodník
Závodník
Příspěvky: 641
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlín

Re: TDi netáhne

Příspěvek od bembas »

kubiczek píše:Sem to hodil i na dieselpower forum a raděj mi taky hadičky a N75. Hadičky sem okoukl a vypadaj dobře. Zkusim jednu po druhý vyndat a profouknout. Na VAGu sem byl a nic to nevyhodilo ale přišlo mi že ten dotyčnej s tim moc neuměl. Mám dva kontakty od kámoše na mechaniky v Děčíne tak to zítra zkusim jestli budou mít čas.
Mimochodem sem měl zafixováno, že když to spadne do nouzáku tak to nejde víc jak 2000ot ? Mě nepomůže vypnutí/zapnutí klíčku. Musí to stát dýl bez motoru. Příde mi jak kdyby tam při těch 2500ot sepla nějaká ochrana turba a pustila tlak kolem nebo nevim. Moc se v tom nevyznám. Sem zvyklej na starou atmosféru :)

#bembas: K tý baňce. To je toto ?
2271_Obraz002_2.jpg
A ta hadička k řídící jednotce to je ta jak vede skrz stěnu mezi motorem a kabinou nalevo u filtru nafty ?
Ta hadička vede skrz stěnu,a ta baňka je na turbu a vede s ní tyčinka.Dám sem foto.Kkyž se podíváš ze spodu na turbo,tak to uvidíš
VW Sharan 1.9 Tdi 4motion
VW touareg 3.0Tdi 176kw

Uživatelský avatar
kubiczek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 553
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: DěČín city
Kontaktovat uživatele:

Re: TDi netáhne

Příspěvek od kubiczek »

Ok zejtra to prohlídnu. Zatím díky

Uživatelský avatar
kubiczek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 553
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: DěČín city
Kontaktovat uživatele:

Re: TDi netáhne

Příspěvek od kubiczek »

Tak dneska sem byl na VAGu a váha vzduchu ukazuje o hodně víc než je požadováno. Zítra mám slíbený od kámoše že jí od něj přehodíme a vyzkoušíme. Taky sem našel zpuchřelou hadičku co vede od sání do ŘJ. Dál mám prej posunutej předvstřik pod hranici kde má bejt. Závada tam byla jedna. Nějaký čidlo tlaku vzduchu (nahodilá závada) tu sme smázli.
Zítra ještě shodím hadici sání a kouknu jak se točí turbo jestli není přidřený a jestli se vůbec točí.

Tak sem zejtra zvědav...

edit: jo ještě sem chtěl. Zkoušeli sme různě vypínat a zapínat tu "vyfikundaci" co tam je napojená na čerpadlo..viz -> http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=32&t=65918
Nějak to nic nedělá. Až bude motor v cajk tak se zkusí ještě zakroutit s potenciometrem a kdyžtak se to vyškubne.

Uživatelský avatar
kubiczek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 553
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: DěČín city
Kontaktovat uživatele:

Re: TDi netáhne

Příspěvek od kubiczek »

Počítač samozřejmě nic neukázal. Vše vpohodě. Dneska mi to nedalo a rozdělal sem hadice k IC a v jedný z nich škuba cca 5cm. Omotal sem to zatim kobercovkou. Než koupim v pondělí novou hadicu. Auto teď jede jak z praku :) Jen to hulí jak svině když mu naložim. Je přidána nafta tím potenciometrem. Musim to akorát shodit zas jako předtim.

Díky všem za rady a pomoc Kuba

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“