G3 TDI problem s motorem

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL, Libang

Odpovědět
Uživatelský avatar
Grinch008
Řidič
Řidič
Příspěvky: 81
Registrován: 06.02.2008 14:10
Bydliště: Ostrava

G3 TDI problem s motorem

Příspěvek od Grinch008 »

čau mám g3 tdi 66kw, 1Z, 95r.v., při otáčkách kolem 1500 a přidání plynu se celé auto roztřepe, jde to poznat i ve tmě jak se světla celé třepou.
Když už jsou otáčky kolem 1900 když zabírá turbo tak je to už celkem vpohodě akorát že auto jede max 150 a jakoby bez turba, cukavě zapíná a vypína asi to turbo prostě strácí výkon, a jsou tam jjakoby turbodíry.
Byl jsem na diagnostice nezjistil nic akorát váha vzduchu ukazuje o nějakých 50 mín než je v toleranci jiank vpoho.
vyměl jsem všechny potlakové hadičky i tu co vede k řídící jednotce, pak jsem vyměnil i palivový filtr a pořád je to stejné, je jedno jestli je venku chladno nebo teplo je jedno jestli je motor zahřáty nebo studeny, startuje okamžitě žádné točení.
Skoušel jsem i zaslepit egr a je to pořád stejné.
Nevíte kde by mohl být problém? Co zkusit vyměnit nebo vyčistit turbo? Váha vzduchu nebo regulace tlaku turba? Obtok na turbu? turbo v háji? Dik všem za případné rady.

Uživatelský avatar
kudyvr6
Řidič
Řidič
Příspěvky: 161
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha- no přece doma
Kontaktovat uživatele:

Re: G3 TDI problem s motorem

Příspěvek od kudyvr6 »

možná by to mohla bejt ta obtoková klapka na turbu stává se že se skřiví... když sundáš první díl vejfuku tak na ni uvidíš... to mě napadlo

Uživatelský avatar
Grinch008
Řidič
Řidič
Příspěvky: 81
Registrován: 06.02.2008 14:10
Bydliště: Ostrava

Re: G3 TDI problem s motorem

Příspěvek od Grinch008 »

kudyvr6 píše:možná by to mohla bejt ta obtoková klapka na turbu stává se že se skřiví... když sundáš první díl vejfuku tak na ni uvidíš... to mě napadlo
dik mrknu na to

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“