vysoký volnoběh vento TD,teplota

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL, Libang

Odpovědět
Uživatelský avatar
wento
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 10.07.2008 09:40
Bydliště: Vyškovsko

vysoký volnoběh vento TD,teplota

Příspěvek od wento »

na volnoběh mám 1000ot/min.zajímalo by mě jestli to zvládnu doma poštelovat,nebo jestli musím k mechanikovi.
a kolik jsou normálně?
jo ještě jedna věc,teplota :D zahřívá se na 70*,když jedu do kopce tak se ručičika dostane i na 90* ale za chvíli je zase na 70*-80*.je to termostat,čidlo teploy,špatně ovzdušněná soustava nebo něco horšího?voda se mi nestrácí.
díky za rady
VENTO TD
mazda 323f V6 24v GT

Uživatelský avatar
fleer
Člen klubu
Příspěvky: 2556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: vysoký volnoběh vento TD,teplota

Příspěvek od fleer »

mno u tdi mam volnobeh 950ot/min.... jinak u tebe si myslim ze cidlo teplopty snad nema vlvi na nastaveni cerpadla.. ale urcite to ma neco, co mneni predvstrik kvuli zimnimu obdobi.. neco jako sytič.. a to by mohlo bejt blbe nastaveny nebo vadny.. je to na cerpadle.. ale fakt nevim, jestli to maj i G3 TD.....
Jetta MkI - prodej, Mitsu Pajero wagon, Alhambra Mk1 prodej,Polo 6N2 prodej, Passat 35i variant, Caddy mk4, Golf MkV variant

ex- VW Golf Mk2,VW Golf Mk3 Variant, Passat B5 variant

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: vysoký volnoběh vento TD,teplota

Příspěvek od napster »

tj normální.U TD je volnoběh okolo 950-1000ot/min když vysuneš předvstřik(ta páčka nalevo) tak otáčky jsou okolo 1100ot/min tj při zimnim startováním.jinak teplota 70°C je i u mě a při zahřátí mam 90°C neřešim to.Měl sem troje budíky,měnil sem čidlo a nic.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

dzonnek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 10.04.2008 21:53

Re: vysoký volnoběh vento TD,teplota

Příspěvek od dzonnek »

Ahoj tento problém mám taky ale jen s tou teplotou a otáčky mám přesně naopak. Hlavně to nemá sílu na volnoběžné otáčky. Motor je 1.9d a GIII. Je to velice nepříjemné a diesel se musí na volnoběh rozjet bez potíží a řek bych že to nemá i moc dobrý výkon. Nemže to být rozvody?? dělala se tam hlava a od té doby je tenhle problém.

Uživatelský avatar
wento
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 10.07.2008 09:40
Bydliště: Vyškovsko

Re: vysoký volnoběh vento TD,teplota

Příspěvek od wento »

napster píše:tj normální.U TD je volnoběh okolo 950-1000ot/min když vysuneš předvstřik(ta páčka nalevo) tak otáčky jsou okolo 1100ot/min tj při zimnim startováním.jinak teplota 70°C je i u mě a při zahřátí mam 90°C neřešim to.Měl sem troje budíky,měnil sem čidlo a nic.
tak říkáš že to nemám řešit?myslíš že by to nemohl být termostat?
VENTO TD
mazda 323f V6 24v GT

dzonnek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 10.04.2008 21:53

Re: vysoký volnoběh vento TD,teplota

Příspěvek od dzonnek »

Ja si myslím že pokud se to do kopce zahřívá a při jízdě z kopce teplota padá je to určitě termostat. Mám to stejné a hodlám jej určitě vyměnit.

Uživatelský avatar
wento
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 10.07.2008 09:40
Bydliště: Vyškovsko

Re: vysoký volnoběh vento TD,teplota

Příspěvek od wento »

dzonnek píše:Ja si myslím že pokud se to do kopce zahřívá a při jízdě z kopce teplota padá je to určitě termostat. Mám to stejné a hodlám jej určitě vyměnit.
taky bych to tak viděl :|
VENTO TD
mazda 323f V6 24v GT

Stug
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2272
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: vysoký volnoběh vento TD,teplota

Příspěvek od Stug »

Je to remostat, jsou tu o tom slohovky, stačí hledat.
©©©© A6 C4 Avant, 2,5TDi 103kw. VW Polo 86cf 1,4D. VW Golf Mk I 1,6D. Bmw E46 2.0d.

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“