Kolísa volnoběh u 1.9d

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL, Libang

Odpovědět
dzonnek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 10.04.2008 21:53

Kolísa volnoběh u 1.9d

Příspěvek od dzonnek »

Ahoj mám takový problém u glofu 1.9d. Když zapnu světla sníží se otáčky volnoběhu a pak třeba vyhřívání zadního okna a otáčky jsou na cca 600 ot/min. Nedá se stím rozjet na volnoběh prostě to nemá sílu na volnoběžné otáčky jak by měl diesel mít. Nevíte někdfo čím to může být?? Je to velice nepříjemné hůře se stím rozjíždí no nějak jako z benzínem. Díky za rady čao
PS:na motoru byla měněná hlava, stará byla fouklá u žhavičky. Takže i nové rozvody a vše co stím souvisí. Napadá mě zda to nemůže být třeba nějakým špatným nastavením rozvodů či třeba čerpadlo?? Zdá se mi i výkon nižší než co by to mělo být.

Uživatelský avatar
VWgolfGT
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2119
Registrován: 25.09.2007 14:37
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolísa volnoběh u 1.9d

Příspěvek od VWgolfGT »

dzonnek píše:Ahoj mám takový problém u glofu 1.9d. Když zapnu světla sníží se otáčky volnoběhu a pak třeba vyhřívání zadního okna a otáčky jsou na cca 600 ot/min. Nedá se stím rozjet na volnoběh prostě to nemá sílu na volnoběžné otáčky jak by měl diesel mít. Nevíte někdfo čím to může být?? Je to velice nepříjemné hůře se stím rozjíždí no nějak jako z benzínem. Díky za rady čao
PS:na motoru byla měněná hlava, stará byla fouklá u žhavičky. Takže i nové rozvody a vše co stím souvisí. Napadá mě zda to nemůže být třeba nějakým špatným nastavením rozvodů či třeba čerpadlo?? Zdá se mi i výkon nižší než co by to mělo být.
spis koukni na to jestli ti to dobre dobiji

dzonnek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 10.04.2008 21:53

Re: Kolísa volnoběh u 1.9d

Příspěvek od dzonnek »

Ok mrknu na to. Ale v tomhle ten problém nebude. ten motor nemá dostatečný výkon na volnoběžné otáčky. Dělá to při otáčení volantem když to má hnát čerpadlo od serva atd. Jakýkoliv odpor pro motor je pro něj vysoká zátěž. Volnoběh je cca 950ot/min

priwi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 191
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Meziboří
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolísa volnoběh u 1.9d

Příspěvek od priwi »

Tohle mi dělá moje Vento. Jakmile něco zapnu, tak se dost sníží otáčky. Ale ne až na 600, to už musí chcípat, ne? Akorát nemám čim změřit, kolik to dobíjí, no... Ale mám 2 altíky, a u obou to dělá to samý. + se to auto na volnoběh třese. fakt pustit to ze skály :lol: Za 2 tejdny budem ještě přehazovat motor, tak jsem zvědavej, co to udělá...

Uživatelský avatar
VWgolfGT
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2119
Registrován: 25.09.2007 14:37
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolísa volnoběh u 1.9d

Příspěvek od VWgolfGT »

priwi píše:Tohle mi dělá moje Vento. Jakmile něco zapnu, tak se dost sníží otáčky. Ale ne až na 600, to už musí chcípat, ne? Akorát nemám čim změřit, kolik to dobíjí, no... Ale mám 2 altíky, a u obou to dělá to samý. + se to auto na volnoběh třese. fakt pustit to ze skály :lol: Za 2 tejdny budem ještě přehazovat motor, tak jsem zvědavej, co to udělá...
pokud to dobiji malo tak odpoj baterku a kdyz to chcipne tak to nedobiji a kdyz ji odpojis a pobezi to tak dobiji a pokud pobezi pri odpojene baterce tak zapni treba vetrak a pokud chcipne tak dobiji malo ale je lepsi to spis zmerit

priwi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 191
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Meziboří
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolísa volnoběh u 1.9d

Příspěvek od priwi »

Ok, počkám, až tam bude jinej motor a když to bude dělat pořád, tak to proměřim...

Uživatelský avatar
jkjirka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Dobříš

Re: Kolísa volnoběh u 1.9d

Příspěvek od jkjirka »

a pokud to uděláš tak jak radí VWgolfGT, tak máš docela velkou šanci, že už to nebude dobíjet vůbec, diody v altíku nemaj vůbec rády, když se odpojuje baterka za chodu, můj altík už to nerozdejchal, když mi za jízdy spadnul kontakt na baterce....... já bych zkusil trochu zvednout volnoběžný otáčky na čerpadle, protože pokud se to třese na volnoběh a pri zaplejch spotřebičích to jde až na 600, tak asi nebudou dostatečný

priwi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 191
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Meziboří
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolísa volnoběh u 1.9d

Příspěvek od priwi »

Ale to, že se to třese neni nízkejma otáčkama. Nejspíš je to spojka a setrvák, je slyšet, jak to v tom bouchá. A ty otáčky by stejně neměly klesat... Já mám teda nejmíň 800, když zapnu všechno.

Uživatelský avatar
Wintidy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 16.02.2008 20:42

Re: Kolísa volnoběh u 1.9d

Příspěvek od Wintidy »

Navíc jestli s tím už jezdí nějakou chvíli, tak by za tu dobu byla baterka K.O., pokud by mu to nedobíjelo.
Mám Golfa s baťohem, ale že se do něj vejde
VW Vento; VW Bora Variant

priwi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 191
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Meziboří
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolísa volnoběh u 1.9d

Příspěvek od priwi »

Tak jsem dneska měřil dobíjení. Při všem vyplym je to na volnoběh přesně 14V a při všem puštěnym cca 13.6V (i při přidanym plynu). A volnoběh jde dolu o víc než 100 otáček. Tátovi na dieslový feldě to dobíjí 13,9 a při spuštěnejch spotřebičích 13,2 jenom. Ale otáčky mu neklesaj.
Takže čím to je? Čerpadlem? :?: :?: :?:

priwi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 191
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Meziboří
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolísa volnoběh u 1.9d

Příspěvek od priwi »

Takže s novým motorem kolísání přestalo (ale klepe vesele dál :evil: ) Je to na 99% čerpadlem, takže si ho nech seřídit :wink:

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“