Vento TD jede jako bez turba

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL, Libang

polack1987
Řidič
Řidič
Příspěvky: 104
Registrován: 05.06.2008 18:28
Bydliště: brno+opa
Kontaktovat uživatele:

Vento TD jede jako bez turba

Příspěvek od polack1987 »

Mám takový problém. Můj wagen VW 1.9td jede jako bez turba.
Vzduchový a naftový filtr měněný před cca 10k km.
Postupné nižování výkonu jsem pocitoval asi měsíc, a pak najednou nebyl znát "turbokopanec" už vůbec.
Z toho jsem usoudil, že bude cosik s turbem. Otvírání a zavírání baypasu funguje podle mě ok, a po připojená nanometru turbo tlačilo cca 0,6 baru (original ma byt 0,8), tak jsem krapet pošteloval zavírání baypasu, a turbo tlačí klidně i 1bar. Takže turbem to není.
Ze srandy tam kde do čerpadla vede hadička s přetlakem, jsem zapojil kompresorek na 12V, tlačil jsem cca 3bary ale auto jelo pořád stejně, a ani nekouřilo (nepřidává to naftu jak by mělo).
Potom mě napadlo, že by mohla být protržená membrána v čerpadle, které v závislosti na přetlaku hýbe s tyčinkou, která přidává naftu. Rozebral jsem, vyčistil, membrána je ok, tyčinka se nazadrhává, kolíček který jezdí po té tyčince se taky zdá ok.
_Jizda bez pruzinky v čerpadle: vysledek: objektivně žádná změna, auti nehulilo.
_Jizda uplně bez tyčinky. Vysledek: auti jelo furt jak lemra, bez dýmu za zadnicí
((nahoře na čerpadle je nějaký spínač(nevim k čemu je), který se s/rozepíná v cca 1/2 dráhy plynového pedálu. Při jedné test ride kdy bylo čilo uvolněné (myslí si ze jedu na plny knedlik) se za autem objevila skoro neznatelná "mlha" (spíš šedá, ne černá jako saze z tdi)- bylo to kolem 3000rpm, takže turbo tlačilo určitě přes 0,8bar, ale výkon zůstal pořád malý-subjektivně)).
_Dále mě napadlo, že by mohl být přicpaný naftový filtr: pod kapotu sem dal petku s naftou, napojil hadice( tehdy jsem měl pouze hadičky na ostřikovače /světlost cca 2-3mm), takže jsem nějaký rozdíl nepostřehl.
_zatím poslední nápad: ucpaný kat. tak sem ho vyndal- zas*raný byl hodně, ale ani po vyčištění (vyfoukal sem to kompresorem prakticky do čista) žádný rozdíl ve výkonu jsem neshledal...


Startuje relativně na drc //vzhedem k tomu že má najeto minimálně 10x kolem rovníku//. Tam kde jsem před tím jezdil do kopce 140, teď sotva 120 (a musím to na 4-ku tůrovat)...

Děkuju za každý nápad
vse a nic

Uživatelský avatar
REDMASTER
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1913
Registrován: 10.07.2008 15:44
Bydliště: Praha

Re: Vento TD jede jako bez turba

Příspěvek od REDMASTER »

ja nevim ale nepsal si nic o vaze vzduchu, tu si kontroloval :? podle toho jak o tom pises tak toho vis hodne, ja vim h***o, ale pokud to ma spojitost s turbem a auto ti netahne...tak snad :?:

polack1987
Řidič
Řidič
Příspěvky: 104
Registrován: 05.06.2008 18:28
Bydliště: brno+opa
Kontaktovat uživatele:

Re: Vento TD jede jako bez turba

Příspěvek od polack1987 »

no, kéž by to bylo tdi, ale tenhle jednoduchý prehistorický motor nic takového nemá :-(
posledně mě napadlo přehodit čerpadlo, ale do toho se mi nechce, neboď se mi doma žádné neválí a stejnak bych to sám nezvládl.
Takže zatím asi budu jezdit s lemrou s vědomím, že bych mohl mít o 1/3 vyšší výkon :cry:
vse a nic

Uživatelský avatar
REDMASTER
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1913
Registrován: 10.07.2008 15:44
Bydliště: Praha

Re: Vento TD jede jako bez turba

Příspěvek od REDMASTER »

toho jsem se bal, ze budu kecat :) promin...a pichnout na pocitac to jde? :) neber to ze bych se vysmival...chapu, trapeni s autem je vec :cry:

Uživatelský avatar
REDMASTER
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1913
Registrován: 10.07.2008 15:44
Bydliště: Praha

Re: Vento TD jede jako bez turba

Příspěvek od REDMASTER »

kazdopadne si myslim ze se tu nekdo najde, nekdo co bude vedet co s tim, ne jako ja :D hodne stesti :wink:

polack1987
Řidič
Řidič
Příspěvky: 104
Registrován: 05.06.2008 18:28
Bydliště: brno+opa
Kontaktovat uživatele:

Re: Vento TD jede jako bez turba

Příspěvek od polack1987 »

dik za psycho oporu :wink:
Kazdopadne to je soc. výbava, nema bagy ani original central, takze jediny pocitac co to ma je NTB v kufru :P

EDIT: pokud by se našel někdo (nejlépe) na severní moravě, kdo by mi půjčil čerpadlo, nebudu se zlobil :oops:
vse a nic

Uživatelský avatar
REDMASTER
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1913
Registrován: 10.07.2008 15:44
Bydliště: Praha

Re: Vento TD jede jako bez turba

Příspěvek od REDMASTER »

:lol: jo no vidis tak to na nej pichni, treba ti to neco vypise :lol: :wink:

polack1987
Řidič
Řidič
Příspěvky: 104
Registrován: 05.06.2008 18:28
Bydliště: brno+opa
Kontaktovat uživatele:

Re: Vento TD jede jako bez turba

Příspěvek od polack1987 »

REDVW: to vypada jak by sis tu honil ....ehm... příspěvky :lol:
vse a nic

Uživatelský avatar
fleer
Člen klubu
Příspěvky: 2556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Vento TD jede jako bez turba

Příspěvek od fleer »

jen postřeh... pakliže budeš stát u otevřené kapoty, bude běžet motor, ty rukou zmáčkneš hadici od turba do sání a přidáš plyn, nafoukne se?
A další postřeh.. máš-li zpětné vedení výfukových plynů, tak ten vehement vyndej (drží to na cca 3 šroubech) a vyčisti.. muze byt zanesenej a nepujde ti do sani vzduch.. a popripade vetsinou bejva ovladanej pre/pod tlakem, tak skus tu hadičku jestli neni protrzena/prosoupana a jestli neni otevrenej ten ventil stále, protoze pak by ti do sani furt sel vejfuk..
Jetta MkI - prodej, Mitsu Pajero wagon, Alhambra Mk1 prodej,Polo 6N2 prodej, Passat 35i variant, Caddy mk4, Golf MkV variant

ex- VW Golf Mk2,VW Golf Mk3 Variant, Passat B5 variant

polack1987
Řidič
Řidič
Příspěvky: 104
Registrován: 05.06.2008 18:28
Bydliště: brno+opa
Kontaktovat uživatele:

Re: Vento TD jede jako bez turba

Příspěvek od polack1987 »

fleer: Nevím co myslíš tím zpětným vedením výfukových plynů.
(turbo nemá naklápěcí lopatky, jenom obtok -bypas. ten se otvírá pokud tlak v sání překročí určitou mez (momentálně mám cca 1b, origo je 0,8b) Podle mě, pokud by byla poškozená hadička mezi sáním a "plechovkou" na turbu, tak turbo bude tlačit do aleluja. Je ale pravda že do té plechovky vede ještě nějaký podtlak. jde z vývěvy přes nějaký (asi) ventil, a jeho funkce mi nějak uniká. Zíta se na to zkusím ještě kouknout co to je za bazmek.
Pokud jsem napsal něco špatně, tak mě prosím opravte, ať nežiju v nevědomosti.

Díky
vse a nic

Uživatelský avatar
fleer
Člen klubu
Příspěvky: 2556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Vento TD jede jako bez turba

Příspěvek od fleer »

já právě stopro nevim, jestli TD má zpětné vedení výfuku.. ale poznal by jsi to jednoduše. Na sání je ventil, do kterýho vede trubka primo z vyfuku.
Jetta MkI - prodej, Mitsu Pajero wagon, Alhambra Mk1 prodej,Polo 6N2 prodej, Passat 35i variant, Caddy mk4, Golf MkV variant

ex- VW Golf Mk2,VW Golf Mk3 Variant, Passat B5 variant

Uživatelský avatar
Envio
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1385
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pilsen
Kontaktovat uživatele:

Re: Vento TD jede jako bez turba

Příspěvek od Envio »

Má namysli EGR ventil.. :wink: Ten teď mimochodem budu zaslepovat..

Uživatelský avatar
Willdaa
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3608
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Vento TD jede jako bez turba

Příspěvek od Willdaa »

EGR to nema je to obycejny TDcko.
Golf zwei mit G-lader , Golf III Europe 100kW TDI AHF a Scirocco Mk. I VR6 ITB
Obrázek

polack1987
Řidič
Řidič
Příspěvky: 104
Registrován: 05.06.2008 18:28
Bydliště: brno+opa
Kontaktovat uživatele:

Re: Vento TD jede jako bez turba

Příspěvek od polack1987 »

Tím zpětným vedením myslíte asi tu nerezovou trubku z výfukových parohů, která vede někam nad turbo... tak zrovna tohe tam nemám-nejspíš mám úplně prehistorickou verzi...
vse a nic

Uživatelský avatar
Envio
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1385
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pilsen
Kontaktovat uživatele:

Re: Vento TD jede jako bez turba

Příspěvek od Envio »

Willdaa píše:EGR to nema je to obycejny TDcko.
A jo.. :roll:

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“