Už mi to zase nejede 1.9 TDI AFN

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL, Libang

Uživatelský avatar
pavwlik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 93
Registrován: 01.04.2008 15:24
Bydliště: Vysočina - Jemnice, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Už mi to zase nejede 1.9 TDI AFN

Příspěvek od pavwlik »

Chlapi, tak mám stejnej problém..mám motor AAZ (TD 55 kW), včera sem byl v Praze a zpět, 400 km pohodička, po dálnici, jelo to v pohodě, zastavím u mladý, za hoďku přijdu, navrčím na cvrnknutí, jedu domů (16 km), po cestě zastavím na cígo (2 km od baráku), za 10 minut sednu, točím, a nic..asi 15x sem to točil (vím, baterka si musela pozpěvovat), a furt nic..Předvčera sem měl odpojenou baterku, na chvilku a po zapojení to chytlo až na potřetí, ale pak v pohodě..A někdy dřív to taky občas blblo, ale poslední 2 měsíce nic.

Tak se chci zeptat, je možný, že je to taky to relé v pojistkovce? Elektrika je asi stejná jako u TDi, tak to večer potáhnu někam na špagátě a zkusíme to relé..Rozvody sou dělaný asi 5 tisíc zpátky..
Má to cenu napojovat na diagnostiku? (Nevím jestli to jde tak jako u jinejch aut, ale zásuvka tam je pod rádiem, přece jenom to je motor více méně jako v traktoru:-))

Je možný že se to relé může připosrávat postupně, že jako občas zazlobí a jinak funguje? A na co to relé vlastně je, přijde mi, že jen na start, protože pak to běží v pohodě..

Uživatelský avatar
colorconceptGT
Závodník
Závodník
Příspěvky: 535
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SR EAST METROPOLITAS (SR-KE)
Kontaktovat uživatele:

Re: Už mi to zase nejede 1.9 TDI AFN

Příspěvek od colorconceptGT »

skus vyliat na cerpadlo flasku studenej vody a nakopnut ak skoci tak cerpadlo...podla vstkeho hlava...
ak sa nemylim tak na TD tam to rele neni.. ak ano opravte ma.....este pozri stop vetil na hleve cerpadla ci je ok....

Uživatelský avatar
pavwlik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 93
Registrován: 01.04.2008 15:24
Bydliště: Vysočina - Jemnice, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Už mi to zase nejede 1.9 TDI AFN

Příspěvek od pavwlik »

Zkoušel sem to ráno startovat, celou noc stál, takže i čerpadlo musí bejt studený, takže moc nechápu, co myslíš že mám dělat s tou flaškou vody, navíc lejt vodu na čerpadlo když okolo sou všude dráty, to se mi jako moc nechce, nerad umejvám motor a celkově kolem elektriky voda ee.

Ráno zažhavil ale stejně nechytl.

Jinak sem se díval na pojistky, všechny vypadají OK, a díval jsem se na ty relé v pojistkovce, nebo nevím jestli jsou to všechno relé, no prostě ty krabičky a mají čísla: 17, 72, 156, 53, 191, 1C4, jiný tam nejsou, pokud sem nějaký nepřehlídl.

Takže pokud to nebude relé, tak asi půjdu po rozvodech.

Jinak nevím, proč by to měla bejt hlava, voda se neztrácí a chladí dobře (nepřehřívá se), prostě jsem normálně krásně jel, zastavil, a po pár minutách už nenastartoval.

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Už mi to zase nejede 1.9 TDI AFN

Příspěvek od Bastard »

paya777 píše:Jinak nevím, proč by to měla bejt hlava, voda se neztrácí a chladí dobře (nepřehřívá se), prostě jsem normálně krásně jel, zastavil, a po pár minutách už nenastartoval.
Kolega myslel hlavu čerpadla :wink:

Uživatelský avatar
LiborG3
Pilot
Pilot
Příspěvky: 729
Registrován: 16.12.2007 15:53
Bydliště: Brno

Re: Už mi to zase nejede 1.9 TDI AFN

Příspěvek od LiborG3 »

to relé č.109 ovládá el.mag. ventil na čerpadle....to podle mě TDčko nemá....tak mi to bylo vysvětleno.....kontroloval si jestli ti nepadá fanta?? koukni do palivovýho filtru jestli je zalitej a jestli si ho dlouho neměnil tak těch 300kč za filtr tě taky nezabije.....zkontroluj přepady.....ty gumotextilní hadičky mezi vstřikama.....a taky bych je vyměnil.....dálších 100kč.....pak bych proměřil žhaviče žárovkovou zkoušečkou....rozvody neblbnou postupně.....ty buď fachčí nebo nefachčí.....
DieselPower
I like Turbo :mrgreen:

Na náhrobní kámen mi vytešte: Místo srdce sem měl motor...!

Uživatelský avatar
colorconceptGT
Závodník
Závodník
Příspěvky: 535
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SR EAST METROPOLITAS (SR-KE)
Kontaktovat uživatele:

Re: Už mi to zase nejede 1.9 TDI AFN

Příspěvek od colorconceptGT »

LiborG3 píše:to relé č.109 ovládá el.mag. ventil na čerpadle....to podle mě TDčko nemá....tak mi to bylo vysvětleno.....kontroloval si jestli ti nepadá fanta?? koukni do palivovýho filtru jestli je zalitej a jestli si ho dlouho neměnil tak těch 300kč za filtr tě taky nezabije.....zkontroluj přepady.....ty gumotextilní hadičky mezi vstřikama.....a taky bych je vyměnil.....dálších 100kč.....pak bych proměřil žhaviče žárovkovou zkoušečkou....rozvody neblbnou postupně.....ty buď fachčí nebo nefachčí.....
to oblievanie cerpadla je pomerne zarucena vec.....ale samozrejme...pokial su veci ako "fanta" a to co vymenoval Libor na svojom mieste...a smozrejme ak su rozvody tiez ok...
ten typ na tu flasku...som ti napisal preto lebo tvoj opis zavady bol....pridem, vypnem...a o 10 min uz nic...
ak to nieje rozvod potom najskor cerpadlo...pretoze na zahriatom motore aj keby nafta padala ta za 10min. nevleze az do nadrze....tak ze budu trubky aj filter prazne...

a samozrejme ze som myslel rozelovaciu hlavu cerpadla....to je to z coho idu tie ocelove trubky do vstrekov...

pred casom som riesil takto spravajuci sa citron 1,5D...proste isiel....ale ked si zrobil dlhsiu trasu...tak uz nenastartoval....ale bolo to sporadicke...niekedy chytol v pohode...niekedy nic uz po kratkej trase...zhavice ok nafta nepadala vsetko ok....nakoniec to auto malo vecsiu spotrebu pitnej vody ako nafty....tieto budare jazdia tak za 3,5l......tak ked to zdochlo tak flaska vody oblialo sa cerpadlo a slapalo dalej...
nakoniec slo cerpadlo na stolicu a vseko bolo jasne....spravne tlacilo iba do 1 vstreku ostatne boli skoro hotove....

Uživatelský avatar
pavwlik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 93
Registrován: 01.04.2008 15:24
Bydliště: Vysočina - Jemnice, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Už mi to zase nejede 1.9 TDI AFN

Příspěvek od pavwlik »

Aha, takže to oblívání čerpadla ale pomůže když je to zahřátý a schladí se to, no jo, ale mě to nejde ani studený.. (Oblívání čerpadla si pamatuju jako malej capart ze škody 1000 MB, tam to dělal otec vždycky v létě, taky to teplý nechtělo chytat, a pak se vyměnili nějaký takový plechový caplíky asi ventily nebo co a pak už to bylo OK, ale to je trochu mimo mísu)

Včera sme odmontovali vstřik a nafta nešla, tak sme šli po nádrži, ale ta byla čistá (filtr), tak sme ho napojili bokem a chvilku šel a pak zase zdechl, buď se zavzdušnil, nebo je fakt v hajzlu to čerpadlo, skoro by to podle toho vašeho popisu odpovídalo..Tak co se s tím dá dělat? Dá se to nějak repasovat (za kolik) nebo je lepší sehnat jiný?? Zatím nevím, známej mechoš se v tom zatím šťourá, ale asi zatím marně.. :(
Někdo tu psal ještě u nějakýho dehtu že se mu zesral elektromagnetickej ventil co uzavírá palivo, něco se spínačkou to je, ale on psal, že mu nesvítí ani kontrolky, to mě všechno funguje, nažhaví, zhasne, ale nenavrčí se..

Uživatelský avatar
pavwlik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 93
Registrován: 01.04.2008 15:24
Bydliště: Vysočina - Jemnice, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Už mi to zase nejede 1.9 TDI AFN

Příspěvek od pavwlik »

Tak to byl nějakej elektromagnetickej ventil na čerpadle, teda ventil v pohodě, ale kontakty s drátama, resp. proud do nich šel, ale do ventilu už ne, ale upadlý nebyly :) ale tak aspoň vím že mám nádrž čistou, že rozvody jsou ok (byly dělaný před 7 tisíci), že čerpadlo tlačí co má..

Díky všem za rady a nápady!

Uživatelský avatar
LiborG3
Pilot
Pilot
Příspěvky: 729
Registrován: 16.12.2007 15:53
Bydliště: Brno

Re: Už mi to zase nejede 1.9 TDI AFN

Příspěvek od LiborG3 »

colorconceptGT píše:skus vyliat na cerpadlo flasku studenej vody a nakopnut ak skoci tak cerpadlo...podla vstkeho hlava...
ak sa nemylim tak na TD tam to rele neni.. ak ano opravte ma.....este pozri stop vetil na hleve cerpadla ci je ok....
Tady ti to psal.....
DieselPower
I like Turbo :mrgreen:

Na náhrobní kámen mi vytešte: Místo srdce sem měl motor...!

Uživatelský avatar
colorconceptGT
Závodník
Závodník
Příspěvky: 535
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SR EAST METROPOLITAS (SR-KE)
Kontaktovat uživatele:

Re: Už mi to zase nejede 1.9 TDI AFN

Příspěvek od colorconceptGT »

ten problem s kablom na stopventil byva casty....
raz som nasiel zavadu v tom ze v chranicke (plati pre TDI u TD moze byt trosku inac ....to je t trubka s takym rebrovanim vizera to ako husaci krk) idu 3 kable a jeden s nich je aj ten pre stop vetil....a tieto kable sa od tej chranicky vplyvom otrasou uplne ocistia od izolacie....ta chranicka ich proste odizoluje...staci trosku vlhkosti a uz to skratuje....alebo sa utrasu tak ze sa spoja a hotovo...

kusok tie kable povytiahni z tej chranicky pripadne ich z nej vyber, ona je po dlzke rozrezana...ide to celkom lahko...a jukni na to miesto ci to nieje aj tvoj problem....
pokial si to uz nespravil...

golfisti sebe... :D

Uživatelský avatar
pavwlik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 93
Registrován: 01.04.2008 15:24
Bydliště: Vysočina - Jemnice, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Už mi to zase nejede 1.9 TDI AFN

Příspěvek od pavwlik »

Už mi to naštěstí jede :D , ale přesně jak říkáš, bylo to ono, i když kabel se neuklepal, spíš to bylo asi v konektoru nebo se to zkratovalo, proto se na to nedalo na první pohled přijít..Do čerpadla ještě vedou dva dráty(jsou v čerpadle přesně mezi trubkama co jdou ke vstřikům), a ty mám odizolovaný (viz foto) a ty nevím na co jsou..ale asi bych s nima měl taky něco udělat, aspoň je oizolovat nebo na ně navlíct bužírku..

Jinak teď mám jinej problém, nefungujou mi stěrače, resp. fungujou ale dost omezeně, zkoušeli jsme jak to nejelo vyndávat relátka a měnit je za jiný, a teď to blbne viz http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=32&t=75720

Jinak přikládám fotky, snad to půjde vidět..
tohle je ten kabel co se měnil..
tohle je ten kabel co se měnil..
detail stopventilu(snad) a dole pod ním jsou vidět ohoblovaný dráty, který taky vedou do čerpadla, neví někdo na co jsou?
detail stopventilu(snad) a dole pod ním jsou vidět ohoblovaný dráty, který taky vedou do čerpadla, neví někdo na co jsou?

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“