Golf III 1.9 TDI 81Kw NWSTARTUJE!!!

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL, Libang

Odpovědět
slany
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 05.08.2008 22:59

Golf III 1.9 TDI 81Kw NWSTARTUJE!!!

Příspěvek od slany »

Chlapi prosím vás o pomoc.Pred týždnom som kúpil Golf III,81Kw AFN motor.Mám problémi so štartovaním.Proste to nenaštartuje pokial pri štartovaní nedám plyn takmer na podlahu.Keď to chytí motor otáčky pekne drží a šlape fakt super.Proste žiadny problém.Keď štartujem bez plynu motor akoby naskočil ale hneď ako vrátim klúčik zhasne.Ide to natočiť jedine pod plynom.Bol som s tým už 2 krát na diagnostike.Tam mi zistili že je velmi chudobná zmes podľa TDi grafu ale auto ide ako drak.Vyhodilo len túto chybu čo myslím nebude ten hlavný problém Nalezena 1 chyba:
01117 - signal zatizeni pro svorku DF alternatoru
27-10 - neverohodny signal - Sporadická
Readiness: N/A
Skúšali sme už zvýšiť aj štartovaciu dávku vstrekov nič.Dali sme nový palivový filter nič.Dal som skontrolovať rozvody nič.
Nik mi nevie povedať čo je vlastne pokazené.Ja by som mile rád kúpil poškodenú súčiastku ale neviem čo.PROSÍM O POMOC!!!!!!!!!!!!!!!!!

Uživatelský avatar
colorconceptGT
Závodník
Závodník
Příspěvky: 535
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SR EAST METROPOLITAS (SR-KE)
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf III 1.9 TDI 81Kw NWSTARTUJE!!!

Příspěvek od colorconceptGT »

jak to vyzeralo na tom grafe....asi tak alebo inac....
Přílohy
casovanie.jpg

slany
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 05.08.2008 22:59

Re: Golf III 1.9 TDI 81Kw NWSTARTUJE!!!

Příspěvek od slany »

Ani zdaleka nie.bolo to úplne na spodku skoro to nebolo vidno.Ale skúšali sme už aj otáčať čerpadlom, dokonca prehodiť to o zub no žiadna zmena

A hlavne mi je divne to že to naštartuje vždy len pri stlačenom plyne.Je jedno či je motor studený, či zohriaty.Ked to naskočí motor ide ako o život fakt nádhera.

Uživatelský avatar
colorconceptGT
Závodník
Závodník
Příspěvky: 535
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SR EAST METROPOLITAS (SR-KE)
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf III 1.9 TDI 81Kw NWSTARTUJE!!!

Příspěvek od colorconceptGT »

nerad strasim ... aby nebolo cerpadlo KO...skus odpojit...snimac teploty a preklemovat ho na pinoch veducich do RJ...aby dostal...ze je teplota pod nulou...ked by to chytlo tak....pomoze alternativa ladovou vodou obliat cerpadlo....to je to iste ...ak to pojde tak isto je to cerpadlo....

slany
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 05.08.2008 22:59

Re: Golf III 1.9 TDI 81Kw NWSTARTUJE!!!

Příspěvek od slany »

Prosím ta kde je ten snimač teploty?A tie kontakty mam len prepojiť a tak štartovať?
Ja by som to čerpadlo aj kúpil keby som 100% vedel že je to v tom.Lebo auto ked naštartuje ide perfektne žiadne výkyvy alebo prázdne miesta.Turbo je tam rok staré.

Ozaj a dakujem za napady

Uživatelský avatar
colorconceptGT
Závodník
Závodník
Příspěvky: 535
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SR EAST METROPOLITAS (SR-KE)
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf III 1.9 TDI 81Kw NWSTARTUJE!!!

Příspěvek od colorconceptGT »

na dieselpoerfore sa to riesilo....docasne pomahalo to preklmovat....na cidle...je tej hadici co ide z chladica do hlavy motora v predu vedla cerpadla ....ta najhrubsia...to cidlo ma 4 kontoakty...pohladam ti aj navod...
tu je to..skus si to prejst je to tam dost rozobrate....ale neviem ci to bude aj tvoj pripad....za pokus to stoji....rele tam nedavaj....ja aby si vedel ze ktore farby spojit.......
http://dieselpower.cz/forum/viewtopic.p ... c&start=15

slany
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 05.08.2008 22:59

Re: Golf III 1.9 TDI 81Kw NWSTARTUJE!!!

Příspěvek od slany »

No skusim to spraviť potom dám vedieť.Len mne to robí vždy či je auto teplé, či studené.ale za pokus to stojí.Dík Ak ta dačo napadne daj vedieť.

slany
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 05.08.2008 22:59

Re: Golf III 1.9 TDI 81Kw NWSTARTUJE!!!

Příspěvek od slany »

Chlapi poskúšal som už kadečo ale výsledok.vždy to naštertovalo len pod plynom.Skor sa mi zdá že dačo s elektrikou lebo ked dam klucik do zhavenia, Abs airbagy aj zhavenie zhasnú, ale akonahle zacnem startovat tak sa dakedy rozsvietia znova alebo blikajú.inokedy zase pri startovaní zhasne celá palubovka okrem kilometrov a hodín a vtedy to nenatočí vobec.Skúšal som prečistiť kontakty na baterke, na kostre na štartry a kde som len vydel ale nič.myslím že to bude fakt daka somarina ale ako na to prisť??????? :?

Uživatelský avatar
Unihero
Profík
Profík
Příspěvky: 930
Registrován: 02.11.2007 12:17
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf III 1.9 TDI 81Kw NWSTARTUJE!!!

Příspěvek od Unihero »

sorry OT: já mám předvstřik na ventu typ motoru 1Z malinko nad tou horní zelenou ryskou tudiž malinko nad 70 stupnů..
chytá bezvadně, a jede taky suprově, motor je malinko tvrdší ale pohoda.

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“