Problém vypíná turbo

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL, Libang

Uživatelský avatar
hmirus
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sobotovice
Kontaktovat uživatele:

Problém vypíná turbo

Příspěvek od hmirus »

Ahoj všem
Mám VW Golf III GT TDI 81kw a problém mám s turbem,technicky vzato motor i turbo šlape jak hodinky táhne parádně nekouří skoro nežere prostě paráda,ale jen do 3000tis. ot. jakmile dosáhnu hranice 3tis. tak turbo doslova vypne a hotovo pak to jede jako obyč 1.9D nepomůže zpomalit ani podřadit nic,pomůže vždy je když zhasnu motor a znova nastartuju tak už zas turbo tahá jak má zas do těch 3tis. ŘJ. neukazuje žádné chyby!
netušíte někdo v čem je chyby?
Díky za rady

Uživatelský avatar
kubiczek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 553
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: DěČín city
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém vypíná turbo

Příspěvek od kubiczek »

Padá ti to dou nouzáku. Nemá tenhle motor na turbu regulaci takovou páčkou ? Není zadřená ? Zasraný lopatky na turbu ?

Uživatelský avatar
hmirus
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sobotovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém vypíná turbo

Příspěvek od hmirus »

Ani nevím jak je to turbo regulovaný na to se teda mrknu
myslíš že ta špína na lopatkách muže na to mít vliv? (nevím tak se ptám)
co sem golfíka koupil tak tahal do 4500ot. bez problému,ale já jezdím převážně po městě a řadím max při 2000ot. muže to mít taky na to nějakej vliv jako že třeba najezdím 500km po městě kdy motor nevytočím na víc jak 2000ot a pak vjedu na dálnici a šlápnu tomu pořádně za krk?

Uživatelský avatar
syncon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 167
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolin,Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém vypíná turbo

Příspěvek od syncon »

zatuhly lopatky na turbu klasicka nemoc vyndej turbo a vycisti ho

Uživatelský avatar
LiborG3
Pilot
Pilot
Příspěvky: 729
Registrován: 16.12.2007 15:53
Bydliště: Brno

Re: Problém vypíná turbo

Příspěvek od LiborG3 »

Mně dělá to samé ještě sem to nevyřešil...Momentálně dělám na autě něco jinýho....ale měl by to dělat podtlakový ventil který reguluje naklápění lopatek....doporučuju zkontrolovat podtlakovou hadičku která vypadá jako šlaušek od pumpičky vede k tomu ventilu kterej je nahoře nad turbem....potom doporučuju vytáhnout ten ventil zkontrolovat jeho chod....a vyčistit ho a pak jak tady pánové říkají vyčistit to turbo.....
DieselPower
I like Turbo :mrgreen:

Na náhrobní kámen mi vytešte: Místo srdce sem měl motor...!

Uživatelský avatar
Unihero
Profík
Profík
Příspěvky: 930
Registrován: 02.11.2007 12:17
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém vypíná turbo

Příspěvek od Unihero »

hele nejdříve projed jednu hadičku po druhé... může být naprasklá, prodřená, a pak to ztrácí dostačující tlak..
turbo bych viděl až na konec, nejdříve zkus vyměnit ventily, a ještě nej by bylo kdyby jsi to napojil na VAG...

Uživatelský avatar
hmirus
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sobotovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém vypíná turbo

Příspěvek od hmirus »

to LiborG3: mě by to skoro ani tak nevadilo ve městě to do 3000ot. bohatě stačí ,ale víš jak vjedu na dálnicu a tam mě tlačí ve 120ti do kopca felda a když tě začne předjíždět tak se cítí jak v sedmičkovým bávu.
Ale jinak ten ventil by měl bejt poměrně novej, ale mrknu na něho

to Unihero: jo na hadičky se koukal a zdaj se bejt dobrý,ale sundám je a podívám se znova
ale jak sem psal VAG ne ukazuje žádné chyby

Uživatelský avatar
LiborG3
Pilot
Pilot
Příspěvky: 729
Registrován: 16.12.2007 15:53
Bydliště: Brno

Re: Problém vypíná turbo

Příspěvek od LiborG3 »

hmirus píše:to LiborG3: mě by to skoro ani tak nevadilo ve městě to do 3000ot. bohatě stačí ,ale víš jak vjedu na dálnicu a tam mě tlačí ve 120ti do kopca felda a když tě začne předjíždět tak se cítí jak v sedmičkovým bávu.
Ale jinak ten ventil by měl bejt poměrně novej, ale mrknu na něho

to Unihero: jo na hadičky se koukal a zdaj se bejt dobrý,ale sundám je a podívám se znova
ale jak sem psal VAG ne ukazuje žádné chyby
Prý ani váhá vzduchu nemusí napsat na VAGu chybu....a přes to může být špatná....
Ty hadičky když sundáš tak se koukni jakoby do ní jestli není prasklá na kraju.....
DieselPower
I like Turbo :mrgreen:

Na náhrobní kámen mi vytešte: Místo srdce sem měl motor...!

Uživatelský avatar
Unihero
Profík
Profík
Příspěvky: 930
Registrován: 02.11.2007 12:17
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém vypíná turbo

Příspěvek od Unihero »

tobě turbo vypne nebo nejde vůbec?

Uživatelský avatar
LiborG3
Pilot
Pilot
Příspěvky: 729
Registrován: 16.12.2007 15:53
Bydliště: Brno

Re: Problém vypíná turbo

Příspěvek od LiborG3 »

Unihero píše:tobě turbo vypne nebo nejde vůbec?
Pakliže to bylo na mě tak to vypadalo asi tak jakoby vyplo a během 2 vteřin znovu seplo a začlo znovu táhnout.....
DieselPower
I like Turbo :mrgreen:

Na náhrobní kámen mi vytešte: Místo srdce sem měl motor...!

Uživatelský avatar
Unihero
Profík
Profík
Příspěvky: 930
Registrován: 02.11.2007 12:17
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém vypíná turbo

Příspěvek od Unihero »

a co taková váha vzduchu ehm, to může taky dělat...
včera jsem na válkách právě pomáhal chaotičce, nejelo jí to vůbec, ještě horší než obyč diesel, tak jsme zkusili váhu vzduchu a oki, turbo běželo ale vůbec žádnej absoulutín tah.. nejprve jsme zkoušeli ventiol a nic a pak tu váhu...

Uživatelský avatar
hmirus
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sobotovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém vypíná turbo

Příspěvek od hmirus »

no a jestli to bylo na mě tak pokud točím motor do 3000ot. tak turbo normálně táhne tak jak má,ale překročím 3000ot. a jako když zmačkneš vypínač a hotovo a přestane táhnou a už nezapne tak musím zastavit zhasnout motor znova nastartuju a zas turbo běží ale zas jen do tech 3000ot a takhle furt dokola

MA.RTI.N
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 290
Registrován: 15.07.2008 21:20

Re: Problém vypíná turbo

Příspěvek od MA.RTI.N »

toto presne me delalo na audi A3, po 3000 se vyplo turbo, proste to skocilo do nouzaku, nejdriv sme hledali zavady vsude mozne, vymenilo se plno dilu a porad to delalo, tak se dalo nove turbo, a to problem vyresilo, ale pak sme zjistili ze na starem turbu byly velke vule, ktere ovsem jdou postelovat tak aby tam nebyly a to ten problem vyresilo treba to budes mit stejne :-) zkus to dat nekomu kdo dela turba at ti zkontroluje vule a popripade je vycentruje tak aby vule byly opravdu minimalni :-)

Uživatelský avatar
colorconceptGT
Závodník
Závodník
Příspěvky: 535
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SR EAST METROPOLITAS (SR-KE)
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém vypíná turbo

Příspěvek od colorconceptGT »

turbo by mu zapisalo zazvadu ....okolo plniaceho tlaku....je tam na to cidlo ktore nam tam a nie len tam meria tlak....ze....ja to vidim skor na vahu....na vag a prebehnut....v 3 plny plyn...tam to bude krasne vidiet....
este malickost ak mas AFN tak by si tam nemal mat turbo s regulaciou lopatiek....ale vynimky su....ak sa mylim opravte ma

Uživatelský avatar
LiborG3
Pilot
Pilot
Příspěvky: 729
Registrován: 16.12.2007 15:53
Bydliště: Brno

Re: Problém vypíná turbo

Příspěvek od LiborG3 »

colorconceptGT píše:turbo by mu zapisalo zazvadu ....okolo plniaceho tlaku....je tam na to cidlo ktore nam tam a nie len tam meria tlak....ze....ja to vidim skor na vahu....na vag a prebehnut....v 3 plny plyn...tam to bude krasne vidiet....
este malickost ak mas AFN tak by si tam nemal mat turbo s regulaciou lopatiek....ale vynimky su....ak sa mylim opravte ma
Já mám dojem že se mílíš všechny AFN mají proměnou geometrii lopatek.....
DieselPower
I like Turbo :mrgreen:

Na náhrobní kámen mi vytešte: Místo srdce sem měl motor...!

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“