Musím se pochlubit, jakej jsem hňup....

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL, Libang

lija
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 05.01.2008 21:00

Musím se pochlubit, jakej jsem hňup....

Příspěvek od lija »

Mám Vento 1,9 TDI 66kW.....Koupil jsem levnou naftu za 20,-/l, ten co mi ji prodal ( synovec ) tvrdí, že prý u nich ve firmě na ni běžně jezdí. Potřeboval jsem ji na ježdění z chalupy do práce ( Praha ) na prázdniny...cca 180km po dálnici tam a zpět denně. Po nalití první nádrže jsem byl spokojen, auto šlapalo, spotřeba 4,7 l/100km. Po nalití druhé nádrže přišel šok. Bílý oblak z výfuku a konec. Dávám auto do místního servisu ( vesnického...dávám ho ta vždy a max. spokojenost ) a mechanik konstatuje, že je zadřené palivové čerpadlo a nafta hrozně čpí ( jako čpavek ). Později tvrdí, že čerpadláři konstatovali, že čerpadlo je nerepasovatelné. Budiž. Nabízí mi čerpadlo z vrakáče za 8000,-Kč. Udivuje mě, že čerpadlo je mírně orezlé, ale souhlasím. Odčerpává z nádrže 40l vadné nafty, kterou mi vrací. Dává naftu od OMV. Platím mu i s prací 12500,-. Auto je konečně opravené a mi vyjíždíme s manželkou na první jízdu na nákup z chalupy do nejbližšího okresního města. Při cestě zpátky cca po 30 km bílý oblak z výfuku a z auta je opět mrtvola. Volám mu, odtahuje mě do dílny a konstatuje, že čerpadlo je opět v tahu. Šok...šok...šok...po zprávě , že čerpadlo je nereklamovatelné. Po dvou dnech mi volá, že má další čerpadlo za 6000,- Kč. Nezbývá mi než souhlasit. Za práci si nebere ani korunu...asi výčitky svědomí !?!? Auto nechci hned a vyžaduji, aby s ním najel nějaké kilometry. Musím mít jistotu, že mi nezhebne na dálnici. Najel s ním cca 300km a já jsem spokojen. Sám jsem s ním najel dalších 100km a vše vypadá OK. Je pondělí a mi vyrážíme s manželkou na cestu do práce....auto jede skvěle, ale jsem stále ve střehu. Káždý podežrelý zvuk mi svírá žaludek. Ale 2km před Černým Mostem na hradecké dálnici přichází rána přímo do srdce...bílý oblak z výfuku a .......beznaděj ( nechce se mi žít ). Volám kolegovi do práce a ten mě odtahuje do Hoštic u Prahy do servisu. Dozvídám se klišé...zadřené a nerepasovatelné čerpadlo. Vyndává nádrž a konstatuje, že obsah nádrže obsahuje dvě složky, naftu a chemikálii, která je těžká a klasá dolů. Dále tvrdí, že nádrž nemá výpustný ventil, tudíž první mechanik evidentně nemohl vypustit celou nádrž. Nabízí mi čerpadlo za 7500,- Kč. Souhlasím. Auto je praveno..platím 13500,-. Nikomu nepřeju prvních 1000km.. .nerovnost na vozovce, fouknutí větru proti autu atd...nervy v kýblu... Už je to v pohodě, ale stálo mě to cca 35000,- Kč za opravy a výměnu ( vylití kontaminovaných ) paliv. To je můj příběh a současně varování před nákupy nafty u pokoutních prodejců. Závěr...chtěl jsem prostě ušetřit...
P.S. o autech vím asi toto..kam se leje palivo a kde se startuje.....
Naposledy upravil(a) lija dne 06.09.2008 23:33, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Musím se pochlubit, jakej jsem hňup....

Příspěvek od napster »

naftu mam za 25.50kč/l a jezdim na ni v pohodě,táta na ni najel už 1 150 000km a v poho,Jinak naftu vypustěj z nádrže odčerpánim,Ta nafta byla nějaká naředěná,protože nafta je mastná sama o sobě,takže nvm jak by se mohlo zadřít čerpadlo,jinak u nás na klubu by si ho podle mě sehnal levněji za 8000kč a ještě neni nový no nevim,kde ho ten mechanik sehnal...
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
LiborG3
Pilot
Pilot
Příspěvky: 729
Registrován: 16.12.2007 15:53
Bydliště: Brno

Re: Musím se pochlubit, jakej jsem hňup....

Příspěvek od LiborG3 »

Nezlob se ale 8tisíc za čerpadlo a starý?? h***o kamarád mechanik.....tady klučina jménem Unihero mi nabízel čerpadlo za 500kč.....!!!!!!!!!!!!!!! Ale jinak můžu ti říct že takovoudle story sem ještě nezažil......klobouk dolů s těma tvýma nervama za 35 tisíc už máš novej motor i s montáží.....!
DieselPower
I like Turbo :mrgreen:

Na náhrobní kámen mi vytešte: Místo srdce sem měl motor...!

lija
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 05.01.2008 21:00

Re: Musím se pochlubit, jakej jsem hňup....

Příspěvek od lija »

mluvil jsem z gárážmistrem z naší firmy a dával jsem mu čuchnout té nafty....konzultoval to ze svým švagrem chemikem a ten mu řekl, že to smrdí jako C10 z Litvínovské chemičky kterou vyráběli jako přísadu pro zvýšení hořlavosti do LTO, ale protože se zadírali i čerpadla v kotlích, tak výrobu ukončili. Nejhorší je, že za ty všechny trable nemůžu nikomu ani rozbít hubu.....a věřte, že parametry na to mám ( 195cm/140 kg)......posral jsem si to sám.....

Uživatelský avatar
GMKcz
Pilot
Pilot
Příspěvky: 770
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Musím se pochlubit, jakej jsem hňup....

Příspěvek od GMKcz »

ja bych nejaky prachy vymlatil ze synovce :evil: :evil:
Koupím světla na VENTO s čočkou - nejlépe s poničenými skly - rozhoduje cena!!
Dále poškozenej naraznik na taky na VENTO!!
Piště SZ!

Uživatelský avatar
LiborG3
Pilot
Pilot
Příspěvky: 729
Registrován: 16.12.2007 15:53
Bydliště: Brno

Re: Musím se pochlubit, jakej jsem hňup....

Příspěvek od LiborG3 »

Kopl bych ho minimálně do hlavy když né do rozkroku.... :D
DieselPower
I like Turbo :mrgreen:

Na náhrobní kámen mi vytešte: Místo srdce sem měl motor...!

lija
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 05.01.2008 21:00

Re: Musím se pochlubit, jakej jsem hňup....

Příspěvek od lija »

co na to říct...synovec mi říkal, že všechny náklaďáky ve firmě jsou IVECO, ale garážmistr zase, že zaleží na typu IVECA. Některé prý vezmou jakoukoliv naftu a některé by museli být také zadřené. Jaké jsou to typy, to však nevím.....

Uživatelský avatar
LiborG3
Pilot
Pilot
Příspěvky: 729
Registrován: 16.12.2007 15:53
Bydliště: Brno

Re: Musím se pochlubit, jakej jsem hňup....

Příspěvek od LiborG3 »

lija píše:co na to říct...synovec mi říkal, že všechny náklaďáky ve firmě jsou IVECO, ale garážmistr zase, že zaleží na typu IVECA. Některé prý vezmou jakoukoliv naftu a některé by museli být také zadřené. Jaké jsou to typy, to však nevím.....
Nejlepší když máš nějákej problém to nahodit sem na fórum je tu spousta automechaniků a spousta se jich specializuje na VW.....a každej ti rád pomůže poradí a popřípadě pomůže sehnat nějákej ten náhr. díl.....
DieselPower
I like Turbo :mrgreen:

Na náhrobní kámen mi vytešte: Místo srdce sem měl motor...!

Uživatelský avatar
BackerYoung
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 286
Registrován: 16.07.2008 13:06
Bydliště: Jak kdy :-)

Re: Musím se pochlubit, jakej jsem hňup....

Příspěvek od BackerYoung »

Stát se to mě tak bych se asi posr*l !!! Tomu se řiká fakt jenom smůla ale co se dá dělat.

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Musím se pochlubit, jakej jsem hňup....

Příspěvek od napster »

jj Unihero měl levný díly na auta.Až mi pojede golfiště,tak musíme někam zajet,třeba pro rejfika a pojedem za Jhn a někam pojedem.Jinak Já čerpadlo na GII kupoval za 1500kč a pěkný a za cca 20 000kč máš komplet motor i s ŘJ.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
Unihero
Profík
Profík
Příspěvky: 930
Registrován: 02.11.2007 12:17
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Musím se pochlubit, jakej jsem hňup....

Příspěvek od Unihero »

napster píše:jj Unihero měl levný díly na auta.Až mi pojede golfiště,tak musíme někam zajet,třeba pro rejfika a pojedem za Jhn a někam pojedem.Jinak Já čerpadlo na GII kupoval za 1500kč a pěkný a za cca 20 000kč máš komplet motor i s ŘJ.
ty vogo to ale naštve, mě prasknul píst a už z toho jsem byl hotovej:-)
ty vogo a ty ceny těch čerpadel, omg asi si u toho svojeho taky nadhodím cenu:-)
a tobě něž pojede golf tak budu mít doma v garáži LEXUSE:-) ne vtip určitě rád bych Tě viděl...

malim9am
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 215
Registrován: 10.06.2008 09:12
Bydliště: Zlin
Kontaktovat uživatele:

Re: Musím se pochlubit, jakej jsem hňup....

Příspěvek od malim9am »

lija > .. ty cerpadla jsi koupil dost predrazene .. nekdy je lepsi nespechat a s rozmyslem .. :wink:

Uživatelský avatar
Coullin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 116
Registrován: 11.04.2008 09:40

Re: Musím se pochlubit, jakej jsem hňup....

Příspěvek od Coullin »

Ty, tak to obdivuju tvoji nekonecnou trpelivost, s tim cerpadlem me to dostalo, kolik jsi za něj dal, ale aspon ses poucil :wink: Priste se urcite obrat na vw klubaky :wink:
Sex je pudová záležitost... Buď to pude nebo nepude.

Uživatelský avatar
RomeoMontek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 894
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prague/skoro Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: Musím se pochlubit, jakej jsem hňup....

Příspěvek od RomeoMontek »

možná tě naseru když ti řeknu že nový čerpadlo od bosch stálo 8t...
Mám se rád, a proto jezdím pomalu....

What is penis? -) PEN with Injection System

羅密歐蒙塔古 (čajna klan)

lija
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 05.01.2008 21:00

Re: Musím se pochlubit, jakej jsem hňup....

Příspěvek od lija »

Chlapi, díky za Vaš příspěvky...chybami se člověk učí ( ku*va, co za těch 35 litrů mohlo bejt piv ), nikdo nejsme génius....doufám, že příště budu chytřejší....Lija

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“