Co ještě zlepšit TDi 1Z ?

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL, Libang

Uživatelský avatar
kubiczek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 553
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: DěČín city
Kontaktovat uživatele:

Co ještě zlepšit TDi 1Z ?

Příspěvek od kubiczek »

Dneska sem se konečně dokopal k tomu abych vykuchal KAT. Předělal sem záslepku pod EGR ventil. Jede to prakticky stejně jako předtím, ale má to moc pěknej lehce pištivej zvuk když zabere turbo :) Našel sem taky díru jak vrata ve vejfuku -> taky opraveno. Nový vstřiky už sou na cestě. Průser je, že se pořád nemůžu rozhodnout jaký. Buď tam nacpat originál BOSH který tam patřej a nalítat s tím tři pr**le kilometrů nebo tam nacpat POWERPLUS520 z 110PS TDička. Těch pár koníků znát asi bude ale určitě to nevydrží tolik jako BOSH. NAvíc jezdim jako dobytek takže mám docela strach o ty zeslabený písty u 1Z.

Zejtra mám ještě volno a už mě nenapadá co ještě na motoru zrepasovat nebo vyhodit :)

Uživatelský avatar
Stepix
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1726
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: C.Budejovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Co ještě zlepšit TDi 1Z ?

Příspěvek od Stepix »

no nevim, značku bosh neznam, pokud myslíš bosch tak to je jiná :lol: joke :wink: dej tam to co mam ja a to origo vstriky z 81kw :P

Uživatelský avatar
laprchaunn
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Co ještě zlepšit TDi 1Z ?

Příspěvek od laprchaunn »

[quote="kubiczek"]Dneska sem se konečně dokopal k tomu abych vykuchal KAT. Předělal sem záslepku pod EGR ventil. Jede to prakticky stejně jako předtím, ale má to moc pěknej lehce pištivej zvuk když zabere turbo :) Našel sem taky díru jak vrata ve vejfuku -> taky opraveno. Nový vstřiky už sou na cestě. Průser je, že se pořád nemůžu rozhodnout jaký. Buď tam nacpat originál BOSH který tam patřej a nalítat s tím tři pr**le kilometrů nebo tam nacpat POWERPLUS520 z 110PS TDička. Těch pár koníků znát asi bude ale určitě to nevydrží tolik jako BOSH. NAvíc jezdim jako dobytek takže mám docela strach o ty zeslabený písty u 1Z.

Zejtra mám ještě volno a už mě nenapadá co ještě na motoru zrepasovat nebo vyhodit :)[/quote

nechci ti rozmlouvat tvou volbu trisek -POWER PLUS 520 ale na 1z je to trochu velká volba, pokud chceš aby to lépe jelo tak doporučuji sprint764 - budeš překvapaný jak se zlepší jízdní vlastnosti a motoru to co se týče životnosti neublíží. :wink:

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Co ještě zlepšit TDi 1Z ?

Příspěvek od Bastard »

A co tam zkusit dát písty z AHF a můžeš nalítat tři pr**le kilometrů a jezdit jako dobytek :mrgreen:

Uživatelský avatar
kubiczek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 553
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: DěČín city
Kontaktovat uživatele:

Re: Co ještě zlepšit TDi 1Z ?

Příspěvek od kubiczek »

#laprchaunn: Máš na ty Sprint764 někde odkaz ? Myslim ceny, přidanej výkon na motoru atp. ? Na dieselpower sem o nich četl ale nikde sem nevidil podrobnosti.

#Bastard: já bych čoveče rád silnější písty. Ale nedávno se dal motor do kupy (skočený rozvody) a znova do něj rejpat nebudu. Ty trysky musej prozatim stačit. Myslim, že dřív koupim pašíka než rozeberu tenhle motor :lol:

#stepix: jo mělo to bejt BOSCH :mrgreen: počkej myslíš objednat origo BOSCH ale na 110PS TDičko ?

Uživatelský avatar
laprchaunn
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Co ještě zlepšit TDi 1Z ?

Příspěvek od laprchaunn »

kubiczek píše:#laprchaunn: Máš na ty Sprint764 někde odkaz ? Myslim ceny, přidanej výkon na motoru atp. ? Na dieselpower sem o nich četl ale nikde sem nevidil podrobnosti.

#Bastard: já bych čoveče rád silnější písty. Ale nedávno se dal motor do kupy (skočený rozvody) a znova do něj rejpat nebudu. Ty trysky musej prozatim stačit. Myslim, že dřív koupim pašíka než rozeberu tenhle motor :lol:

#stepix: jo mělo to bejt BOSCH :mrgreen: počkej myslíš objednat origo BOSCH ale na 110PS TDičko ?

:wink: něco málo najdeš tady -http://dieselpower.cz/forum/viewtopic.p ... cdd59793fc

a nebo i tady na clubu -http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=48284

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Co ještě zlepšit TDi 1Z ?

Příspěvek od napster »

v první řade písty s klikovkou!TDI 1Z je má horší,sami praskaj viz Unihero a jeho Vento 1.9TDI 1Z 66kw.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
kubiczek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 553
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: DěČín city
Kontaktovat uživatele:

Re: Co ještě zlepšit TDi 1Z ?

Příspěvek od kubiczek »

#napster: co sem četl na DP fóru tak zas tak moc nepraskaj když se to nepřehání s výkonem :) proto vymejšlim trysky aby to bylo akorát turbo nechám původní...samozřejmě nemůžu od 1Z očekávat 200 kobyl ale těch ušmudlanejch 110PS by tam bejt mohlo :) Původně sem se chtěl na trysky úplně vybodnout, ale když už mám jednu špatnou úplně a jednu tak akorát tak je udělám všechny a nechce se mi tam moc dávat to co tam patří ... jestli mi rozumíš :mrgreen:

#laprchaunn: díky kouknu na to :)

Uživatelský avatar
pitrsss
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 419
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: klášterec nad ohří
Kontaktovat uživatele:

Re: Co ještě zlepšit TDi 1Z ?

Příspěvek od pitrsss »

napster píše:v první řade písty s klikovkou!TDI 1Z je má horší,sami praskaj viz Unihero a jeho Vento 1.9TDI 1Z 66kw.



proč klikovku ,1Z je to samý jako tolik vychvalovaný afn až na ty písty(řeč je o holim motoru) :wink:

Uživatelský avatar
kubiczek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 553
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: DěČín city
Kontaktovat uživatele:

Re: Co ještě zlepšit TDi 1Z ?

Příspěvek od kubiczek »

neni tam taky nějak zesílená ?

Uživatelský avatar
kubiczek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 553
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: DěČín city
Kontaktovat uživatele:

Re: Co ještě zlepšit TDi 1Z ?

Příspěvek od kubiczek »

#laprchaunn: tak sem maličko studoval na tom odkazu co jsi mi dal. Sprint764 přidaj zhruba 30 kobyl a sprint520 -> 20 kobyl. Nejsou teda šetrnější pro 1Z ty powerplus520 ? Cena je u 764 o maličko vyšší ale ne o tolik. Nebo sem to nějak blbě pochopil ? :)

Uživatelský avatar
laprchaunn
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Co ještě zlepšit TDi 1Z ?

Příspěvek od laprchaunn »

kubiczek píše:#laprchaunn: tak sem maličko studoval na tom odkazu co jsi mi dal. Sprint764 přidaj zhruba 30 kobyl a sprint520 -> 20 kobyl. Nejsou teda šetrnější pro 1Z ty powerplus520 ? Cena je u 764 o maličko vyšší ale ne o tolik. Nebo sem to nějak blbě pochopil ? :)
trisky sprint 764 jsou vhodné pro výkon do cca. 160koní idealní pro motory 66Kw tam je ten nárust výkonu nejvíc znatelný cca.15-20k když přidáš turbo z geometrii lopatek+ lepší sání + výfuk +vědší chladič stlačeného vzduchu a necháš si naladit patřičný soft tak se dostaneš na raalných 145-150K což je ještě bezpečný pro životnost tvého motoru

trisky powerplus 520 jsou vhodné pro motory 81kw atd. z výkonem cca. 200k

Uživatelský avatar
Unihero
Profík
Profík
Příspěvky: 930
Registrován: 02.11.2007 12:17
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Co ještě zlepšit TDi 1Z ?

Příspěvek od Unihero »

mám auto serii a praskly taky písty
bud prasknou nebo ne, jinak GL, ted mám komplet motor s pístama z AHF a mohu dále upravovat..

Uživatelský avatar
kubiczek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 553
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: DěČín city
Kontaktovat uživatele:

Re: Co ještě zlepšit TDi 1Z ?

Příspěvek od kubiczek »

#laprchaunn: takhle je to.... Zkusim to ještě promyslet. Nerad bych pustil pisty vejfukem při první jízdě: ) Každopádně počítám fakt jenom s těma tryskama. Z jara přemejšlim o koupi passata nebo golfaIV tak se pak asi vyblbnu tam a tohle mi zůstane na kraviny :) Co sem slyšel tak u nás v Děčíně prej jezdí kluk s tušim trojkou golfem a má 1Z a ten prej tam 150 kobyl má ale nejsem schopnej ho odchytit a pokecat s nim...

#unihero: je mi to jasný. Z DP fora mi příde, že je to fakt buď o tom, že to někdo přežene s výkonem nebo kápne na blbej kus a písty prasknou i když jezdí na serii. Co sem měl hlavu dole, když se mi to potkalo, tak písty vypadali na pohled dobře. Jasný že mikropraskliny nepoznám.

edit:
#laprchaunn: jo ještě sem zapoměl....jestli s tim máš zkušenost...když si nechám udělat ty trysky od kluků z Chomutova (Dieselpower) tak asi za jedno odpoledne to neudělaj že jo ? Autem jezdim každej den do práce takže tejden stání, při nějakým posílání poštou tam a zpět, pro mě nepřichází v úvahu..

Uživatelský avatar
Unihero
Profík
Profík
Příspěvky: 930
Registrován: 02.11.2007 12:17
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Co ještě zlepšit TDi 1Z ?

Příspěvek od Unihero »

znám taky jednoho typana z teplic co Ti to taky udělá včetně softu...

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“