Problém žhavení 1.9 TD

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL, Libang

Odpovědět
sajny
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 03.10.2008 20:10

Problém žhavení 1.9 TD

Příspěvek od sajny »

Prosím, poraďte mi. Včera ráno jsem přišel k autu a nenastartoval jsem (do té doby používáno denně). Otočím klíčkem, je slyšet cvaknutí relé pro žhavení, kontrolka žhavení cca 5s svítí a pak začne pravidelně blikat (cca 10-12x). Přestane s okamžikem slyšitelného odpadnutí relé. Mohu potvrdit pouze pojistky v pořádku, s dieselovýum motorem mám minimální zkušenosti.
Díky za jakoukoliv pomoc.

Uživatelský avatar
matasimek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 772
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moravák su ze Zlínska

Re: Problém žhavení 1.9 TD

Příspěvek od matasimek »

čau zkus nejdřív zkoušečkou jestli na ně jde proud fakt,
Pokud ano, musíš proměřit žhavící svíčky, jestli jedna dvě neodešly, pak totiž během krátké doby odejdou i zbylé.
musíš odšroubovat ten měděný pásek co je spojuje, vzít zkoušečku, jeden konec na plus pol aku a přikládat k jednotlivým svíčkám co byl ten mědeny pasek, zkoušečka svítí - žhavič je ok,
jestli nesvítí vyměnit jej.
Pokud odešly 2, raději vyměn všechny at máš klid, je to trochu drbačka a přístup jak k penězum, ale dá se to. kup si zásobu matiček M5, určitě ti pár popadá dolů

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém žhavení 1.9 TD

Příspěvek od napster »

nám tohle dělala Felda 1.9D a bylo to rele žhavení,nebo ty žhavičky vyndej a na oba závity přilož - a + před matku dej třeba - a na konec za matku dej + a taky je změříš tím + a - sem myslel od akumulátoru.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

sajny
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 03.10.2008 20:10

Re: Problém žhavení 1.9 TD

Příspěvek od sajny »

Díky moc. Vyzkouším hned jak se k těm svíčkám dostanu. Už by měli být objednaný. I kdyby to jimi nebylo, tak se neztratí.

sajny
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 03.10.2008 20:10

Re: Problém žhavení 1.9 TD

Příspěvek od sajny »

Zdravim, tak další pokus. Vyměnily sme s Arbesem 3 dostupné žhavící svíčky a bohužel ani to nic nezměnilo, žhavení stále bliká. Zatímco já jsem žhavil arbes měřil a doměřil , že di svíček nejde ani napětí - pro kontrolu jsme stejně změřily i jiné auto a tam šlo cca 11,4v do žhavení.
Nejspíš je tedy chyba jinde a blikání žhavící kontrolky bude úpadek systému žhavení do proteku. Jak myslíte , že bychom měli postupovat dále? Přemýšleli sme o testu něaké té cívky pro žhavení či co to je, od kud vedou dráty k svíčkám , za ,,cívku,, z fiesty 1,8D , alespoň jako provizorní na test na nastartování.
Poraďte, díky

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“