ŘJ AFN na 1Z

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL, Libang

Odpovědět
Uživatelský avatar
boost
Člen klubu
Příspěvky: 387
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BECHYNĚ
Kontaktovat uživatele:

ŘJ AFN na 1Z

Příspěvek od boost »

Ahoj, zajímalo by mě, co udělá řídící jednotka motoru AFN s motorem 1Z. Sedí tam a pojede to? Jaká bude změna oproti tý 8-bit. řj? díky za informaci.
Stavební firma, stavebniny http://www.snn.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
KaCzaba
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2254
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Scania 620psů
Kontaktovat uživatele:

Re: ŘJ AFN na 1Z

Příspěvek od KaCzaba »

pokud se chystas i na vymenu turba tak ti nic jineho nezbyde.rozdil je v tom,ze tato jiz regukuje turbo podtlakem,kdezto ta stara z 1Z toto neumi,pouze pretlak.hlavne kazda je naucena ze ma k sobe jiny turbo.66kW ma VGT a 81 geometrii lopatekcoz jiste vis.takze kus za kus dle me ne
motor?to je ta vec co ma vic jak 4 valce?

Uživatelský avatar
boost
Člen klubu
Příspěvky: 387
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BECHYNĚ
Kontaktovat uživatele:

Re: ŘJ AFN na 1Z

Příspěvek od boost »

takže výměna bez turba nepřinese žádnej užitek? to mě totiž zajímá nejvíc. A pini sedí?
Stavební firma, stavebniny http://www.snn.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
KaCzaba
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2254
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Scania 620psů
Kontaktovat uživatele:

Re: ŘJ AFN na 1Z

Příspěvek od KaCzaba »

piny ano chtel jsem to kdysi prozatimne do svy trojky,na predelani na regulaci turba podtlakem.pak bylo v planu VA turbo z PD,ale zase by se musel vyradit MAF ktery je u trojky primo v jednotce,vede do nej tlakova hadicka,jelikoz je na maly tlak,takze by se nahradil externim z PD.jako slo by to,je to relativne lego,ale pak jsem se na to vyprd.pokud jsi ji chtel pouzit jen jako by chip,ze je z motoru s jinym vykonem,myslim,ze bys nepochodil.dej k tomu aspon VNT15 co k tomu patri a budes rozhodne spokojen.vstriky mas 520?
motor?to je ta vec co ma vic jak 4 valce?

Uživatelský avatar
boost
Člen klubu
Příspěvky: 387
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BECHYNĚ
Kontaktovat uživatele:

Re: ŘJ AFN na 1Z

Příspěvek od boost »

Vstřiky mám AFN, tak sem tak špekuloval co ještě tam z něj dát bez velkýho zasahování
Stavební firma, stavebniny http://www.snn.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Batistuta
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1299
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Stověžatá

Re: ŘJ AFN na 1Z

Příspěvek od Batistuta »

Já dám trysky Bosch 764 a mělo by to stačit :lol: . Měří tlak na 1Z jednotka jen tou příchozí hadičkou na přímo nebo je tam ještě měření elektronicky (viděl jsem na trubce k IC nějaký čidlo ) ?

Uživatelský avatar
pitrsss
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 419
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: klášterec nad ohří
Kontaktovat uživatele:

Re: ŘJ AFN na 1Z

Příspěvek od pitrsss »

čidlo tlaku je přímo v jednotce to čidlo na potrubí je snímač teploty nasávaného vzduchu

Uživatelský avatar
Batistuta
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1299
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Stověžatá

Re: ŘJ AFN na 1Z

Příspěvek od Batistuta »

Ok,myslel jsem si to. Děkuju.

Uživatelský avatar
KaCzaba
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2254
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Scania 620psů
Kontaktovat uživatele:

Re: ŘJ AFN na 1Z

Příspěvek od KaCzaba »

cidlo tlaku si muzes dat externe,pokud chces jit s tlakem nahoru.ted presne nevim,kolik snese orig 1Z nez padne do nouzaku.v jednotce orig cidlo odletujes,na nej naletujes draty a natahnes jo do toho cidla z PD
motor?to je ta vec co ma vic jak 4 valce?

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“