´vymezování vůle u hydroštelu.

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL, Libang

Odpovědět
Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

´vymezování vůle u hydroštelu.

Příspěvek od napster »

Jak se vymezujou vůle u hydroštelu na motoru 1.9TD 55kw . Když dam komplet nový ventily a všechny pružinky a hydroštely,tak vymezí se tam vůle sami,nebo je musim nastavit.Táta mi tvrdí,že se musej nastavit,ale ve škole mě učili,že se nastaví sami.Tak jak to teda je?!
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: ´vymezování vůle u hydroštelu.

Příspěvek od KOŠŤÁL »

Jak se zdvihátko naplní olejem,tak se vůle vymezuje automaticky,nikde se nic nenastavuje.Akorát může bejt z kráje problém s nakopnutím motoru.Protože než se štely naplní olejem,tak jsou tam moc velký vůle a chvíli to trvá,než chytne
Obrázek

Jose88
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 22.09.2008 07:32
Bydliště: Doudleby nad Orlicí

Re: ´vymezování vůle u hydroštelu.

Příspěvek od Jose88 »

napster píše:Jak se vymezujou vůle u hydroštelu na motoru 1.9TD 55kw . Když dam komplet nový ventily a všechny pružinky a hydroštely,tak vymezí se tam vůle sami,nebo je musim nastavit.Táta mi tvrdí,že se musej nastavit,ale ve škole mě učili,že se nastaví sami.Tak jak to teda je?!
Máš nějakej zaručenej postup na výměnu???Napiš ceny všech věcí co budeš měnit,asi mě to taky čeká...

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: ´vymezování vůle u hydroštelu.

Příspěvek od KOŠŤÁL »

Jose88 píše:
napster píše:Jak se vymezujou vůle u hydroštelu na motoru 1.9TD 55kw . Když dam komplet nový ventily a všechny pružinky a hydroštely,tak vymezí se tam vůle sami,nebo je musim nastavit.Táta mi tvrdí,že se musej nastavit,ale ve škole mě učili,že se nastaví sami.Tak jak to teda je?!
Máš nějakej zaručenej postup na výměnu???Napiš ceny všech věcí co budeš měnit,asi mě to taky čeká...
Vačku dolů,vyndat,nandat nový,vačku zpět.Tam nic jinýho není
Obrázek

Jose88
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 22.09.2008 07:32
Bydliště: Doudleby nad Orlicí

Re: ´vymezování vůle u hydroštelu.

Příspěvek od Jose88 »

KOŠŤÁL píše:
Jose88 píše: Máš nějakej zaručenej postup na výměnu???Napiš ceny všech věcí co budeš měnit,asi mě to taky čeká...
Vačku dolů,vyndat,nandat nový,vačku zpět.Tam nic jinýho není
Uff,bál sem se,že to bude složitější,ale palice stejně musí dolů.....

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: ´vymezování vůle u hydroštelu.

Příspěvek od KOŠŤÁL »

Jose88 píše: Uff,bál sem se,že to bude složitější,ale palice stejně musí dolů.....
Nemusí,hydroštely máš mezi ventilama a vačkou,jen jí povolíš(vačku),nadzvedneš,asi budeš muset povolit rozvodovej řemen,a zdvihátka vyměníš
Obrázek

Jose88
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 22.09.2008 07:32
Bydliště: Doudleby nad Orlicí

Re: ´vymezování vůle u hydroštelu.

Příspěvek od Jose88 »

KOŠŤÁL píše:
Jose88 píše: Uff,bál sem se,že to bude složitější,ale palice stejně musí dolů.....
Nemusí,hydroštely máš mezi ventilama a vačkou,jen jí povolíš(vačku),nadzvedneš,asi budeš muset povolit rozvodovej řemen,a zdvihátka vyměníš
Já to budu asi ale měnit komplet.......

Uživatelský avatar
matasimek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 772
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moravák su ze Zlínska

Re: ´vymezování vůle u hydroštelu.

Příspěvek od matasimek »

Doporučuji to pak nechat klapat par minut před dílnou, onehdy jsem to dělal na tcánovem TD a chytlo na první otočení, nic nemlátilo, jak říkaji kluci nic nevymýšlet, složit a jet. 8)

Uživatelský avatar
Batistuta
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1299
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Stověžatá

Re: ´vymezování vůle u hydroštelu.

Příspěvek od Batistuta »

Je to víceméně jednoduchý,jak píšou kluci a pokud chceš dělat komplet hlavu a budeš si to nechávat,tak dej nový i vodítka(stojí pár korun),ventily jsou většinou ok,stačí zabrousit se sedlama. Hydroštely tady někdo prodával za 800,- sada všech nových,krásná cena,já je teda neměnil,ale uvidíme,co to bude dělat,případně vyměním potom. Kdyby si něco potřeboval sehnat,tak napiš sz. Jinak moje oprava na motoru je : klika + ojnice a písty AFN,nový kroužky,nový simerinky klika+vačka,nová vodítka,simerinky ventilů,zabroušené ventily+sedla,nová těsnění všude,nové svíčky,nové přepady,nové filtry,nové rozvody,nové řemeny a ještě přijdou na řadu nové vstřiky a zřejmě nové silentbloky na motor a doufám,že to už tenhle týden natočím :lol: :lol: .

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“