TDI ztraci dech - vadný ventil N75

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL, Libang

Odpovědět
Uživatelský avatar
fousmen
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 347
Registrován: 07.09.2008 15:55
Bydliště: Wien

TDI ztraci dech - vadný ventil N75

Příspěvek od fousmen »

Zdarec, mam 1.9 TDI 1Z, uz se mi parkrat stalo, ze v "dlouhym tahlym" motor ztratil silu, proste prestal tahnout. Stane se to ale vzdycky jen v kopci na ctyrku nebo petku, kdyz se motor vytoci na cca 2800 otacek a dost. Je slyset, ze i zni trochu jinak, tak nejak udusene.. Staci pustit plyn, znova pridat a bud se to zopakuje, nebo to zas tahne normalne dal. Tak dumam cim to.. Vaha vzduchu? Turbo? VAG by mi v tom mozna udelal jasno, ze? Predem se omlouvam, golfa mam 2 mesice, tak neznam vsechny figle a mistni vyhledavani je unreal.. Diky za rady

fousmen
Naposledy upravil(a) fousmen dne 16.03.2009 17:07, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: TDI ztraci dech

Příspěvek od napster »

ventil N75 nebo váha vzduchu,ale přikláněl bych se víc k ventilu N75,ale VAG řekne víc :wink:
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: TDI ztraci dech

Příspěvek od Bastard »

Vzhledem k tomu, že auto nerestartuje a pokračuje dál s normálním výkonem, tak bych uvažoval i o té váze... Každopádně VAG opravdu řekne víc :mrgreen: Odkud jsi?

Uživatelský avatar
fousmen
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 347
Registrován: 07.09.2008 15:55
Bydliště: Wien

Re: TDI ztraci dech

Příspěvek od fousmen »

Diky za rady! Ja jsem z Jihoceske republiky ;) :D Ale litam spis ted vsemozne po Rakousku. No na VAG uz nekoho sezenu, kamarad co mi dela servis uz bude vedit.. Jinak cena tehle blbustek se pohybuje jak vysoko? (jak velky prasatko mam rozbijet? :D)

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: TDI ztraci dech

Příspěvek od Bastard »

N75 cca 1000 nový Pierburg a váha vzduchu nová 4400 Pierburg, 8000 SWAG a 3800 FEBI.

Uživatelský avatar
fousmen
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 347
Registrován: 07.09.2008 15:55
Bydliště: Wien

Re: TDI ztraci dech

Příspěvek od fousmen »

Uff, tak to aby to byl ten ventil :D

Uživatelský avatar
picaso123123
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 316
Registrován: 30.10.2008 21:22
Bydliště: Budwar baby

Re: TDI ztraci dech

Příspěvek od picaso123123 »

zdar,mam asi taky podobnej problem,ale jen na rovine...kdyz mu chci nandat a dam mu vic plynu tak se mi zda ze se mu nechce ale kdyz nepatrne povolim tak citim jak to najednou chytne lepsi tach....mam 1,9 gtd 55 kw...mnel jsem dvojku a ta to nedelala..cim vice agresivity tim lepe jel..poradte cim to je...jinak jede ok.zatahy ma taky ....ja vim jen 75 ps.....ale staci..jeste jsem to nehledal cim to je tak snad to nekdo vychytal a poradi... :roll:

Uživatelský avatar
kubiczek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 553
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: DěČín city
Kontaktovat uživatele:

Re: TDI ztraci dech

Příspěvek od kubiczek »

Zkus vyměnit palivovej filtr.

Uživatelský avatar
colorconceptGT
Závodník
Závodník
Příspěvky: 535
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SR EAST METROPOLITAS (SR-KE)
Kontaktovat uživatele:

Re: TDI ztraci dech

Příspěvek od colorconceptGT »

pred tym ako kupis vahu tu staru teda na 1Z ide celkom dobre vycistit alebo klakne uplne alebo este pojde...skus to...

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: TDI ztraci dech

Příspěvek od napster »

colorconceptGT píše:pred tym ako kupis vahu tu staru teda na 1Z ide celkom dobre vycistit alebo klakne uplne alebo este pojde...skus to...

jj vyčistit jde my ji čistili techniickym benzínem a štětečkem,ale vydrželo to jen cca 3000km potom znova se vyčistila,ale už by chtěla vyměnit.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
colorconceptGT
Závodník
Závodník
Příspěvky: 535
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SR EAST METROPOLITAS (SR-KE)
Kontaktovat uživatele:

Re: TDI ztraci dech

Příspěvek od colorconceptGT »

ale za pokus to stoji kedze vaha sa "NIEKEDY" dost blbo diagnostikuje

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: TDI ztraci dech

Příspěvek od napster »

jj za to se nic nedá.nejdřív bych vyčistil váhu,potom kdyby to ještě blbnulo,tak znova na VAG a zkusit vyměnit i Ventil N75.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

ventař
Řidič
Řidič
Příspěvky: 119
Registrován: 25.03.2008 13:35
Bydliště: Velký Grunov

Re: TDI ztraci dech

Příspěvek od ventař »

fousmen píše:Zdarec, mam 1.9 TDI 1Z, uz se mi parkrat stalo, ze v "dlouhym tahlym" motor ztratil silu, proste prestal tahnout. Stane se to ale vzdycky jen v kopci na ctyrku nebo petku, kdyz se motor vytoci na cca 2800 otacek a dost. Je slyset, ze i zni trochu jinak, tak nejak udusene.. Staci pustit plyn, znova pridat a bud se to zopakuje, nebo to zas tahne normalne dal. Tak dumam cim to.. Vaha vzduchu? Turbo? VAG by mi v tom mozna udelal jasno, ze? Predem se omlouvam, golfa mam 2 mesice, tak neznam vsechny figle a mistni vyhledavani je unreal.. Diky za rady

fousmen
skus vyměnit vzduch. filtr tento problem dobře znám

Uživatelský avatar
fousmen
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 347
Registrován: 07.09.2008 15:55
Bydliště: Wien

Re: TDI ztraci dech

Příspěvek od fousmen »

ventař píše:
fousmen píše:Zdarec, mam 1.9 TDI 1Z, uz se mi parkrat stalo, ze v "dlouhym tahlym" motor ztratil silu, proste prestal tahnout. Stane se to ale vzdycky jen v kopci na ctyrku nebo petku, kdyz se motor vytoci na cca 2800 otacek a dost. Je slyset, ze i zni trochu jinak, tak nejak udusene.. Staci pustit plyn, znova pridat a bud se to zopakuje, nebo to zas tahne normalne dal. Tak dumam cim to.. Vaha vzduchu? Turbo? VAG by mi v tom mozna udelal jasno, ze? Predem se omlouvam, golfa mam 2 mesice, tak neznam vsechny figle a mistni vyhledavani je unreal.. Diky za rady

fousmen
skus vyměnit vzduch. filtr tento problem dobře znám
Beru to v potaz ;) Kazdopadne v patek jedu za kamaradem na VAG, vzhledem k tomu, ze se to vyskytne opravdu jen prilezitostne, to vypada s nejvetsi pravdepodobnosti zatim na ten ventil N75 jak psal Napster..

Uživatelský avatar
kubiczek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 553
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: DěČín city
Kontaktovat uživatele:

Re: TDI ztraci dech

Příspěvek od kubiczek »

zkoušel si měnit palivovej filtr ?

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“