mazání

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL, Libang

Odpovědět
Bobeš
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 26.01.2008 19:24

mazání

Příspěvek od Bobeš »

ahoj kluci prosím o radu vyměnil sem olej a gufero vačkový hřídele 1.9td pak sem natočil motor a blikalo mazání tak sem to chcíp a sundal sem olejovou vanu abych se přesvědčil že tam není nejaký svinstvo vana čistá olejová pumpa taky .dal sem to dohromady a natočil a pořád to namě bliká necal sem to natočený 15 vteřin a pak sem to radši zase zdech, nevíte jak zkontrolovat mazání?

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: mazání

Příspěvek od KOŠŤÁL »

Bobeš píše:ahoj kluci prosím o radu vyměnil sem olej a gufero vačkový hřídele 1.9td pak sem natočil motor a blikalo mazání tak sem to chcíp a sundal sem olejovou vanu abych se přesvědčil že tam není nejaký svinstvo vana čistá olejová pumpa taky .dal sem to dohromady a natočil a pořád to namě bliká necal sem to natočený 15 vteřin a pak sem to radši zase zdech, nevíte jak zkontrolovat mazání?
Nech to chvilku dýl,asi to trvá čerpadlu než nasaje,i když ta čtvrtminuta by měla stačit.Jinak změřit by se to dalo manometrem,kterej se namontuje místo čidla tlaku
Obrázek

Uživatelský avatar
Phate
Profík
Profík
Příspěvky: 1109
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kyjov-Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: mazání

Příspěvek od Phate »

Spis si myslim ze jsi nechtene vytrhl dratek z cidla oleje, pokud je odpojeny tak to porad blika jako by jsi nemazal, zkus to prohlidnout.
Tiguan Highline 2.0 TDi - 110KW - DSG7 - Tungsten
GOlf III, 2.8 VR6.

Uživatelský avatar
Batistuta
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1299
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Stověžatá

Re: mazání

Příspěvek od Batistuta »

Pokud nemáš manometr,tak sundej čidlo na hlavě na tlak oleje a dej před to nějakej hrnec nebo hadr,prostě něco a nech si to od někoho na chviličku vrknout a olej musí normálně stříkat,ale lepší je samozřejmě manometr,ono pokud to bude mazat málo,tak bude taky stříkat olej,ne moc sice,ale bude. K tomu dám veselou příhodu,jak jsem si dělal kdysi lehkou go na Golfu 2 TD a po složení to natočím a dobrý a najednou začlo svítit mazání,na volnoběh to šlo,přidal si plyn a svítilo,tak sundám čidlo oleje a z toho to jen kapalo. No a kde byla chyba,no dal jsem těsnění pod hlavou obráceně :lol: ,fakt sranda,tak to dopadne,když se u toho kecá,tak jsem to rozebral,otočil ho a běhá to nejspíš ještě dneska :lol: .

Uživatelský avatar
KaCzaba
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2254
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Scania 620psů
Kontaktovat uživatele:

Re: mazání

Příspěvek od KaCzaba »

mozna bude mit cidlo na vymeniku a v hlave jen zaslepku.kazdopadne prvni vec bych se podival na ten vymenik nad filtr oleje,tam by melo byt cidlo a pak z boku hlavy nad prevodouvkou.vypadly dratek uvidis.

jinak ja mel podobny problem s motorkou.nikdy zady proublems s mazanim,akorat pak byla delsi dobu rozebrana,s motorem jako takovym se nic nedelalo,a dala se dohromady a nastartuju bezela asi pul minuty a slysel sem z hlavy uz trosku kovovejsi zvuk a koukam ze kontrolka sviti.takze sem to zdechl.a ted co s tim.cidlo ven z motoru ani skoro nic nestrikalo,to cidlo je na klice na konci hlavniho mazaciho kanalu.uz sem mel nervy a nechapal jsem vubec jak je to mozny ze kdyz se s motorem nic nedelalo ze prestal mazat.nicmene jsem to zkusil jeste chvilku natocit opatrne pridaval plyn a asi tak na 1300 ot a pak za chvili zhasla.fuj se mi ulevilo.tak to zdechnu a startuju znova.uz zhasla driv,nez motor naskocil.takze to nechapu,ale vse dobry :D
motor?to je ta vec co ma vic jak 4 valce?

Bobeš
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 26.01.2008 19:24

Re: mazání

Příspěvek od Bobeš »

Kluci tak už to maže .Jen se musím přiznat že většího blba pod sluncem není !Mě totiž chcalo těsnění mezi držákem olejovýho filtru a blokem motoru tak sem to idiot sundal a šel sem si vyrobit nový (je tam kovový hrozně tenoučký ) to sem vyndal hodil na vystužený těsnění a tužkou sem to obkreslil a hurá šel sem ho vysekat a jak už tu kolega psal nikdy u práce nekecej ,no já se zakecal z bráchou a zapoměl sem seknout ještě jednu dirku a to byla ta co maže vačkovou hřídel :lol: no a pak hledej kde je problém že jo.No sundal sem všechno dokonce sem si vyrobil tyčku kterou sem nasadil přes vyndanou vývěvu brzd na olejový čerpadlo a akunou sem olejový čerpadlo roztočil a olej lítal jak h..... no krása tak co ted tak sem sundal znovu držák olejovýho filtru a to podělaný těsnění mi spadlo do lavoru cosem měl na olej tak sem ho lovil ven a jak sem ho vytáhl ven tak na něj čučím jako tele že je tam obtisklý jakesí kolečko juknu na starý těsnění a málem mě jeblo!!!! :mrgreen: Tak že Baruška už zase maže a já se zas múžu kochat krajinou z pořádnýho auta :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: mazání

Příspěvek od Bastard »

Hlavně že všechno dobře dopadlo :mrgreen:

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“