TDI jde do nouzaku

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL, Libang

Odpovědět
KRIGO
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 07.03.2008 20:08

TDI jde do nouzaku

Příspěvek od KRIGO »

Mam, tdi vento 1,9 1z, rok 1995. Pri dlouhym tahanim ztrati vykon a padne do nouzaku, motor pracuje jako na trech pistach a z vyfuku je videt bilej kour. Po 5-10 vterin vsechno se normalizuje, motor pracuje normalne a z vyfuku neni videt zadny kour. Filtri pro naftu a vzduch to nejsou, dela to porad. EGR ventil neni zaslepnutej. Mozna je ventil N75 ale proc pracuje jako na trech pistach. Nebo je MAF? Poradte. Dekuji.

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: TDI jde do nouzaku

Příspěvek od Bastard »

Pokud ti jde z výfuku bílej kouř, tak to není nouzák, ale prasklý těsnění pod hlavou nebo hlava. Při větší zátěži se podfoukne a nasaje vodu z chladicího okruhu a ta pak bíle hulí... Nemizí ti z expanzky? Nebo pokud to kouří spíš do modra, tak to pro změnu žere olej.

Uživatelský avatar
Drag
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1223
Registrován: 04.10.2007 13:30
Bydliště: České Budějovice-Trhové Sviny
Kontaktovat uživatele:

Re: TDI jde do nouzaku

Příspěvek od Drag »

KRIGO píše:Mam, tdi vento 1,9 1z, rok 1995. Pri dlouhym tahanim ztrati vykon a padne do nouzaku, motor pracuje jako na trech pistach a z vyfuku je videt bilej kour. Po 5-10 vterin vsechno se normalizuje, motor pracuje normalne a z vyfuku neni videt zadny kour. Filtri pro naftu a vzduch to nejsou, dela to porad. EGR ventil neni zaslepnutej. Mozna je ventil N75 ale proc pracuje jako na trech pistach. Nebo je MAF? Poradte. Dekuji.
Ahoj to jsem taky měl na mým tdi když jsem ho pořádně protahnul a dostal zátěž tak to šlo jako na tři válce a začalo to bíle kouřit a byla cítit nespálená nafta po pár vteřinách to jelo zase normálně....měl jsem zaseklou regulaci na turbu a tlačilo fakt hodně a tím tlakem si to normálně otevřelo ventil a dělalo to tak jsem regulaci zpochodoval a od tý doby je klid :wink:

KRIGO
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 07.03.2008 20:08

Re: TDI jde do nouzaku

Příspěvek od KRIGO »

Bastard píše:Pokud ti jde z výfuku bílej kouř, tak to není nouzák, ale prasklý těsnění pod hlavou nebo hlava. Při větší zátěži se podfoukne a nasaje vodu z chladicího okruhu a ta pak bíle hulí... Nemizí ti z expanzky? Nebo pokud to kouří spíš do modra, tak to pro změnu žere olej.

Voda s expanzky mi nemizi a ani olej mi to nezere. Spis to muze bit jak to napsal Drag. Dekuji.

KRIGO
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 07.03.2008 20:08

Re: TDI jde do nouzaku

Příspěvek od KRIGO »

Drag píše:
KRIGO píše:Mam, tdi vento 1,9 1z, rok 1995. Pri dlouhym tahanim ztrati vykon a padne do nouzaku, motor pracuje jako na trech pistach a z vyfuku je videt bilej kour. Po 5-10 vterin vsechno se normalizuje, motor pracuje normalne a z vyfuku neni videt zadny kour. Filtri pro naftu a vzduch to nejsou, dela to porad. EGR ventil neni zaslepnutej. Mozna je ventil N75 ale proc pracuje jako na trech pistach. Nebo je MAF? Poradte. Dekuji.
Ahoj to jsem taky měl na mým tdi když jsem ho pořádně protahnul a dostal zátěž tak to šlo jako na tři válce a začalo to bíle kouřit a byla cítit nespálená nafta po pár vteřinách to jelo zase normálně....měl jsem zaseklou regulaci na turbu a tlačilo fakt hodně a tím tlakem si to normálně otevřelo ventil a dělalo to tak jsem regulaci zpochodoval a od tý doby je klid :wink:
Prave tak jak ste to opisoval je to u me. Muzete mi podrobne vysvetlit to "zaseklou regulaci na turbu" a ktery ventil se otevrel? A jak jste tu regulaci zpochodoval. Mockrat bych Vam dekoval za poradu.

Uživatelský avatar
Batistuta
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1299
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Stověžatá

Re: TDI jde do nouzaku

Příspěvek od Batistuta »

U odlítaných tdi se stává,že pokud mu člověk naloží a není to pořádně ohřátý,tak se vyvěsí ventily jak jsou už slabší vymačkaný pružiny,tak nedokážou zavřít ventily a motor se tak jako divně klepe a samozřejmě hulí a smrdí naftou a bud se za pár sekund srovná nebo ho chcípnout a nastartovat a zase běží ok,mám pocit,že se tomu říká tarokování.

Uživatelský avatar
pitrsss
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 419
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: klášterec nad ohří
Kontaktovat uživatele:

Re: TDI jde do nouzaku

Příspěvek od pitrsss »

změř tlak oleje ,mohlo by to ve větších točkách tlačit víc a rozesere se tim časování

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“