TDi píská

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL, Libang

kůřa
Řidič
Řidič
Příspěvky: 143
Registrován: 19.10.2008 19:57
Bydliště: Skuteč (Pardubický kraj)

Re: TDi píská

Příspěvek od kůřa »

a jak je teda mozny,ze kdyz ten drážkovej řemen nastříkam za chodu motoru když to píská sprejem na řemeny tak to na chvíli přestane...to by pískalo pořad ne,kdyby to byla řemenice na klice....???
vw sharan 1.9TDi 81kW AFN

Uživatelský avatar
Stifmeyster
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 447
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: TDi píská

Příspěvek od Stifmeyster »

dela mi to taky tak jsem vymenil napinaci kladku a to nepomuze. a muze za to spodni remenice na klice ktera je ze dvou casti a mezi tim je guma. zkousely jsme ji upnout na soustruh a ta venkovni cast nepatrne hazi jak je to vty gume. a tim padem se remen pohybuje do stran na napinaci kladce a piska to. po zahrati to prestane a mazat to olejem je zbytecny to je jen na chvili.takze bud se stim smirit nebo vymenit spodni remenici !!! :roll:

ae bacha na to hazeni spodni remenice muze byt vymackany klinek lepsi je to preventivne vymenit.

ROMES
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 12.10.2008 08:45
Bydliště: Mor.Huzová

Re: TDi píská

Příspěvek od ROMES »

Tak tak kolega má pravdu a nebo sundej řemenici ze serva vem platek z pilky udelej přes řemenici rysku nech to do druhyho dne a nastartuj a uvidíš že se ryska posune.Jiná pomoc neni . :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
RUSH
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Březnice u Příbrami

Re: TDi píská

Příspěvek od RUSH »

kůřa píše:a jak je teda mozny,ze kdyz ten drážkovej řemen nastříkam za chodu motoru když to píská sprejem na řemeny tak to na chvíli přestane...to by pískalo pořad ne,kdyby to byla řemenice na klice....???

Jojo, přesně tak. O víkendu jsem měnil drážkovej i klíňák. Pří demontáži jsem promazával kliku a napínací kladku. Po nasazení řemenů, to pískalo jako kráva. Vylítalo mi mazadlo z ložisek přímo na řemenice drážkovanýho řemenu. Pak jsem zkusil vzít odmašťovač a stříknul ho na řemen. V tu ránu klid, ale po 5 vteřinách zase. Takže jsem sudal znova řemen a všechno jsem odmastil. Jen jsem zapoměl odmastit řemenici na klice, takže mi to teď píská zase po ránu, nebo když to dlouho stojí. Dal bych ruku do ohně, že to dělá ta mastnota. Až všechno důkladně odmastím, tak dám vědět, jestli ještě bude pískat.
Obrázek

ROMES
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 12.10.2008 08:45
Bydliště: Mor.Huzová

Re: TDi píská

Příspěvek od ROMES »

To ti piská ta spodní řemenice bude utržená jak se ohřeje přestane piskat 2tácy to spraví :lol:

kůřa
Řidič
Řidič
Příspěvky: 143
Registrován: 19.10.2008 19:57
Bydliště: Skuteč (Pardubický kraj)

Re: TDi píská

Příspěvek od kůřa »

tak jsem tu řemenici vyměnil a je klid už to nepíská,zjistil jsem že ta stará,když byl motor studenej házela do stran a řemen lítal po vodní pumpě....
vw sharan 1.9TDi 81kW AFN

Uživatelský avatar
RUSH
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Březnice u Příbrami

Re: TDi píská

Příspěvek od RUSH »

:cry: , takže tuším, že jsem tušil špatně. Takže si musím ulejt peníze ještě na řemenici :cowb:
A kdo jse jí kde kupoval?
Obrázek

kůřa
Řidič
Řidič
Příspěvky: 143
Registrován: 19.10.2008 19:57
Bydliště: Skuteč (Pardubický kraj)

Re: TDi píská

Příspěvek od kůřa »

mě ji sháněl kámoš,byla za 3200Kč od FEBI bez DPH...
vw sharan 1.9TDi 81kW AFN

ROMES
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 12.10.2008 08:45
Bydliště: Mor.Huzová

Re: TDi píská

Příspěvek od ROMES »

V ŠUMPERKU V TRACKU MOTETECHNA :lol:

Uživatelský avatar
RUSH
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Březnice u Příbrami

Re: TDi píská

Příspěvek od RUSH »

Našel jsem na aukru za 2000,- Byla by ok?

http://www.aukro.cz/item566376810_remen ... i_tdi.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
vw_tdi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 171
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: TDi píská

Příspěvek od vw_tdi »

Mě to taky dělá ale mrtěěě....podle toho co sem tady četl sem si nechal udělat bronzový futra,dovařit a osoustružit tyčku a dělá to furt.jenže mě to nedělá za studena ale začne to pískat až když se to ohřeje.může to bejt řemenicí na klice?že bych ji kdyžtak sešrouboval

Uživatelský avatar
pitrsss
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 419
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: klášterec nad ohří
Kontaktovat uživatele:

Re: TDi píská

Příspěvek od pitrsss »

tak dej řemenici na altík a náš klid ,dunelo mi na vonoběch celý auto za studena to pískalo s klimou dal jsem origo řemenici za 2000kč a mám klid

Uživatelský avatar
shrekPce
Profík
Profík
Příspěvky: 1126
Registrován: 25.10.2012 08:51
Bydliště: Pardubice - Brno

Re: TDi píská

Příspěvek od shrekPce »

Mam dotaz, ohledne prokluzovani remenice na klice. Kdyz kouknu na drazkovej remen, at uz pri ohratym nebo studenym motoru, tak mi krapitek hazi remenice, sem a tam par mm. Napinaci kladka lita pomerne hodne. A kdyz vypnu motor, tak to vzdycky kvikne. Predpoklad, ze je spodni remenice v haji je spravny...?

Jarda S.
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1743
Registrován: 31.03.2010 20:12
Bydliště: Netolice

Re: TDi píská

Příspěvek od Jarda S. »

jestli háže řemenice tak tě čeká srovnání kliky http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=178&t=172028" onclick="window.open(this.href);return false;
Passat AVF 2004
GIII variant tdi bosch 764 => 100kw - KPower
felda 1.3 LPG

terzdek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 143
Registrován: 11.12.2013 21:23
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: TDi píská

Příspěvek od terzdek »

ROMES píše:To ti piská ta spodní řemenice bude utržená jak se ohřeje přestane piskat 2tácy to spraví :lol:
Prosím prosím, jaké je to číslo dílu, nebo prosím odkaz?
Díky
Golf IV, 1.9 TDI 74 KW PD, AXR ....kombi

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“