GIII TDI 66kW Kuchat katalizator?

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL, Libang

Uživatelský avatar
fatmanfm
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 17.02.2009 00:00
Bydliště: Moravskoslezský kraj

GIII TDI 66kW Kuchat katalizator?

Příspěvek od fatmanfm »

Čus, koupil jsem si novej výfuk, protože mi na starém vadilo asi 10 děr a oranžovo/hnědá barva :mrgreen:... výfuk dnes dodělán ale čekal jsem aspoň trošku změnu ve "zvuku"... Neodsuzujte mě , vím že mám diesela ( nemám čekat žádné zázraky) a jste asi neradi, že vás někdo ráno budí randálem... :) (Chctěl jsem decentní bubláni :mrgreen: :mrgreen: ) Tak jsem se rozhodl, že vykuchám středovej tlumič a kat. Tlumič asi tak moc vadit nebude ale katalizátor si budu muset koupit záložní na emise že ? Jinač auto jezdí jak pila, akorát mám stejnej problém jako pár lidí tady. Na čtyřku při cca 3000 otáčkách mi přestane táhnout a na pětce taky. Zkusím sehnat další váhu a vyzkouším to, snad to bude tím. Tak jsem se rozepsal a dal více témat do jednoho, snad nevadí. Jinak doufám, že mě tady přivítáte. Budu přicházet stále s novýmy, hloupýmy dotazy. Čau a Dík za odpovědi... M. :lol:

Uživatelský avatar
TDIfun
Závodník
Závodník
Příspěvky: 520
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severni Morava

Re: GIII TDI 66kW Kuchat katalizator?

Příspěvek od TDIfun »

Ja mam holou rouru 55mm a rezonator. TDI zvuk celkem peknej. 8)

Uživatelský avatar
fatmanfm
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 17.02.2009 00:00
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: GIII TDI 66kW Kuchat katalizator?

Příspěvek od fatmanfm »

Mno jo, já jsem neznalej, tak jsem si proste musel koupit výfuk :-D (hrál jsem need for speed a čuměl na rychle a zběsile) :mrgreen: a co ten katalizátor, mam si nechat záložní kvůli emisim ?

Uživatelský avatar
kubiczek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 553
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: DěČín city
Kontaktovat uživatele:

Re: GIII TDI 66kW Kuchat katalizator?

Příspěvek od kubiczek »

Někdo tu onehdy psal, že na emisích by to bejt poznat nemělo. Tak nevim. Mě čekaj emise příští rok a katalyzátor sem vykuchal taky. Jediná změna ve zvuku je ta, že je lehce slyšet turbo jak se roztočí. Takový jemný hvízdnutí. Nic víc..

Uživatelský avatar
charllie
Závodník
Závodník
Příspěvky: 525
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: skoro BRNO
Kontaktovat uživatele:

Re: GIII TDI 66kW Kuchat katalizator?

Příspěvek od charllie »

Kat kuchni.stejně uz bude po smrti a bude pricpanej od sazí.Nech tam jen posledni tlumič a zbitek dej pryč.Je to pak uplně v poho.

kůřa
Řidič
Řidič
Příspěvky: 143
Registrován: 19.10.2008 19:57
Bydliště: Skuteč (Pardubický kraj)

Re: GIII TDI 66kW Kuchat katalizator?

Příspěvek od kůřa »

jak je na tom spotřeba při vykuchání výfuku?
vw sharan 1.9TDi 81kW AFN

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: GIII TDI 66kW Kuchat katalizator?

Příspěvek od Bastard »

charllie píše:Kat kuchni.stejně uz bude po smrti a bude pricpanej od sazí.Nech tam jen posledni tlumič a zbitek dej pryč.Je to pak uplně v poho.
Jenom aby pak u STK nechyběl... :?

Uživatelský avatar
krbec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2028
Registrován: 31.08.2008 19:59
Bydliště: Louny

Re: GIII TDI 66kW Kuchat katalizator?

Příspěvek od krbec »

no kat vymlat nakou trubkou rozhodne ho nevyřezávej ven to by pak byl problém na stk,,,no a s emisema si vubec nemusis lamat hlavu,,kámoš dělá v ranaultu :D a delaj i emise a říkal že když auto vyloženě nehulí tak ho porste vpodstate "musej" nechat protože jinak by jel ke konkurenci :-)......a hlavne nevím jestli nebudu kecat nesmysli ale KAT funguje jen do určitejch otáček a při měření emisí jsou ty otáčky myslím něco nad 3500ot/min a ty otáčky pri meření jsou vyší než ty v kterejch kat funguje,,,nehlede na to že stejne tomu kdo to auto má starší 4let mu kat nefunguje :D
pokud někdo chcete něco přepucnout (pohlavní orgány nemyslím) - ALU, kola, sání, prostě všechno : http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=4 ... %9Bn%C3%AD" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: GIII TDI 66kW Kuchat katalizator?

Příspěvek od Bastard »

No... To si myslím, že jsou povídačky, že kat nefunguje už po 4 letech, ale důkazy nemám, tak to neberte až tak vážně :mrgreen: Kat rozhodně nechat, případně vymlátit a vevařit dovnitř trubku, aby v tom prostoru nevznikalu turbulence... Diesly by se na emisích měly měřit tak, že se motor vytočí do přeběhových otáček - přes 4500otáček až do omezovače a pak se měří... Naštěstí tohle dělaj jen někde. Třeba já, když jsem dělal emise, tak mi jen dal ruku k výfuku, řekl, ať to párkrát prošlápnu do 3000 a pak spočítal saze na ruce, dal mi razítko, nálepku a pápá... :mrgreen:

Uživatelský avatar
krbec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2028
Registrován: 31.08.2008 19:59
Bydliště: Louny

Re: GIII TDI 66kW Kuchat katalizator?

Příspěvek od krbec »

:D stejné zkušenosti mám
pokud někdo chcete něco přepucnout (pohlavní orgány nemyslím) - ALU, kola, sání, prostě všechno : http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=4 ... %9Bn%C3%AD" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Danken
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 368
Registrován: 20.09.2008 19:43
Bydliště: Brno

Re: GIII TDI 66kW Kuchat katalizator?

Příspěvek od Danken »

Kdyz jsem ja meril (na ISŠa-strasne poctivy) emise tak se to u naftovych motoru delalo: motor se nechal zahrat na provozni teplotu jak se to zahralo tak se merily volnobezne otacky a pak teprve prebehove (nafta nema omezovac!! jenom cerpadlo vas dal nepusti) a ty kroky se zopakuju asi 4x myslim. Proste tam bych na emise nesel, protoze kazdy treti auto neproslo.
ex VW Golf mk3 1.9TDI 1Z+sprint 764
Skoda Fabia 1.4 16V

Nyni VW Passat B5.5 1.9TDI 96kW

Uživatelský avatar
boost
Člen klubu
Příspěvky: 387
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BECHYNĚ
Kontaktovat uživatele:

Re: GIII TDI 66kW Kuchat katalizator?

Příspěvek od boost »

Taky mě letos čekaji emise a stk bez vnitřku katu, tak sem zvědav. A k tomu čerpadlu. To teda omezovač má.
Stavební firma, stavebniny http://www.snn.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Tomášek
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9666
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lovčovice u Jemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: GIII TDI 66kW Kuchat katalizator?

Příspěvek od Tomášek »

emisi se vubec nebojte, ale obal katu bych nechal a vymlatil bych vnitrek, protoze pokud jezdite na STK ofiko, tak by si toho mohli vsimnout :)

Uživatelský avatar
Danken
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 368
Registrován: 20.09.2008 19:43
Bydliště: Brno

Re: GIII TDI 66kW Kuchat katalizator?

Příspěvek od Danken »

boost píše:Taky mě letos čekaji emise a stk bez vnitřku katu, tak sem zvědav. A k tomu čerpadlu. To teda omezovač má.



Tak to si nech patentovat. Me by zajimalo kde jsi na tom byl ze ma nafta omezovac? A vis jak vubec funguje? Jestli jo tak asi vis ze cerpadlo nedostane neftu kdyz presahnes kriticke otacky: Omezovac se pouziva jenom u benzinovych motoru Tam je to vetsinou udelany pres elektroniku
ex VW Golf mk3 1.9TDI 1Z+sprint 764
Skoda Fabia 1.4 16V

Nyni VW Passat B5.5 1.9TDI 96kW

Uživatelský avatar
Unihero
Profík
Profík
Příspěvky: 930
Registrován: 02.11.2007 12:17
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

Re: GIII TDI 66kW Kuchat katalizator?

Příspěvek od Unihero »

kuchat

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“