Napínací kladka

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL, Libang

Uživatelský avatar
RUSH
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Březnice u Příbrami

Re: Napínací kladka

Příspěvek od RUSH »

Já jsem napínal tu hokejku sikovkama od knipexu. Je to celkem makačka, když to člověk dělá sám.
Obrázek

Uživatelský avatar
JohnyString
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 14.04.2010 21:19

Re: Napínací kladka

Příspěvek od JohnyString »

RUSH píše:Já jsem napínal tu hokejku sikovkama od knipexu. Je to celkem makačka, když to člověk dělá sám.
To mi povídej :D kor s novým napínakem, si řikám jestli tam je vubec nějáký péro jestli to není na tvrdo :D Ale metrová trubka s vyřízem abych to nasadil na tu hokejku by měla stačit.

Uživatelský avatar
JohnyString
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 14.04.2010 21:19

Re: Napínací kladka

Příspěvek od JohnyString »

Takže trubka na hokejku uplně supr, šlo to nandat jak po másle, tak sem to složil a natočil a hle, bylo ticho ale během pár vteřin se z toho začalo kouřit, ta volnoběžka se tak dotáhla, že se dostala až na ten alternátor a začlo se to tam pálit :( tak sem to okamžitě zhasnul, shodil řemen a tu volnoběžku mám uplně na tom alternátoru, dyž to vemu kleštěma přes hadr tak s tim otočím ale z tuha. Dyž sem se podíval na tu starou řemenici tak ta tam měla takovou podložku, nevím jak to vypadlo na tý volnoběžce, myslel sem že to bude sedět ale omyl je pravdou, asi nemám tu správnou volnoběžku? nebo sem udělal někde chybu? Dá se zistit podle čísla altíku jestli tam ta volnoběžka vubec jde? No ted musim sehnat někoho s tím tisícihranem a zkusit to vyndat :evil: asi mě raní mrtvice! ale chybama se člověk učí.
Přílohy
řemenička.jpg
volnoběžka.jpg
altík.jpg

Uživatelský avatar
RUSH
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Březnice u Příbrami

Re: Napínací kladka

Příspěvek od RUSH »

Koukám, že máš poslední dobou fakt štěstí :) Takže nejspíš vyndat, proměřit se starou a popřípadě vložit (vyrobit) mezikus, když ti to zajíždí až k altíku. Jinak pozoruju, že máš 90A altík. Já mám v 1Z 120A. :?
Obrázek

Uživatelský avatar
JohnyString
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 14.04.2010 21:19

Re: Napínací kladka

Příspěvek od JohnyString »

Tak mám to venku, šlo to naštestí dobře, altík s volnoběžkou trochu podřenej ale nic hroznýho. Budu si muset udělat na soustruhu hold podložku přesně na ten rozměr abych to neměl vyosený, altík vypadá origo vyraženej rok výroby se přesně shoduje s datem výroby auta. Ale v servise kde mi to sundával se mu zdálo že je to altík na benzín prej :D tak já už nevim, mám sto chutí tam dát z5 origo řemenici :roll:
Přílohy
řemenice vs. volnoběžka.jpg

Uživatelský avatar
Golfisko
Člen klubu
Příspěvky: 283
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeňsko

Re: Napínací kladka

Příspěvek od Golfisko »

Pokud není problém tu volnoběžku povolíte tisícihranem, já ji měl vyrezlou a celej altík musel ven :negative:
Přetlačit napínák pomocí jen očkového klíče byla celkem makačka, ale v rámci BOZP nic moc pocit držet klíč a druhej když vám tam hrabe a vytahuje spodní šroub od altíku, to vyletět asi to možná ucvakne i kolíky :oops:
Pokud to jde jak má je to tak na 20min práce, jinak mrdání na hoďku a půl...

Uživatelský avatar
JohnyString
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 14.04.2010 21:19

Re: Napínací kladka

Příspěvek od JohnyString »

Takže hotovo :yahoo: :smoke: , vyřešila to podložka na míru vyrobená na soustruhu, myslím že to tam sedí jak má. Vteřinku si to při prvním startu písklo, pak už ani muk. Doufám že už na to pěknou dobu nebudu muset hrábnout :D jinak dík za spolupráci všem zúčastněným! :thanks:

Uživatelský avatar
RUSH
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Březnice u Příbrami

Re: Napínací kladka

Příspěvek od RUSH »

Takže teď už jen :smoke: , děvky a tequillu :good: :potlesk: Blahopřeju ke zdárnému zničení hvizdu za studených startů :)
Obrázek

Uživatelský avatar
JohnyString
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 14.04.2010 21:19

Re: Napínací kladka

Příspěvek od JohnyString »

:evil: Dnes ráno dostal výjmečně studený start (u nás v noci pod nulou, obvykle spinká v teple vytápěné garáže :zzz: :lol: ) a co se nestalo? popískávalo si to :baseball: a když sem pustil světla, blinkr a zatočil s volantem, tak se to krapet zhoršilo jak se zvýšil odběr. Tak mě napadlo, jestli už není altík k.o, že už při volnoběhu klade větší odpor něž by měl a proto to píská. Nezdá se mi že by to bylo tou spodní řemeníci na klikovce jak už tady padlo na straně 2, co by se na ní mohlo jako vysrat? Co vy nato? :?: dík za reakce...

Uživatelský avatar
RUSH
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Březnice u Příbrami

Re: Napínací kladka

Příspěvek od RUSH »

Vím, jak ti to už tutově nebude pískat. Na zkoušku si odpoj ty 3 žhavící svíčky, co ohřívají vodu do topení. Psalo mi to na vagu, že je přetížená svorka alternátoru a na diesel poweru psali o tom odpojení. Já jsem je taky odpojil. Motor se ohřeje stejně rychle, aniž bych je měl zapojený. Mně to teda hrozně žralo proud a altík za studena dostával, jak tryodina. Nemám volnoběžku a při startu to teď jen jednou hvízdne.
Obrázek

davcatuma
Závodník
Závodník
Příspěvky: 589
Registrován: 27.02.2010 19:31

Re: Napínací kladka

Příspěvek od davcatuma »

BigYoeKing píše:no prave nevim klepe se ta vodici co je na ty hokejce....takze je to touhle???
nemate nekdo nakres rozvodu na AFN??
nevíte někdo, zda na tomto napínáku jak je v prostřed díra, neměl by tam být šroub na stažení s tou hokejkou? v hokejce je závit..

Uživatelský avatar
JohnyString
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 14.04.2010 21:19

Re: Napínací kladka

Příspěvek od JohnyString »

RUSH píše:Vím, jak ti to už tutově nebude pískat. Na zkoušku si odpoj ty 3 žhavící svíčky, co ohřívají vodu do topení. Psalo mi to na vagu, že je přetížená svorka alternátoru a na diesel poweru psali o tom odpojení. Já jsem je taky odpojil. Motor se ohřeje stejně rychle, aniž bych je měl zapojený. Mně to teda hrozně žralo proud a altík za studena dostával, jak tryodina. Nemám volnoběžku a při startu to teď jen jednou hvízdne.
Jo to zní dobře, hned bych to zkusil odpojit ale vubec nevím kde ty žhavící svíčky sou :roll: nebo máš odkaz na ten topic na dieselpower?

Uživatelský avatar
JohnyString
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 14.04.2010 21:19

Re: Napínací kladka

Příspěvek od JohnyString »

davcatuma píše:
BigYoeKing píše:no prave nevim klepe se ta vodici co je na ty hokejce....takze je to touhle???
nemate nekdo nakres rozvodu na AFN??
nevíte někdo, zda na tomto napínáku jak je v prostřed díra, neměl by tam být šroub na stažení s tou hokejkou? v hokejce je závit..
Ano měl sem uprostřed toho napínáku tuším že to byl imbus 8 šroub kterej spojoval napínák s hokejkou.

davcatuma
Závodník
Závodník
Příspěvky: 589
Registrován: 27.02.2010 19:31

Re: Napínací kladka

Příspěvek od davcatuma »

JohnyString píše:
davcatuma píše: nevíte někdo, zda na tomto napínáku jak je v prostřed díra, neměl by tam být šroub na stažení s tou hokejkou? v hokejce je závit..
Ano měl sem uprostřed toho napínáku tuším že to byl imbus 8 šroub kterej spojoval napínák s hokejkou.
Díky zítra na to kouknu...

davcatuma
Závodník
Závodník
Příspěvky: 589
Registrován: 27.02.2010 19:31

Re: Napínací kladka

Příspěvek od davcatuma »

čím to je, že při studeném startu mi tak 5 minut popískává cosi u napínáku... po zahřátí ani nepískne...

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“