Napínací kladka

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL, Libang

davcatuma
Závodník
Závodník
Příspěvky: 589
Registrován: 27.02.2010 19:31

Re: Napínací kladka

Příspěvek od davcatuma »

davcatuma píše:čím to je, že při studeném startu mi tak 5 minut popískává cosi u napínáku... po zahřátí ani nepískne...
Nevíte, nechci hned kupovat volnoběžku... zdá se mi, že se to i rachtá v tom pouzdře na tu hokejku...

Bobes06
Řidič
Řidič
Příspěvky: 88
Registrován: 11.05.2009 16:11
Bydliště: Praha

Re: Napínací kladka

Příspěvek od Bobes06 »

JohnyString píše:
RUSH píše:Vím, jak ti to už tutově nebude pískat. Na zkoušku si odpoj ty 3 žhavící svíčky, co ohřívají vodu do topení. Psalo mi to na vagu, že je přetížená svorka alternátoru a na diesel poweru psali o tom odpojení. Já jsem je taky odpojil. Motor se ohřeje stejně rychle, aniž bych je měl zapojený. Mně to teda hrozně žralo proud a altík za studena dostával, jak tryodina. Nemám volnoběžku a při startu to teď jen jednou hvízdne.
Jo to zní dobře, hned bych to zkusil odpojit ale vubec nevím kde ty žhavící svíčky sou :roll: nebo máš odkaz na ten topic na dieselpower?
Brruno1 sem vkládal foto http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=178&t=171232" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Batistuta
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1299
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Stověžatá

Re: Napínací kladka

Příspěvek od Batistuta »

Jo ta hokejka dělá dost bordel,chce to koupit novou + futra,já už to mám taky vykvedlaný,začíná to taky trochu popískávat za studena.

davcatuma
Závodník
Závodník
Příspěvky: 589
Registrován: 27.02.2010 19:31

Re: Napínací kladka

Příspěvek od davcatuma »

tak hokejka mi dělala rachot a dost házela... a ejhle vyřešeno.. nová volnoběžka alternátoru a je klid, ještě promáznul ten napínák a ani se nehne. stará volnoběžka se točila na obě strany. komu to dělá, tak se podívejte na volnoběžku :-)

Bobes06
Řidič
Řidič
Příspěvky: 88
Registrován: 11.05.2009 16:11
Bydliště: Praha

Re: Napínací kladka

Příspěvek od Bobes06 »

Má někdo kompresor klimatizace a při tom alternátor bez volnoběžky?

Uživatelský avatar
Batistuta
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1299
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Stověžatá

Re: Napínací kladka

Příspěvek od Batistuta »

Jo,já to na tom motoru co prodávám mám taky tak a je to origo.

Bobes06
Řidič
Řidič
Příspěvky: 88
Registrován: 11.05.2009 16:11
Bydliště: Praha

Re: Napínací kladka

Příspěvek od Bobes06 »

Batistuta píše:Jo,já to na tom motoru co prodávám mám taky tak a je to origo.
ok,díky kupoval jsem Golfa trochu zbastleného,tak jsem myslel,jestli tam někdo neda jiný alternátor,protože co jsem většinou četl,tak ti co mají klima mají vždy volnoběžku.

davcatuma
Závodník
Závodník
Příspěvky: 589
Registrován: 27.02.2010 19:31

Re: Napínací kladka

Příspěvek od davcatuma »

Bobes06 píše:
Batistuta píše:Jo,já to na tom motoru co prodávám mám taky tak a je to origo.
ok,díky kupoval jsem Golfa trochu zbastleného,tak jsem myslel,jestli tam někdo neda jiný alternátor,protože co jsem většinou četl,tak ti co mají klima mají vždy volnoběžku.
no já mám již 4 golfa 2x jsem měl motor 1Z a 2x AFN a pokaždé manuál klimu a na 1Z nebyla a na AFN volnoběžka byla. vždy altík 120A nevím jaký je rozdíl, ale vím jaký je teď po výměně volnoběžky :-) původní se točila na obě strany :-)))

Bobes06
Řidič
Řidič
Příspěvky: 88
Registrován: 11.05.2009 16:11
Bydliště: Praha

Re: Napínací kladka

Příspěvek od Bobes06 »

davcatuma píše:
Bobes06 píše: ok,díky kupoval jsem Golfa trochu zbastleného,tak jsem myslel,jestli tam někdo neda jiný alternátor,protože co jsem většinou četl,tak ti co mají klima mají vždy volnoběžku.
no já mám již 4 golfa 2x jsem měl motor 1Z a 2x AFN a pokaždé manuál klimu a na 1Z nebyla a na AFN volnoběžka byla. vždy altík 120A nevím jaký je rozdíl, ale vím jaký je teď po výměně volnoběžky :-) původní se točila na obě strany :-)))
Hmm,tak to je situace :sorry: Mám na altíku načatý ložiska,tak nevím,jestli řešit výměnu,nebo se rovnou poohlídnout po altíku s volnoběžkou :roll:

davcatuma
Závodník
Závodník
Příspěvky: 589
Registrován: 27.02.2010 19:31

Re: Napínací kladka

Příspěvek od davcatuma »

Bobes06 píše:
davcatuma píše: no já mám již 4 golfa 2x jsem měl motor 1Z a 2x AFN a pokaždé manuál klimu a na 1Z nebyla a na AFN volnoběžka byla. vždy altík 120A nevím jaký je rozdíl, ale vím jaký je teď po výměně volnoběžky :-) původní se točila na obě strany :-)))
Hmm,tak to je situace :sorry: Mám na altíku načatý ložiska,tak nevím,jestli řešit výměnu,nebo se rovnou poohlídnout po altíku s volnoběžkou :roll:
Tak jsou dvě možnosti nový nebo repas, vzhledem k tomu, že jsem sehnal nový regulátor BOSCH za slušnou cenovku, tak jsem ho vyměnil, a teď tu volnoběžku taky za pěknou cenovku takže zatím tak, ale kdybych tušil že odejde volnoběžka asi bych už koupil nový, to záleží zda chce to auto člověk nějakou chvilku ještě užívat, nebo je jen na nějakou chvilku.

Uživatelský avatar
RUSH
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Březnice u Příbrami

Re: Napínací kladka

Příspěvek od RUSH »

Můžu se zeptat, kolik jsi dal za volnoběžku?
Obrázek

davcatuma
Závodník
Závodník
Příspěvky: 589
Registrován: 27.02.2010 19:31

Re: Napínací kladka

Příspěvek od davcatuma »

RUSH píše:Můžu se zeptat, kolik jsi dal za volnoběžku?
1480,- INA

Uživatelský avatar
RUSH
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Březnice u Příbrami

Re: Napínací kladka

Příspěvek od RUSH »

Dík.
Já jsem našel tohle, ale Ina tu není.
Má někdo zkušenosti i s jinýma značkama volnoběžek?
Nebo mám koupit taky Inu? :|

http://www.autodily-sklad.cz/autodily-v ... f9539a31fd" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

davcatuma
Závodník
Závodník
Příspěvky: 589
Registrován: 27.02.2010 19:31

Re: Napínací kladka

Příspěvek od davcatuma »

RUSH píše:Dík.
Já jsem našel tohle, ale Ina tu není.
Má někdo zkušenosti i s jinýma značkama volnoběžek?
Nebo mám koupit taky Inu? :|

http://www.autodily-sklad.cz/autodily-v ... f9539a31fd" onclick="window.open(this.href);return false;
Hele jako já si myslím, že to bude také ina, febi pokud se nepletu to balí , ale nevím přesně. asi bych do ní taky šel, ale jako 1480,- za inu tak jsem ani nepřemýšlel. Jen jsou prý dva druhy tak pozor na to.

Uživatelský avatar
RUSH
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Březnice u Příbrami

Re: Napínací kladka

Příspěvek od RUSH »

Ok, díky za upozornění. Snad pořídím dobře. :wink:
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“