Pískání kola při jízdě

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Uživatelský avatar
Cmndr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 31.08.2009 21:28
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Pískání kola při jízdě

Příspěvek od Cmndr »

Ahoj, už jsem tady prošel přes hledání témata na fóru a odpověď jsem nenašel, proto začnu nové.

Když jedu, tak po zhruba deseti kilometrech začne pískat jedno přední kolo (podezřívám pravé), nicméně nedělá to pokud jedu rovně nebo doleva, jakmile ale zatočím doprava (byť nepatrně), tak začne pískat. Zvuk je takový pravidelně přerušovaný a mění se v závislosti rychlosti otáčení kola, s délkou jízdy se mění i intenzita. Když šlápnu na brzdy, pískání odezní ale za pár desítek metrů je zpět. Je to neskutečně otravné, nějaké tipy?

Děkuju za pomoc, Michal
We're machines like everything else in the world.

Uživatelský avatar
fridrikh
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2510
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Pískání kola při jízdě

Příspěvek od fridrikh »

a nezůstanou tě viset desky a pokud povídáš při zatáčeni ne hučí tě taky ložisko pokud jedeš rovně

Uživatelský avatar
Cmndr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 31.08.2009 21:28
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Pískání kola při jízdě

Příspěvek od Cmndr »

Ložiska budou chtít nový ale není to nic hroznýho, hučí sotva znatelně, když se fakt hodně zaposloucham. A že by to bylo ložisko ... no asi spíš ne, protože podle tý intenzity zvuku to nebude tak blízko středu otáčení, to by pískalo rychleji, ne-li konstantně. (Př.: jedu 50kph a zatočím mírně doprava a začne pískat kolo přerušovaně tak 3x za sekundu) Mrknu na ty brzdy, jestli se nedotýká třeba jen kousek. To by možná i sedělo, pak jak se zahřejou tak to pak píská víc. Třeba je tam nějaká menší vůle a jak zatočím tak to dosedne ... Hmm hmm hmm 8) Zkusím a dám vědět. Thanks :)
We're machines like everything else in the world.

Uživatelský avatar
Pajtaš
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 24.06.2009 11:19
Bydliště: Slovensko, Martin

Re: Pískání kola při jízdě

Příspěvek od Pajtaš »

takze moze to byt aj loziskom ale aj brzdovymi dostickami???ak som dobre pochopil...lebo aj mne dakedy pisknu kolesa ale to fakt malokedy..vacsinou ked brzdim..a ked pribrzdujem tak to pocut ked uz takmer stojim.....takze asi brzdami...aj loziskami..no nic ked sa bude auto robit tak sa to uz vsetko vymeni...potom by uz mohlo by byt aj po probleme vsak? :wink:
Obrázek

Uživatelský avatar
Cmndr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 31.08.2009 21:28
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Pískání kola při jízdě

Příspěvek od Cmndr »

Tohle co píšeš mi to dělalo na starym autu a byl nakonec jen trabl v materiálu destiček. Prostě se zahřály a začly pískat při dobržďování. Ale s timhle docela tápu, snad je tam fakt jen blbej dosed na ten kotouč... :?
We're machines like everything else in the world.

Uživatelský avatar
Pajtaš
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 24.06.2009 11:19
Bydliště: Slovensko, Martin

Re: Pískání kola při jízdě

Příspěvek od Pajtaš »

jaj takze mne nemusia piskat pneumatiky (lebo ked idem do zakrut tak som nepocul ze by furt piskali) ale ak som ta dobre pochopil tak brzdove dosticky...no je to dost mozne..lebo ked som sa rozbiehal na jednotke a hned zatocil do prava tak som pocul ako trosku pisklo...takze sa zahriali a piskli....no aj tak budem davat nove kotuce (tieto mam ako ziletky..:D) tak problem sa dufam odstrani...
Obrázek

VWmathes
Závodník
Závodník
Příspěvky: 644
Registrován: 15.05.2008 13:38
Bydliště: VWarnsdorf..
Kontaktovat uživatele:

Re: Pískání kola při jízdě

Příspěvek od VWmathes »

me to piska porad a stale... :D vzdycky kdyz uz me to se*e sundam brzdice shodim desticky srazim na nich hrany vycistim poradne dosedaci plochy ,aby nezustavaly vyset trosku maznu dosedacky vazelinou a mam zase klid :wink:
VW Bora Variant Special 1.9 TDI 74kw Seat Ibiza GT TDi EVO1 81kw AFN VW Touran 2.0 TDI 125kw HIGHLINE plna polni Golf mk2 1.6 Td

GIII
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 05.12.2008 23:39

Re: Pískání kola při jízdě

Příspěvek od GIII »

Ahoj mě to taky pískalo na golfovi jen an jednu stranu a mel jsem v prdeli ložisko to skřípání dělalo přidrhávání ložiska a vymlelo me to unašeč protože se točilo na nem.A to jsem s tím skřípáním najel asi 50km.

Uživatelský avatar
Cmndr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 31.08.2009 21:28
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Pískání kola při jízdě

Příspěvek od Cmndr »

GIII píše:Ahoj mě to taky pískalo na golfovi jen an jednu stranu a mel jsem v prdeli ložisko to skřípání dělalo přidrhávání ložiska a vymlelo me to unašeč protože se točilo na nem.A to jsem s tím skřípáním najel asi 50km.
Tak to nevím, to by mi zase hučelo ložisko i při jízdě normálně, ne? A nezmizelo to při ťuknutí na brzdu ... No já zkusil na rovince zastavit podřazováním a aby to pískalo a koukam na kotouč PP kola a jsou na něm dvě takový rýhy. Takže pořád tipuju že zůstávaji viset pakny. Neměl jsem na to zatim náladu, ale dneska to hodim na hever a mrknu na to.
We're machines like everything else in the world.

Uživatelský avatar
Gonzalo
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3239
Registrován: 02.05.2008 10:02
Bydliště: Teplice

Re: Pískání kola při jízdě

Příspěvek od Gonzalo »

Heeej tak to jsem neveril ze to muze delat i nekomu jinymu :lol: Me to zas dela levy predni kolo kdyz mirne zatocim doprava. Nekoukal jsem na to ale kdyz jsem to mel zvedly a tocil kolem tak to docela solidne drhlo kdyz jsem tocil. Zajel jsem za znamym do servisu pac se mi nechtelo tapat a ten rekl at si toho nevsimam ze to je priskvarena necistota neb kaminek na desticce a ze se to casem obrousi nebo odpadne :wink: :roll:

Mukosolwan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 16.06.2013 09:16
Bydliště: Praha

Re: Pískání kola při jízdě

Příspěvek od Mukosolwan »

Zdravim,mam podobny problem.
Zezacatku to jen lehce piska a postupne to mizi a zase se vraci s vetsi intenzitou vrzani az dreni se kov o kov. Jelikoz nejsem zadnej laik odbornik kterej by si s tim poradil. Zadam o radu zkusenejsi.

Uživatelský avatar
R.O.N.N
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 202
Registrován: 18.11.2011 11:46
Bydliště: Mlýny

Re: Pískání kola při jízdě

Příspěvek od R.O.N.N »

je to cca 2000 km co mam novy brzdy ale levy kolo piskalo celkem dost po cca 1 000km to pomalu ustava, ted piskne uz jen vyjimecne, takze ano, muzou za to desticky ;)

EDIT -> Bud si to sedne samo bo lehce zbrousit ci ocistit ;)

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Pískání kola při jízdě

Příspěvek od 11mAjA11 »

Jednak to dělají "váznoucí" písty v brzdiči + váznoucí vodící třmínky upevnění brzdiče, druhak to dělají přirezlé desky ve třmenu nechodí volně po dosedacích opěrných plochách + materiál destiček.

Tohle stejné sem řešil na Felicii s ABS , nové desky Valeo na tom autě prostě nefungovaly, dal sem TRW a klid víc než půl roku..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Ricci.
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 29.11.2012 20:17
Bydliště: Nýřany,Plzeň-sever

Re: Pískání kola při jízdě

Příspěvek od Ricci. »

taky to dělaj často orezlý hrany kotoučů :) mě píská pořád, jediná možnost, nechat si stočit hrany u někoho na soustruhu myslim že cena se pohybuje kolem 200,- kus :) může to bejt i skříplej kamínek mezi deskou a kotoučem, přiškvařený desky nebo i špatně dosedající desky, pokud tan koukáš a mezi destičkou a kotoučem nic neni pravděpodobně to budou dělat ty hrany :)
Golf IV 1.8T 215hp 😁

Uživatelský avatar
e.x.e.m.p.o.r.e
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 01.05.2013 21:12

Re: Pískání kola při jízdě

Příspěvek od e.x.e.m.p.o.r.e »

Klucí mě to taky píská v pravém předním kole když zatáčim do leva. Brzdama to určitě není,tak taky nevim snad to nebude ložisko protože už mam s tim pískáním najeto cca 1000 km a zdá se mi,že je to čím dál horší.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“