Výměna silenbloku spodního ramene u GIII

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
Uživatelský avatar
evik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 24.02.2006 21:02

Výměna silenbloku spodního ramene u GIII

Příspěvek od evik »

Na STK mi zjistili,že mám špatný silenblok.Když jsem s tím zajela do servisu,tak tam mi řekli, že je to celé zrezlé,a že by to byla práce na celý den (nějaké odvrtávání,něco se šroubama...)a že to bude pěkně drahé,že se tam přitom může něco utrhnout,nějaká nápravnice nebo co.Já tomu nerozumím,a tak doufám,že mi tady poradíte.Je to opravdu tak vážné,nebo ze mě chtěli jenom vytáhnou další peníze.Díky za rady.

Uživatelský avatar
ŠAFA
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 239
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ŠAFA »

To ze by to byla prace na cely den tomu moc neverim ale chtelo by to kazdopadne zkouknout. Kdyz napises odkud jses tak treba se nejaky sikovny klubak ozve co by ti poradil :wink:
:: ŠAFA ::
BMW e36 328i Touring
VW Golf IV 1.6
/ex: Golf III 1.8, Golf II GTI 16V, Polo 6N 1.4/

Uživatelský avatar
MadMax
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Strakonice a obcas Cheb:-)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MadMax »

no ja menil nedavno komplet ramena. doma sem to povolit nemohl tak sem to hodil do servisu at se s tim poperou. byla to fuska na 6 hodin. nejhorsi byly srouby co drzej cepy v tehlici. museli se odvrtavat. vubec to bylo vsechno po letech paradne zatuhly :D
zadna sranda a stalo to 1500.

Uživatelský avatar
rcb
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mnichovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rcb »

Většinou se utrhne zobrazený šroub,ale to není problém odvrtat.Musíš mít větší počet vrtáku a pak jen vrtat na malé otáčky a hlavně dobře chladit vrták.Po odvrtání se také bohužel zvětší díra pro šroub a to do šišata.To také není problém,stačí plát pořádného železa, vyvrtat novou díru a přivařit.Doporučuji protáhnout závit závitníkama. :D :D

RCB
Přílohy
Snap1.jpg
Snap1.jpg (49.04 KiB) Zobrazeno 3286 x

Uživatelský avatar
Žížal
Pilot
Pilot
Příspěvky: 740
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Žížal »

Že to je zarezlý to je klasika a proto vymysleli uvolňovače zarezlých šroubů + takový nesmysl co se na něj nasadí ořech dá se na šroub a bací se kladivem (za boha si nevzpomenu jak se to jmenuje :? ) pak povolí skoro všechno. Taky pomáhá uvolňovač šroubů aplikovat párkrát před samonou operací. Když se tohle zvládne jde to už celkem v klidu.

Podle toho odkud jsi si zkus domluvit servis přes klubáka - většinou dobá úroveň a ceny :lol:
Golf real car, real fast

Uživatelský avatar
mikevr6
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 463
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mikevr6 »

tak na tohle ti zadnej uvolnovac nepomuze :lol:
nejjednodussi reseni je kdyz se to nahreje autogenem a opatrne povoli(tam a spatky po milimetrech).A kdyz ani to nepomuze tak je to potom treba odvrtat
Prodej autodilu a autodoplnku za super ceny

Uživatelský avatar
datam
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od datam »

mikevr6 píše:tak na tohle ti zadnej uvolnovac nepomuze :lol:
nejjednodussi reseni je kdyz se to nahreje autogenem a opatrne povoli(tam a spatky po milimetrech).A kdyz ani to nepomuze tak je to potom treba odvrtat
Etše by na to mohla zabrat černá magia. Stačí si urobit z vosku auto a pichnút do toho miesta špendlík. Potom to odvrtat.

Uživatelský avatar
mikevr6
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 463
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mikevr6 »

ze by voodoo :D
Prodej autodilu a autodoplnku za super ceny

Uživatelský avatar
Tunmaster
Řidič
Řidič
Příspěvky: 79
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Louny

Příspěvek od Tunmaster »

jak Vám šel povolit ten zadní silenblok? Byly tam problémy?
Naposledy upravil(a) Tunmaster dne 26.09.2006 15:07, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
fastr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 113
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fastr »

Já sem to dělal nedávno a docela v poho. budeš ale potřebovat lis na zadní s.blok. přední šel ven za pomocí svěráku a kousků trobek. A šrouby byli fest zarvané ale destatečná páka to vyřešila. Před garáží jedna strana pouze za pomociasi heveru tak 2 až 3 hodiny. S dílenským zvedákem a vybavením je to brnkačka, jenom chtít, takže tě spíš šponujou na prachách. :evil:

Uživatelský avatar
FNT_Jergi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha/Káraný
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FNT_Jergi »

A dopr... zrovna se chystám na podobnou operaci....
TUNING FORUM http://www.tuning-forum.org" target="_blank

Uživatelský avatar
mikevr6
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 463
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mikevr6 »

fastr píše:Já sem to dělal nedávno a docela v poho. budeš ale potřebovat lis na zadní s.blok. přední šel ven za pomocí svěráku a kousků trobek. A šrouby byli fest zarvané ale destatečná páka to vyřešila. Před garáží jedna strana pouze za pomociasi heveru tak 2 až 3 hodiny. S dílenským zvedákem a vybavením je to brnkačka, jenom chtít, takže tě spíš šponujou na prachách. :evil:
no jak bys ten sroub urval tak nevic co bys pak delal 8)
Prodej autodilu a autodoplnku za super ceny

Uživatelský avatar
fastr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 113
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fastr »

To je fakt, ale měl sem štěstí a šlo to :lol:

Uživatelský avatar
groove
Řidič
Řidič
Příspěvky: 118
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jihlavwsko

Příspěvek od groove »

Já už to mám za sebou. Měl jsem z toho taky strach, páč to bylo dost zarvaný a zarezlý. Tyčka od trhák s gola sady se ohýbala. A očko by to evydrželo. Autogen nemám. Tak jsem řádně promazával WD a udělal si redukci mezi 18ctku ořech a 32tku očku. 3lo to jak po másle. Dělal jsem před garaží na heveru. :wink:

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“