Posilovac rizeni

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Uživatelský avatar
Alakhai77
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Posilovac rizeni

Příspěvek od Alakhai77 »

Cau,
nema nekdo zkusenosti s namontovanim posilovace rizeni do G III ? Mam G III ale neni tam posilovac a chtel bych ho tam mit. Asi prehodit z nejakeho novejsiho modelu. Ale vubec si netroufnu odhadnout co vsechno to obnasi :(
Tak jestli me muzete nekdo poradit budu moc vdecny
Diky a zdar "fsem fauveckam"

Uživatelský avatar
palo_vw
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní Morava

Příspěvek od palo_vw »

To je divný, já myslel že všechyny G3 měly už posilovač řízení v sériové výbavě :roll:

Uživatelský avatar
Alakhai77
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alakhai77 »

Ty brdo, tak to nevim...jestli to zjistis tak me dej vedet. Je to VW Golf III 1,6 AEE benzin rok vyroby 1997 . Jedine ze by se me to zdalo v porovnani s Renaultem se kterym jezdim v praci. Tezko rict. Sel jsem na nej ze Sade 120 takze tam je predek lehky tak to me mozna pripadalo. Opravdu nevim. Pokud to zjistis budu ti vdecny.Diky

Uživatelský avatar
Pavur
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Koprivnice
Kontaktovat uživatele:

Posilovac.

Příspěvek od Pavur »

Cau, ja uz toto riesim asi rok. Mam GIII 1,4b 1992, bez posilovaca, holka mi v tom nechce jazdit lebo volantom skoro ani nehne. Ja som jej vravel ze posilovna to vyriesi, ale spat k problemu. Potrebujes riadenie zo servopohonom, to je asi univerzalne, hadice od serva k cerpadlu, cerpadlo s nadrzkou, a drzak alternatoru s drazok cerpadla. To cerpadlo je tiez pre par motorov rovnake, ale ten drziak je skoro pre kazdy motor iny. No a este budes potrebovat novy remen na alternator, tymto remenom je pohanane aj cerpadlo. JA som zatial nezohnal cerpadlo pre 1,4 ani ten drziak cerpadla. Hodne uspechov!

Uživatelský avatar
Alakhai77
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alakhai77 »

Diky moc za informace a jestli muzes tak mi sem hod orientacni cenu kolik jsi do toho dal a kolik jeste predpokladas ze to vezme. Neboj sedim na zidli takze to se mnou nesekne :lol: :lol:

Uživatelský avatar
VLK
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovník
Kontaktovat uživatele:

Re: Posilovac.

Příspěvek od VLK »

Pavur píše:Cau, ja uz toto riesim asi rok. Mam GIII 1,4b 1992, bez posilovaca, holka mi v tom nechce jazdit lebo volantom skoro ani nehne. Ja som jej vravel ze posilovna to vyriesi, ale spat k problemu. Potrebujes riadenie zo servopohonom, to je asi univerzalne, hadice od serva k cerpadlu, cerpadlo s nadrzkou, a drzak alternatoru s drazok cerpadla. To cerpadlo je tiez pre par motorov rovnake, ale ten drziak je skoro pre kazdy motor iny. No a este budes potrebovat novy remen na alternator, tymto remenom je pohanane aj cerpadlo. JA som zatial nezohnal cerpadlo pre 1,4 ani ten drziak cerpadla. Hodne uspechov!
u gIII je servo poháněné samostatnym řemenem na klice je dvojřemenice aspoň u 1.8 GT

Uživatelský avatar
Kva16V
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kva16V »

pozor na to,řízení jsou dva druhy záleží na tom jaký máš řazení,jestli lankový nebo táhlový.k tomu řízení potřebuješ jěště komínek,ten originál je moc dlouhý.jinak je to stejný jako když měníš řízení.ale hlavně si sežeň opravdu dobré řemenice,jinak totiž budeš mít vyosený klíňak.je to sranda ale někdy se to na poprvé nepovede :)


jistli to budeš chtít rozebírat tak mi napiš na ICQ
Kva16v - Elektrikářske práce
ICQ-346207517
TEL-774224354

Uživatelský avatar
palo_vw
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní Morava

Příspěvek od palo_vw »

Mám uplně ten stejný typ auta co máš ty, motor AEE, i r.v.1997, a posilovač tam mám, připadá mi divný že by v 97 roce, tam nedávali posilovač. Ale možná to tak bude, nevím no. :roll: Každopádně ho tam nacpat bude asi docela drbačka.

Uživatelský avatar
Alakhai77
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alakhai77 »

Ja budu muset sednout do nejakeho jineho Golfa stejneho jak mam ja a zkusit si to. Mozna se me to fakt jenom zda v porovnani s novejsima posilovacema. Fakt nevim....

van Thomas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Benešov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od van Thomas »

Tak se jen podívej jesli mas vedle baterky nadrzku na hydraulickej olej co je v servu a hned to poznas,ne? Nebo treba toc volantem a startuj,jak nastartujes tocilo by se ti lip nez kdyz motor nebezel... Taky se mi nezda ze by r.v.97 nemel posilovac...
Naposledy upravil(a) van Thomas dne 16.03.2006 20:11, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
ron
Profík
Profík
Příspěvky: 952
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od ron »

AEE 97 by mělo servo mít v serii, jinak u tohoto motoru je pumpa dole pod altíkem, poháněná společným klínovám řemenem, mají to i Felicie a Octavie a ty ho maj taky...
ještě jsem neslyšel, že by tam nebyl

Uživatelský avatar
MadMax
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Strakonice a obcas Cheb:-)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MadMax »

taky mam AEE a posilovac tam je urcite. jen se koukni pod haubnu
k baterce tam je nadrzka a pak pod altikem mas cerpadlo...
jinak rizeni jei oproti me bejvale felici tezsi ale presnejsi a ne takovy "gumovy"

Uživatelský avatar
palo_vw
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní Morava

Příspěvek od palo_vw »

Já myslím že ho tam určo budeš mít. Já když sednu třeba do Citróna Xantie, tak se mi taky zdá že jde točit volantem znatelně lípe než v mojem golfínovi. Ale zase když lomcuju v golfínovi volantem bez motoru, a pak nastartuju tak jde dooost hodně znát, že ten posilovač dělá pěknou práci :wink: , nechtěl bych jezdit bez něj 8)

Uživatelský avatar
Kva16V
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kva16V »

ja si myslím že servo tam dávali na přání zákazníka :lol:
Kva16v - Elektrikářske práce
ICQ-346207517
TEL-774224354

Uživatelský avatar
ron
Profík
Profík
Příspěvky: 952
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od ron »

a já jsem přesvědčen, že AEE 97 ho mělo v sérii

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“