podvozek GTI

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
thoomas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 24.02.2006 21:02

podvozek GTI

Příspěvek od thoomas »

Ahoj všem, potřeboval bych poradit. Mám G3 2.0 8v GTI, rv 95, mám paket pro špatné cesty, tzn. že mám vepředu větší světlou výšku. Pružiny mám origo, 1 zelená tečka a 3 růžový = originál pro GTI, tlumiče mám taky původní, podle ETK taky na GTI, ale mám to tak o 3cm vyšší než by mělo být. Máte někdo originální podvozek (nízký), potřeboval bych vědět jaký máte pružiny a kód na tlumičích, popřípadě může to být vyšší jen díky miskám co jsou nahoře na pružinách?? DÍKY ZA RADY.

Uživatelský avatar
SpeedyJ
Pilot
Pilot
Příspěvky: 720
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: podvozek GTI

Příspěvek od SpeedyJ »

thoomas píše:Ahoj všem, potřeboval bych poradit. Mám G3 2.0 8v GTI, rv 95, mám paket pro špatné cesty, tzn. že mám vepředu větší světlou výšku. Pružiny mám origo, 1 zelená tečka a 3 růžový = originál pro GTI, tlumiče mám taky původní, podle ETK taky na GTI, ale mám to tak o 3cm vyšší než by mělo být. Máte někdo originální podvozek (nízký), potřeboval bych vědět jaký máte pružiny a kód na tlumičích, popřípadě může to být vyšší jen díky miskám co jsou nahoře na pružinách?? DÍKY ZA RADY.
jj, misky to muzou zvysit, mas 5ti diru kola?
Opravuji Climatronic Golf 3/4, Passat B3/4/5,T4, Sharan ... (možnost starších dílů)

thoomas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od thoomas »

jasně, 5 krát díra. prostě bych to chtěl dát dolů, nechci ale dávat sportovní podvozek, chtěl bych to mít originál. Tak sem s radama. Díky.

thoomas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od thoomas »

můžou ty misky udělat ty 3 cm???

thoomas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od thoomas »

nikdo neví??? pomozte. Díky

Uživatelský avatar
digifan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Příspěvek od digifan »

Byl jsem se na to tvoje auti kdysi dívat. Myslím si, že se k paketu pro špatné cesty přidalo taky stáří toho podvozku - jelikož je dost hrozný. Jednoduše je vydechlý ... Týden potom jsem koupil G III dovoz Itálie, je tam origo podvozek, ale rozhodně už několikrát měněný, podívám se na označení a napíšu ...

PS: A to servo taky nechodí jak by mělo, určitě bych se na to podíval. Chce to poladit a auto bude super.

thoomas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od thoomas »

digifan píše:Byl jsem se na to tvoje auti kdysi dívat. Myslím si, že se k paketu pro špatné cesty přidalo taky stáří toho podvozku - jelikož je dost hrozný. Jednoduše je vydechlý ... Týden potom jsem koupil G III dovoz Itálie, je tam origo podvozek, ale rozhodně už několikrát měněný, podívám se na označení a napíšu ...

PS: A to servo taky nechodí jak by mělo, určitě bych se na to podíval. Chce to poladit a auto bude super.
Kdyby byl podvozek vydechlý tak auto leží na zemi a ne o 3cm výš jak by mělo, myslím že pružiny jsou na celou životnost auta, tlumiče jsou tam od jara, takže s tím vydechnutím to asi nebude až tak pravda.. ale to je jedno, jdeme jen o to to dát dolů, tak se prosím mrkni jak to máš ty. DÍK.

P.S. Servo je v pořádku, problém byl v jednom silenbloku na nápravě, vyměněno a vše O.K.

Uživatelský avatar
digifan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Příspěvek od digifan »

... záleží co si představuješ pod pojmem vydechlý :) ostatně já jsem nenarážel na výšku, jestli tam máš nové tlumiče tak záleží co je to zač, vštšina firem totiž prodává tlumiče, který jsou v katalogu rozlišený modelem, skutečnost ale je že jsou to jedny a ty samý tlumiče - např golf III a je jedno co je to za motor či model. ... Bavím se o levných záležitostech ... Vzhledem k tomu že je máš tak měký, tak bych řekl že je to tento případ, nebo bych je šel reklamovat. Navíc si výše tvrdil že jsou ty tlumiče původní to znamená r. v. 95 :)

thoomas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od thoomas »

digifan píše:... záleží co si představuješ pod pojmem vydechlý :) ostatně já jsem nenarážel na výšku, jestli tam máš nové tlumiče tak záleží co je to zač, vštšina firem totiž prodává tlumiče, který jsou v katalogu rozlišený modelem, skutečnost ale je že jsou to jedny a ty samý tlumiče - např golf III a je jedno co je to za motor či model. ... Bavím se o levných záležitostech ... Vzhledem k tomu že je máš tak měký, tak bych řekl že je to tento případ, nebo bych je šel reklamovat. Navíc si výše tvrdil že jsou ty tlumiče původní to znamená r. v. 95 :)
Já mám tlumiče vzadu Kayaba, přesně na GTI, klidně Ti můžu poslat kód aby jsi si ověřil že jsou na GTI :wink: . A dopředu jsem dával originál z VW!!oboje na jaře. Takže stav podvozku je good DleETKy se stačí podívat kolik je různých variant tlumičů a pružin na GTI. A taky že je několik typů misek. Takže kdyby jsi se mohl podívat co máš za pružiny a za tlumiče na svým autě tak budu hned vědět jestli mi stačí vyměnit pružinu, tlumič nebo misku. Dík.

Uživatelský avatar
SpeedyJ
Pilot
Pilot
Příspěvky: 720
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od SpeedyJ »

thoomas píše:
digifan píše:... záleží co si představuješ pod pojmem vydechlý :) ostatně já jsem nenarážel na výšku, jestli tam máš nové tlumiče tak záleží co je to zač, vštšina firem totiž prodává tlumiče, který jsou v katalogu rozlišený modelem, skutečnost ale je že jsou to jedny a ty samý tlumiče - např golf III a je jedno co je to za motor či model. ... Bavím se o levných záležitostech ... Vzhledem k tomu že je máš tak měký, tak bych řekl že je to tento případ, nebo bych je šel reklamovat. Navíc si výše tvrdil že jsou ty tlumiče původní to znamená r. v. 95 :)
Já mám tlumiče vzadu Kayaba, přesně na GTI, klidně Ti můžu poslat kód aby jsi si ověřil že jsou na GTI :wink: . A dopředu jsem dával originál z VW!!oboje na jaře. Takže stav podvozku je good DleETKy se stačí podívat kolik je různých variant tlumičů a pružin na GTI. A taky že je několik typů misek. Takže kdyby jsi se mohl podívat co máš za pružiny a za tlumiče na svým autě tak budu hned vědět jestli mi stačí vyměnit pružinu, tlumič nebo misku. Dík.
tak vyndej jednu stranu a vyfot, hned ti reknu co mas za misku a kdyz to nebude miskou, tak je jasny, ze pruzina :wink:
Jinak Kayaby, jsou spis sportovni, nez mekky. houpe se zadek po tom co ho zatlacis dolu nebo jen se vrati zpet?
Opravuji Climatronic Golf 3/4, Passat B3/4/5,T4, Sharan ... (možnost starších dílů)

thoomas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od thoomas »

zadek se nehoupe, je to vcelku dost tuhý. hlavně oproti předku, vytahovat se to bude příští týden, chtěl jsem už tou dobou mít správný díly abych nemusel na nic čekat...

Uživatelský avatar
Robert D.
Řidič
Řidič
Příspěvky: 181
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA

Příspěvek od Robert D. »

GTI v serii je normální vysoký, musíš říznout pružiny(hyenismus) nebo vyměnit za sportovní :!: :P
rodo@email.cz" target="_blank
_______________________________________

Uživatelský avatar
Bobas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Bobas »

Ahoj kluci.Už osmý rok dělám opravy a úpravy tlumičů pérování s roční zárukou.U tebe thoomasi bych to řešil posunutím misek pružin dolů.Musí se tlumič rozříznout před svářením.Při tom se udělá repase tlumiče.Samotný repase předního tlumiče děláme na G-III za 920,-,zadní za 780,-Kč 1 ks.Posunutí misky za 150,-Kč.Posunutím misky snížíte,nebo zvýšíte,podvozek.Nemusíte kupovat drahý pružiny a ještě tlumiče,který máte taky třeba už špatný.Můžete mi zavolat na tel.607773768.
Na snímku jsou tlumiče na Mazdu MX-3,které jsem si dělal pro sebe.Jsou výškově nastavitelné pro zimní provoz.Jsem z Podkrkonoší,muzikant a tahám vlek s aparatúrou.
Přeji krásné Vánoce.Bobas
Přílohy
IMG_6208.JPG
IMG_6208.JPG (55.42 KiB) Zobrazeno 889 x

Uživatelský avatar
JaSk
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1598
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JaSk »

Pěkná kára, ale preferuju radši MX-6 :)
Potřebuješ radu s počítačem nebo mobilem? Zeptej se!

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“