je to servo?

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
Uživatelský avatar
shaft.cz
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2357
Registrován: 24.02.2006 21:02

je to servo?

Příspěvek od shaft.cz »

wcera se mi tohle wysralo a tece z toho olej, wypada to na servopummpu a nebo jen naky lozisko we spoji?
Přílohy
3.JPG
3.JPG (49.34 KiB) Zobrazeno 1285 x
2.JPG
2.JPG (52.02 KiB) Zobrazeno 703 x
1.JPG
1.JPG (35.9 KiB) Zobrazeno 1287 x

Uživatelský avatar
Entrp
Řidič
Řidič
Příspěvky: 129
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zilina,SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Entrp »

Ano je to servo. :wink: 8) Da sa lahko zhodit. Zospodu auta su 3 sroby. Su dobre viditelne. Tak to zhod a pozri. Mozno len nejake gufero. Neviem, nikdy som to nerozoberal, ale myslim, ze by to slo..

Uživatelský avatar
shaft.cz
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2357
Registrován: 24.02.2006 21:02

.

Příspěvek od shaft.cz »

hmm tak e na ho*no :( to bude drahy...ale prave ze to wypada jako by to bylo w nakym lozisku spatny a protikalo bo tak...mno muzu to zkusit zhdit ale dyt na tom je nejak pridelany to wetsi kolo a na nem ten remen :cry: newim esi to riskowat heh

Uživatelský avatar
kornout
Řidič
Řidič
Příspěvky: 98
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rumburk

Příspěvek od kornout »

Shodit to servo problém není, ale rozebrat to bez pořádnýho stahováku nejde, nesundáš unašeč řemenice. Jinak závada je na 100% jen gufero. Andre ho tenkrát někde sehnal (gufero), zkus jeho.
Diagnostika VWgroup, úpravy SW tel. 775 687 954
Pracovní Octavia combi 1.9TDI 265PS 471Nm
T5 1.9TDI dělník
KTM 450EXC hračka
chipforum.cz

Uživatelský avatar
SpeedyJ
Pilot
Pilot
Příspěvky: 720
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od SpeedyJ »

Jsi mi psal, ze to hucelo ne?
Opravuji Climatronic Golf 3/4, Passat B3/4/5,T4, Sharan ... (možnost starších dílů)

Uživatelský avatar
drroman
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 358
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od drroman »

odeslo lozisko a nasledne gufero,delal jsem to na ventu.rozebrat to jde,ale je to drbacka.v havirove jemanik ktery to repasuje delal mi to taky.

Uživatelský avatar
shaft.cz
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2357
Registrován: 24.02.2006 21:02

.

Příspěvek od shaft.cz »

SpeedyJ píše:Jsi mi psal, ze to hucelo ne?
dva dny pred tim nez se to wysypalo to delalo bouchave kovove zvuky a ted to huci a skripe jak prase pac tam uz skoro neni olej...takze to huci porad :)

Uživatelský avatar
ron
Profík
Profík
Příspěvky: 952
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od ron »

není to tak těžky...
povolit šrouby na řemenici, pak jen zaaretovat kladku a sundat řemen a řemenici, pod ní jsou 3 šrouby a servo je dole...
rozebrat jde normálně, jen to ložisko s guferem je horší :)
ale zvládl jsem to doma u ponku
jinak tohle je aee motor ne?
Golf a Polo - naše VW rodina
golf však stále ve výstavbě
teď navíc ještě polo s batohem - Cordoba SX....a přibyl další golf - tentokrát IV.

Uživatelský avatar
Johanes21
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Johanes21 »

Je to servo a nedavno som mal ten isty problem.Je tam lozisko 6203 zz to som zohnal v pohode stalo 65 sk ale gufero je atyp. a stym som mal problem 18-36-7. Nezohnal som ho a musel som tam dat druhe cerpadlo.ked ti mozem poradit daj dole remenicu a skus vymenit to predne lozisko 6203 zz to je lozisko co ma s oboch stran nieco take ako gufero.pri rozoberani pozor ,lebo zadna cast cerpadla je z liatiny a moze prasknut.Mne sa to stalo.Treba to robit opatrne.

Uživatelský avatar
kornout
Řidič
Řidič
Příspěvky: 98
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rumburk

Příspěvek od kornout »

Andre to letos dělal a gufero sehnal, kde nevím, ale na dieselpower se to řešilo.
Diagnostika VWgroup, úpravy SW tel. 775 687 954
Pracovní Octavia combi 1.9TDI 265PS 471Nm
T5 1.9TDI dělník
KTM 450EXC hračka
chipforum.cz

Uživatelský avatar
shaft.cz
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2357
Registrován: 24.02.2006 21:02

.

Příspěvek od shaft.cz »

ron píše:není to tak těžky...
povolit šrouby na řemenici, pak jen zaaretovat kladku a sundat řemen a řemenici, pod ní jsou 3 šrouby a servo je dole...
rozebrat jde normálně, jen to ložisko s guferem je horší :)
ale zvládl jsem to doma u ponku
jinak tohle je aee motor ne?
ahoj jj je to typ motoru AEE a cowece jezdi jak bejk :lol: pockejte takze staci jet ty tri srouby a servo je dole? a co aretovani kladky bo co tady pise ron?! Chtel bych to sundat a podle too objednat nowy...help pls :wink: kujuuuu

Uživatelský avatar
ron
Profík
Profík
Příspěvky: 952
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od ron »

prosím tě, nejdřív povolíš řemen a u Aee ti uděláš tak, že jen vezmeš za šroub napínací kladky a zapáčíš, kladka se odtáhne a ty sundáš řemen, pak povolíš řemenici (3 ŠROUBY) a sundáš jí, následně povolíš a vyndáš 3 šrouby co drží servopumpu, odpojíš hadice a je to...
doporučuju buď zdviž nebo aspoň hever, ať k tomu můžeš :D
jinak jeslti scháníš aee ser¨vo, tak se jukni sem:
http://www.vwgolf.cz/Forum.asp?ForID=" target="_blank{5A1EA19A-4360-4EAD-90CA-35A43703D8C9}&BackID={9D04DECE-A6B3-445D-955F-72ABC92943CE}&iPag=1
Golf a Polo - naše VW rodina
golf však stále ve výstavbě
teď navíc ještě polo s batohem - Cordoba SX....a přibyl další golf - tentokrát IV.

Uživatelský avatar
Gury
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Studénka

Příspěvek od Gury »

Mě se vysypaly ložiska a zrepasoval jsem ho bez problémů.Sice to gufero jsem neměnil,ale jde to.Když si to servo upneš do svěráku a zatlačíš na tu zadní část,aby ti povolila segrovka.Až se dostaneš dovnitř tak se ti to vysype,jsou tam kalené plíšky volně vsazené do rotoru.Složit se to dá krásně bez většího přemýšlení.Vevnitř je pružina,tak si zapamatuj,jak přijde nasadit.Pokud jsi aspon trochu šikovný tak to zbouchneš.NEBOJ SE TOHO!!!

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“