zadní náprava golf III

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

davcatuma
Závodník
Závodník
Příspěvky: 589
Registrován: 27.02.2010 19:31

zadní náprava golf III

Příspěvek od davcatuma »

tak dnes jsem zjistil, že asi moje autí bylo bourané... když stojí na silnici tak je patrné že jedno kolo je více do vnitř a druhé je více ven. Tak jsem to dnes zvedl, celé auto. Dali jsme auto přesně nad stojan na patky a zvedli. sedlo si, ale zadní levé kolo bylo asi 8cm nad patkuo. Když jsem se podíval na nápravu, tak je evidentní, že je nakřivo. Jenže, nevím, zda je křivá náprava, nebo je zkroucené auto. Nejsem znalec, tudíš nevím kam je šroubována náprava, ale myslím, že do nějakého konstrukčního rámu. No a pokud je asi ten deformován, potom by dávalo smysl, že je na této straně kolo více do vnitř. Mám možnost dát tam novou nápravu, ale otázka je, zda to pomůže, a hlavně, abych až tuto sundám tak aby se tam něco nehlo a potom tu novou tam nedostanu. Nebo jak to poměřit a zjistit co s tím je... kola se nesjíždí, geoška je O.K. auto nikam netáhne. Poraďte prosím, na stolici nemám peníze :-(
Na fotce to není moc vidět více je to když stojím za autem, ale kdo se zadívá, ten to uvidí. Jedno kolo je více do vnitř a druhé je více ven. Dokonce jak to bylo zvedlé tak oba dva tlumiče mají stejný sklon a to kolmo. Přece by neměli mít uplně stejný sklon.
Přílohy
DSC08244.JPG
DSC08245.JPG

odletelo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 26.01.2009 22:01
Bydliště: Praha

Re: zadní náprava golf III

Příspěvek od odletelo »

Máš zadní disky stejný? Mají stejný ET?

Uživatelský avatar
Georgino007
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2086
Registrován: 18.06.2008 09:29
Bydliště: Plzeň

Re: zadní náprava golf III

Příspěvek od Georgino007 »

Pokud je geometrie opravdu ok, tak bych se pídil po tom, jestli byly měněný nebo nějak opravovaný blatníky. O kolik je to kolo víc dovnitř?

davcatuma
Závodník
Závodník
Příspěvky: 589
Registrován: 27.02.2010 19:31

Re: zadní náprava golf III

Příspěvek od davcatuma »

Tak ET mě napadlo hned,ale je stejné. Blatníky také, ty jsme poměřili mám tu ještě jednoho golfa. Jak to bylo zvedlé, tak je vidět,že tam je něco ohlého. Já bych řekl že je pokroucený rám auta, protože jak to bylo zvedlé, tak bylo vidět že oba dva tlumiče mají stejný sklon oba jsou kolmo ale stejně. Na nápravě je i neodborný svár. Jen mi jde o to, že když sundám tuhle nápravu a dám tam jinou, aby se mi to zase po sundání nezkroutilo a já tam potom nedostanu tu novou.... Jsem z toho docela na nervy. Nevím, zda se tak hodně může deformovat rám a zda je náprava našroubována do rámu.

davcatuma
Závodník
Závodník
Příspěvky: 589
Registrován: 27.02.2010 19:31

Re: zadní náprava golf III

Příspěvek od davcatuma »

to kolo je tak 3 cm do vnitř nebo to druhé 3cm ven. Vlastně bych řekl že celá náprava... proto nevím, jak zjistit zda je v k.o. náprava

Uživatelský avatar
Georgino007
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2086
Registrován: 18.06.2008 09:29
Bydliště: Plzeň

Re: zadní náprava golf III

Příspěvek od Georgino007 »

Aha, tak to těžko říct no :( Ale pokud je náprava viditelně křivá nebo svařovaná, tak bych začal její výměnou :wink: Na každý straně je jeden držák na kterym drží náprava jednim průchozim šroubem a ten držák samotnej je třema šroubama do kastle... Teďka si to nevybavuju úplně přesně ale ty tři díry v držáku myslim že jsou oválný, takže se s nápravou dá hnout o nějakejch pár mm na každou stranu :wink: Zkus tam dát nějakou 100% zdravou nápravu a uvidíš, při výměně by se nic hnout nemělo, maximálně ti tam nepůjde ta nová pokud je hnutá kastle o hodně, ale aspoň bys zas měl jasno kde je chyba :wink:

odletelo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 26.01.2009 22:01
Bydliště: Praha

Re: zadní náprava golf III

Příspěvek od odletelo »

jak jsou na tom silentbloky? Omezuje tě to v řízení/jízdě? Pokud seženeš zadní nápravu za odvoz tak ji vyměn já bych se na to vykašlal. Díval jsem se na svého Golfa a mám taky nápravu nepatrně šouplou cca 1cm a k tomu pravou zadní pružinu unavenou...

davcatuma
Závodník
Závodník
Příspěvky: 589
Registrován: 27.02.2010 19:31

Re: zadní náprava golf III

Příspěvek od davcatuma »

No za odvoz ne ale za pěkný peníz kotoučovku kompletní. Silenbloky jsou měněny před rokem. Jo pokud ji sundám na silenbloku tak se bojím aby se to neroztáhlo....nebo nějak nehlo.... ach jo... no jako že ničemu to asi nevadí ale vadí to tomu, že na té pravé straně škrtá kolo o blatník. A to je odříznut lem. Nevím jak velký podíl na tom má pokud by byl špatný tlumič (třeba) spíš jsem myslel, zda když to zvednu, by nešlo nějak změřit mezi nápravou a potom třeba na jiném golfu... měli by to mít snad stejné..ne??

Uživatelský avatar
Georgino007
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2086
Registrován: 18.06.2008 09:29
Bydliště: Plzeň

Re: zadní náprava golf III

Příspěvek od Georgino007 »

No měly by bejt stejný, ale nějaký milimetry si myslim že tam klidně bejt můžou... Když jí sundáš tak se to nemůže hnout, kastle je sama o sobě dost pevná :wink:

davcatuma
Závodník
Závodník
Příspěvky: 589
Registrován: 27.02.2010 19:31

Re: zadní náprava golf III

Příspěvek od davcatuma »

Tak jsem se dozvěděl, že to mělo být před 13 lety bourané, ale nezjistil jsem na co....To by dávalo smysl... otázka zůstává, jaký vliv by to mělo mít na nápravu. Zkusím to zítra poměřit nějako.... ale asi bude hnutá náprava. Jenže jak se ujistit, aby po sundání se ta kastle nehnula... to bych tam asi tu novou nedostal....

davcatuma
Závodník
Závodník
Příspěvky: 589
Registrován: 27.02.2010 19:31

Re: zadní náprava golf III

Příspěvek od davcatuma »

a nevíte, zda se dělá geometrie i na zadní nápravu?? jako myslím štelování... asi ne,že....

Uživatelský avatar
Georgino007
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2086
Registrován: 18.06.2008 09:29
Bydliště: Plzeň

Re: zadní náprava golf III

Příspěvek od Georgino007 »

Ne, nedělá... Ale pokud bys sundaval i ty držáky nápravy, tak jestli jsou tam fakt oválný díry a mají vůli, tak pak by to chtělo nějak proměřit abys tam tu novou dal rovně :wink:

davcatuma
Závodník
Závodník
Příspěvky: 589
Registrován: 27.02.2010 19:31

Re: zadní náprava golf III

Příspěvek od davcatuma »

Georgino007 píše:Ne, nedělá... Ale pokud bys sundaval i ty držáky nápravy, tak jestli jsou tam fakt oválný díry a mají vůli, tak pak by to chtělo nějak proměřit abys tam tu novou dal rovně :wink:
Ne, to bych to asi sundal na tom jednom šroubu kde je silenblok a rovnou ho vyměnil. Nechci to montovat komplet. Ale ještě to poměřím, pokud je ohlá náprava a geoška je o.k. tak pokud tam dám rovnou, tak nemůže byt geoška o.k....

Uživatelský avatar
hanzhou
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5258
Registrován: 19.11.2008 21:46
Bydliště: Litomeřicko
Kontaktovat uživatele:

Re: zadní náprava golf III

Příspěvek od hanzhou »

Zadni naprava se take steluje. Ja byt tebou, tak bych to poresil radeji podlozkou pod jeno kolo. Jestli to rovnali na stolici a nebo tam neco varili. Tak ver tomu, ze je to ted natahnuty a ty kdyz to nekde povolis,t ak se to hne. To je jstejne, jako, kdyz si nejakej frajer co umi s autogenem, dela doma sam prahy. Zvedne auto, ureze prahy, navari nove a pak zjisti, ze ma auto do vrtule. Prtoze ho nemel rovnomerne zvednute a take kvuli tomu, ze jak to varil obyc autogenem a ne MIGem, nebo jak se te dane ochrane atmosfere nadava, tak se mu ty plechy tepelnou rozpinavosti natahli a stahli.

VÝROBA POLEPŮ BUDIKŮ A DALŠÍCH GRAFICKYCH PŘEDMĚTŮ na zakázku
ZDE (pro nedostatek casu pozastaven)
==============================
HARLEQUIN & VR6

davcatuma
Závodník
Závodník
Příspěvky: 589
Registrován: 27.02.2010 19:31

Re: zadní náprava golf III

Příspěvek od davcatuma »

hanzhou píše:Zadni naprava se take steluje. Ja byt tebou, tak bych to poresil radeji podlozkou pod jeno kolo. Jestli to rovnali na stolici a nebo tam neco varili. Tak ver tomu, ze je to ted natahnuty a ty kdyz to nekde povolis,t ak se to hne. To je jstejne, jako, kdyz si nejakej frajer co umi s autogenem, dela doma sam prahy. Zvedne auto, ureze prahy, navari nove a pak zjisti, ze ma auto do vrtule. Prtoze ho nemel rovnomerne zvednute a take kvuli tomu, ze jak to varil obyc autogenem a ne MIGem, nebo jak se te dane ochrane atmosfere nadava, tak se mu ty plechy tepelnou rozpinavosti natahli a stahli.
No, podložku...to bych mohl, ale mě se nelíbí, že je jako ta zadní levá strana docela dole (sedí) dnes jsme dali fungl nové tlumiče a pružiny na zkoušku a pořád sedí... takže je hnutá kastla. Ale byl jsem již na 3 geoškách a všude bylo vše O.K. tak o to více to nechápu... jak se šteluje zadní náprava? to slyším prvně...

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“